Прв приватен универзитет - Европски универзитет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
освен во Скопје, кај го имат универзитетов на други локации?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
освен во Скопје, кај го имат универзитетов на други локации?
Слабо го имат. Ќе се селел д-р Бојо у Чикаго - таму ќе ги едуцирал американците, а после ќе се селел у Лондон за на енглезите да им даде наобразба.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Слабо го имат. Ќе се селел д-р Бојо у Чикаго - таму ќе ги едуцирал американците, а после ќе се селел у Лондон за на енглезите да им даде наобразба.
Нема врска,све е масло од опозиција,вервиме.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Главен и одговорен уредник на Сител е Латас, исто и на весникот Вечер, што е еден од бизнисите на Бојо, а Латас пред некое време стана доктор на науки на Европски.
Дека Бојо рикна, го кажа тоа и Мелита која беше главна и одговорна уредничка во Аб канал, телевизија на ќерката на Бојо, а си заминала оти и давале пола плата и немале услови за работа т.е парно не им пуштале па она не може цицките да ги покаже.
И да повеќе и верувам на Мелита отколку на Бојо, ако не за друго Бојо еднаш ги има заебано студентите од ММ колеџ, Мелита такви далавери колку што ми е познато нема направено, што и се сака да се секса и се сака.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Главен и одговорен уредник на Сител е Латас, исто и на весникот Вечер, што е еден од бизнисите на Бојо, а Латас пред некое време стана доктор на науки на Европски.
Дека Бојо рикна, го кажа тоа и Мелита која беше главна и одговорна уредничка во Аб канал, телевизија на ќерката на Бојо, а си заминала оти и давале пола плата и немале услови за работа т.е парно не им пуштале па она не може цицките да ги покаже.
И да повеќе и верувам на Мелита отколку на Бојо, ако не за друго Бојо еднаш ги има заебано студентите од ММ колеџ, Мелита такви далавери колку што ми е познато нема направено, што и се сака да се секса и се сака.
A дали виде кој е главен уредник на капитал? Можеби Бојо е во мала криза ама во никој случај нема да го затвори факултетон.
 
M

macgowan

Гостин
Од се срце му посакувам на еден од најголемите синови на нашата транзиција и нереализиран Фикрет Абдиќ, успех во ширењето на Бојовизмот во Република северен Илиноис. Резултатите ги очекувам напоредно со Иранското слетување на Нептун, во 2022 година според календарот на патагонците
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
A дали виде кој е главен уредник на капитал? Можеби Бојо е во мала криза ама во никој случај нема да го затвори факултетон.
Кога главната и одговорна уредника на Аб канал ќе си замине и ќе каже си одам оти плата не дава, што мислиш тоа е мала криза. Искрено, кога мајка ти и татко ти ќе се скараат до тој степен да еден од нив си замине кај швалерот тоа на што ти личи, мала криза или почеток на развод????
Ако ти е страв за дипломата што треба да ја земеш или ако веќе имаш диплома од таму не треба да се грижиш, бидејќи дипломата ќе ти важи бидејќи бил ЕУРМ кредитиран од државата во периодот кога си учел, е сега ако треба уште да студираш, јбг ќе треба да се префрлаш ќе дополагаш нешто и платиш уште нешто ама тоа си е.
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Почитувани колеги студенти,

Се надевам дека убаво се одморивте периодов во овој зимски распуст. Веројатно убаво ги поминувате убавите зимско снежни денови.
Би сакала да ве известам неколку работи поврзани со нашиот факултет.
1. Ве известувам дека наставата според предвидениот распоред за следниот летен семестар започнува од 20 ти фебруари (понеделник).
2. Професорите ќе бидат на работа од 15 ти фебруари (среда). Доколку некој колега има потреба од консултација со одредени професори, тоа ќе може да го стори во вообичаениот термин за консултација а тоа е од 10 и 30 до 12 и 30 часот во работните простории на професорите.
3. Јас како декан на ФАД сум на работа од 15 ти фебруари (среда) но, секој ден од 8 до 16 часот во мојот кабинет 209. Доколку имате потреба за средби или консултации можете да ме најдете во овој термин.
4. Во врска со медиумските шпекулации кој деновиве се појавија Ве известувам дека Европскиот Универзитет НЕ СЕ ЗАТВОРА. Универзитетот си продолжува да функционира како и предходно. Нема никаков простор за паника, сите професори и асистенти се на работа, спремни да го започнеме следниот семестар. Ве замолувам да не наседнувате на ваквите за жал неубави провокации кој не се за прв пат.Доколку имате било какви сомнежи во иднина, исто така Ве замолувам да ми се обратите мене или на професорите за навремено ги расчистиме ваквите вештачки создадени состојби, кои имаат за цел негативна рефлекција врз нашиот Универзитет.
5. Колеги студенти, ни престои убав работен семестар каде ќе продолжиме сите заедно онаму каде застанавме со нашата едукација и дизајнерска работа. Ни престојат и многу работни проекти каде повторно ќе докажеме дека сме надвор од ваквите намерни и тенденциозни шпекулации.
Ви посакувам убави денови и до скоро видување на факултет.

Со почит


Доц.Јана Манева-Чупоска
Декан
Факултет за Арт и дизајн-Европски Универзитет
кабинет 209
бул Климент Охридски 68
Скопје, Република Македонија
Емаил: jana.manevacuposka@eurm.edu.mk
www.eurm.edu.mk
тел.3202-091
моб.078/482-018


Еве од сигурни извори дека се е во ред :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Јас не знам што барате на оваа тема вие од на државните факултети!? Haters gonna hate.Гледајте си ја работата,гледате дека нас не не интересира што правите на државните факултети.И НЕ СЕ грижите за нас нашите дипломи се подобри од вашите купени.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јас не знам што барате на оваа тема вие од на државните факултети!? Haters gonna hate.Гледајте си ја работата,гледате дека нас не не интересира што правите на државните факултети.И НЕ СЕ грижите за нас нашите дипломи се подобри од вашите купени.

Дечко , извини вака ...со 2000еур годишно - купуваш учење а со 400еур годишно купуваш диплома ? (така му доаѓа ова ? )

бахаха
--- надополнето: 12 февруари 2012 во 00:17 ---
Јас не знам што барате на оваа тема вие од на државните факултети!? Haters gonna hate.Гледајте си ја работата,гледате дека нас не не интересира што правите на државните факултети.И НЕ СЕ грижите за нас нашите дипломи се подобри од вашите купени.

Дечко , извини вака ...со 2000еур годишно - купуваш учење а со 400еур годишно купуваш диплома ? (така му доаѓа ова ? )

бахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom