Предавање на Др. Слаѓана Велков

С

Само Човек

Гостин
За што се збореше највеќе ? Атмосферава е фантазија, конечно надвор од мрачна просторија
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.602
За што се збореше највеќе ? Атмосферава е фантазија, конечно надвор од мрачна просторија
Poveke im odgovarase na postavenite prasanja na prisutnite otkolku sto taa govorese na nekoja tema zatoa sto vo sporedba od lani imase mnogu novi koi poradi zdravstveni problemi dojdoa da pobaraat pomos od nea.Imase i edna mlada majka so bebe koja isto pobara pomos za nejzinoto malecko.Bidejki polovina od prisutnite se oficijalni sangejzeri imase spodeluvanja na iskustva a i soveti do onie novite sto sakaa da zapocnat so gledanje vo sonce.Oficijalno doktorkata za nekoj den odi vo Belgrad kade ke drzi nekolku predavanja za povtorno za nekoi 2 ili 3 nedeli da dojde pak tuka.Vo sekoj slucaj ke ima izvestuvanje za narednata sredba a taa ke bide povtorno na istovo mesto.
--- надополнето: 3 април 2012 во 11:32 ---
Kak da im zeme parite, za toa e zborila..
Mislis deka nekoj ti veruva za ova sto go kaza?
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Утре е светски ден на аутизот, ваљда нешо за тоа што е причината за аутизмот ќе биде предавањето.Многѕ е жално што доктрите се пелтечат а немаат лице да испаднат на дуел со вакви луѓе. На татко ми докторот кога го викнав да каже аргумент рече што да кажам све е вистина , али тоа е , човекот децата не му се вакцинирани што е за почит.

Се што е поврзано со здравјето на луѓето и сите манипулации кои се правеле со години.

Дечки еве јас ќе ви кажам. Јас сум на медицина и ние тоа учиме. Имаме предавања за тоа како да ги манипулираме луѓето и не учат кои средства да им ги даваме за да им ги испереме мозоците. И после тоа не зачленуваат во едно друштво во кое се прави еден ритуал каде што се колнеш дека засекогаш ќе бидеш со тоа друштво и засекогаш ќе им ги чуваш тајните за тоа како ги манипулираат луѓето. Ама има неколку души што не биле послушни на тоа друштво оти им давале помалку пари а овие сакале повеќе и се оттргнале од друштвото и сега му ги издаваат тајните. Ама изгледа им веруваат многу малку луѓе пошто овоа друштвово е многу јако и на сите им го пере умот. Браво за вас што не им верувате и што ја знаете вистината.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.602
Ima nekolku luge na forumot idividi koi istoto go pravea ova sto vie nekolku dusi go pravite na ovoj forum.Sto se sluci?Posetenosta im se namali za poveke od 50% od strana na neutralnite sto sakaat da doznavaat tocni informacii za ona sto go baraat.Itata sudbina go ceka i forumov dokolku vaka prodolzite.Lugeto mozes da gi izlazes ednas,dvapati ama ne mozes cel zivot da gi lazes.Poleka no sigurno kako pominuva vremeto ke se stavi pod znak prasanje egzistencijata na lekarite i farmacevtite zatoa sto se pomalku luge veruvaat vo niv.Istoto ke se sluci i tuka so vas nekolku dusi koi ucite medicina i farmacija odnosno rabotite cii sto interesi ne vi odat vo prilog zatoa sto ke nema koj da ve posetuva vo vasite ordinacii.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дечки еве јас ќе ви кажам. Јас сум на медицина и ние тоа учиме. Имаме предавања за тоа како да ги манипулираме луѓето и не учат кои средства да им ги даваме за да им ги испереме мозоците. И после тоа не зачленуваат во едно друштво во кое се прави еден ритуал каде што се колнеш дека засекогаш ќе бидеш со тоа друштво и засекогаш ќе им ги чуваш тајните за тоа како ги манипулираат луѓето. Ама има неколку души што не биле послушни на тоа друштво оти им давале помалку пари а овие сакале повеќе и се оттргнале од друштвото и сега му ги издаваат тајните. Ама изгледа им веруваат многу малку луѓе пошто овоа друштвово е многу јако и на сите им го пере умот. Браво за вас што не им верувате и што ја знаете вистината.
Секта е, секта, I say! И мене ме заведоа, ме натераа да ги поддржувам! Со сила животот ми го спасија во толку наврати! Безобразници!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.602
I ne ja isklucuvam moznosta isto kako na forumot idividi edno ist covek na forumov da bide registrirano i da pisuva zad poveke nikovi za da se dobie vpecatok pred ostanatite deka eve poveke luge koga kazuvaat deka nesto e taka treba da im se veruva.No pak ke kazam i da se pravi fintava moze da uspee ednas ili dvapati no postojano nema sansi.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ima nekolku luge na forumot idividi koi istoto go pravea ova sto vie nekolku dusi go pravite na ovoj forum.Sto se sluci?Posetenosta im se namali za poveke od 50% od strana na neutralnite sto sakaat da doznavaat tocni informacii za ona sto go baraat.Itata sudbina go ceka i forumov dokolku vaka prodolzite.Lugeto mozes da gi izlazes ednas,dvapati ama ne mozes cel zivot da gi lazes.Poleka no sigurno kako pominuva vremeto ke se stavi pod znak prasanje egzistencijata na lekarite i farmacevtite zatoa sto se pomalku luge veruvaat vo niv.Istoto ke se sluci i tuka so vas nekolku dusi koi ucite medicina i farmacija odnosno rabotite cii sto interesi ne vi odat vo prilog zatoa sto ke nema koj da ve posetuva vo vasite ordinacii.
И ние се плашиме од тоа, многу луѓе испаднаа од друштвото и сеа трчаат наоколу и кажуваат вистини па се плашиме дека без леб ќе останеме. Ти и таквите како тебе сте должни да ја ширите вистината и да ги разубедите луѓето да не одат на доктор пошто докторите се злобни и wоши и буцкаат инекции. И немој да те лажат тука со научни факти, се се тоа лажги. Немој да ги слушаш лошите тетки и чичковци на форумов, они се дел од тоа друштвото, сите се!!! Заговор против оние што сакаат мирно и здраво да си живеат прават!!!! Така да немој да ги слушаш нивните демек си научни докажани факти. Барај ги фактите каде што знаеш дека ги има како на пример на гламстик!
Нека не те лажат, не им верувај.Браво!! Ти си цар!
 
С

Само Човек

Гостин
Дечки еве јас ќе ви кажам. Јас сум на медицина и ние тоа учиме. Имаме предавања за тоа како да ги манипулираме луѓето и не учат кои средства да им ги даваме за да им ги испереме мозоците. И после тоа не зачленуваат во едно друштво во кое се прави еден ритуал каде што се колнеш дека засекогаш ќе бидеш со тоа друштво и засекогаш ќе им ги чуваш тајните за тоа како ги манипулираат луѓето. Ама има неколку души што не биле послушни на тоа друштво оти им давале помалку пари а овие сакале повеќе и се оттргнале од друштвото и сега му ги издаваат тајните. Ама изгледа им веруваат многу малку луѓе пошто овоа друштвово е многу јако и на сите им го пере умот. Браво за вас што не им верувате и што ја знаете вистината.
Значи медицината си е медецина секоја чест за неа како наука. Мене не ми се свиѓа тоа што луѓето се повеќе се зависни од лекови. Треба да се даваат лекови во краен случај ,а не еве ти ова пиј го це живот. Зошто се оштетуваат и други органи од сета таа хемија. Значи секоја чест за оние кои не даваат антибиотици ко бпомбони. И мој успех ќе биде да ги идрам кај шо највеќе боли, во генетиката, таму се најтенки.Зошто за секое пореметување што е настаната од таа хемија, од толку многу вакцини(од кои можеби 2-3 се важни) тие многу лесно го нарекуваат тоа пореметување генетско.Свака и част на медицината, но фармацијата кога ќе даде лек кој ќе биде во наномолекулска форма за да се прима цела доза,а не дел да не оштетува тогаш ќе речам слава и на фармацијата.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
I ne ja isklucuvam moznosta isto kako na forumot idividi edno ist covek na forumov da bide registrirano i da pisuva zad poveke nikovi za da se dobie vpecatok pred ostanatite deka eve poveke luge koga kazuvaat deka nesto e taka treba da im se veruva.No pak ke kazam i da se pravi fintava moze da uspee ednas ili dvapati no postojano nema sansi.
Да бе брат. И во исто време пишуваме. Ете јас сум мутант па пишувам на два компјутера истовремено и по цел ден само тоа правам. Затоа вака можам по колку сакам профили да имам. Само за тебе да ти докажам дека нешто е така.
 
I

Iblis

Гостин
I ne ja isklucuvam moznosta isto kako na forumot idividi edno ist covek na forumov da bide registrirano i da pisuva zad poveke nikovi za da se dobie vpecatok pred ostanatite deka eve poveke luge koga kazuvaat deka nesto e taka treba da im se veruva.No pak ke kazam i da se pravi fintava moze da uspee ednas ili dvapati no postojano nema sansi.
Ако мислиш дека има некој "мултич" пријави слободно, ќе провери админот.
И после тоа не зачленуваат во едно друштво во кое се прави еден ритуал каде што се колнеш дека засекогаш ќе бидеш со тоа друштво и засекогаш ќе им ги чуваш тајните за тоа како ги манипулираат луѓето. Браво за вас што не им верувате и што ја знаете вистината.
Ритуалот да не случајно има нагласена сексуална содржина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom