Превод на Skype

Член од
2 ноември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
1
На следнава страница можете да симнете превод на Skype на Македонски јазик:

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=14242&st=20&start=20

Треба да има што е можно поголем број на симнувања, за да се види дека има интерес за нашиов јазик, па може еден ден ќе биде ставен и во самиот програм :toe: (да се надеваме). За секоја нова надградена верзија на Skype што ќе излезе ќе има и соодветен превод.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Го симнав и сега ќе видам каков е преводот.

edit:

Задоволително :)
Долго време барав вакво нешто и конечно најдов превод на македонски. Благодарам.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Све ова убаво, ама како се става преводов, знае некој да објасни .?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Како да го симнам? некој да ми објасни?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Го имав јас мојот преведено еднашка кога ми беше досадно 3-ка верзија ама пуста навика си се вратив на енг.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Го имав јас мојот преведено еднашка кога ми беше досадно 3-ка верзија ама пуста навика си се вратив на енг.
Дај кажи ми како да го симнам:pipi:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Да не знае некој (или пак користел) како може да се купи скајп кредит за јавување од скајп на мобилен?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Skype -> Buy Skype Credit и следи натамошни упатства, не е тешко.
фала за помошта
Разгледував таму, ама ја нема Македонија, па да не се зафркнам да уплатам џабе, да неможе да го користам.
 
P

Princ

Гостин
Не знам за каква Македонија зборуваш и каде тоа ја нема, ама јас многу пати си имам полнето кредит досега без никаков проблем. Примаат картички или преку moneybookers (јас најчесто преку второто додавам кредит, побезбедно ми е).
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Мислев македонија ја нема во списокот на земји, оти има да купиш кредит за една земја, за Европа и за цел свет еве тука http://www.skype.com/intl/en/allfeatures/subscriptions/#europeanSubscriptionTab, ама штом си користел значи може и за мк.
Е сега ако сакаш може да ми објасниш како оди тоа(може на профил да не ја расипуваме темата), зошто немам картичка, дали може да се уплати преку банка, и колку чинат разговорите или само ова е 5 е.

поззз
 
P

Princ

Гостин
Таа понуда која ја гледаш е за бесплатни повици (со плаќање само на основен трошок) кон фиксната телефонија на одредени земји. Македонија не е во таа листа, точно.
Плаќање преку банка не може, значи ти треба картичка.
Разговорите чинат...

Од мене толку :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom