Првут (Перут) и Себореа

Член од
28 јули 2017
Мислења
11
Поени од реакции
2
Многу добро искуство со Здраве шампонот што е против перут...
Тоа е бугарскиот шампон? Која цена е?[DOUBLEPOST=1504102510][/DOUBLEPOST]Пробајте со бебешки шампони, тие се благи и не ја иритираат кожата :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ај,некој може ли да ми препорача некој евтин шампон против првут ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Го користам H&S шампонот 2 во 1 верзијата,со кондишинер ..... Помага додека го користиш во процес,прекинеш,брзо се враќа чешање и првут .... Имам ретка коса и војна е .... Излезеш надвор,преспиеш,одма гњаважа ..... Помага ако 4х у недела се тушираш,најмалку со извичник .... Ја разгледав темава,спремен сум да тестирам ново .....Сајос,Клин .... Че видам:LOL:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Го користам H&S шампонот 2 во 1 верзијата,со кондишинер ..... Помага додека го користиш во процес,прекинеш,брзо се враќа чешање и првут .... Имам ретка коса и војна е .... Излезеш надвор,преспиеш,одма гњаважа ..... Помага ако 4х у недела се тушираш,најмалку со извичник .... Ја разгледав темава,спремен сум да тестирам ново .....Сајос,Клин .... Че видам:LOL:
Јас користам H&S шампони од време на време. Самата компанија која ги произведува има кажано дека овие шампони треба да се користат 1 или два месеца(во зависност од интензитетот на првутот),два пати неделно миење,нанесување на мала количина.А,и внимателно треба се одбере кој тип од овие шампони да се користи(за сув скалп,мрсен скалп,сува коса,мрсна коса или осетлив скалп).Јас користам H&S шампон околу 1 или месец и половина(имам пробано повеќе врсти и навистина ми помагаат),потоа правам пауза и употребувам други шампони.Е,сега и јас барам некој да ми препорача некој поевтин шампон против првут затоа што сакам да направам пауза од H&S шампоните,кои се малку скапи,а јас не можам секогаш да си дозволам да фрлам пари за нив.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сеа и јас сакам пауза од истиов,долго време,можда 5+ години го користам брендот ....Здосади,и да видам нешо ново,ако има ефект,ќе дадам шанса ....
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Сум користела некои од другите Schauma шампони и сум многу задоволна.Но,немам користено од овие против првут.Имаш ли видено некаде во Скопјево да се продаваат некои од овие Schauma шампони против првут(знам дека има две врсти за жени,овој на сликата и уште еден ),женската линија ?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
,,,evtin a efikasen teshko, ,,no obidi se so head shoulders,,,dava odlichni rezultati,,,no so permanentno koristenje,,,
Погоре напишав дека често користам H&S и презадоволна сум од нив,некогаш и 5-6 месеци по ред ги користам,но малку се скапи ,па не сум секогаш во можност да ги купувам.Понекогаш морам да барам поевтини решенија,а и не е лошо да се одмора косата од шампон кој долго време е употребуван.Постојаното употребување на ист шампон може да ја уништи косата.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Што има врска тоа?
Коса е коса..
Пробај,ако нема резултати не се бањај со овој шампон и готово.
Па,не знам.Некои луѓе викаат шампоните за мажи се прејаки за женската коса.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ај,некој може ли да ми препорача некој евтин шампон против првут ?


Најдобар. Друго, до кога со маркетинг фекалиите, машки, женски, и бебешки шампони - кога составот кај сите горе доле е ист?

Не фрлајте пари на скапи шампони, генерално НЕ работат.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.279
Погоре напишав дека често корpretb&S и презадоволна сум од нив,некогаш и 5-6 месеци по ред ги користам,но малку се скапи ,па не сум секогаш во можност да ги купувам.Понекогаш морам да барам поевтини решенија,а и не е лошо да се одмора косата од шампон кој долго време е употребуван.Постојаното употребување на ист шампон може да ја уништи косата.
,,,, izvini vaka neshto pokasno ama toa e toa,,, ok e,,, vo pravo si ,,, no prethodniot post ne sum go prochital,,,,
,,,, probaj od kolekcijata na shamponi Recept,,, gi ima za poveke vidovi na kosa,,,,
,,,, no spored mene najdobro vo Zegin aptekite ili nekoja po tvoj izbor,,, ke ti preporachaat soodveten na tebe potreben shampon,,,,
,,,,pozzzz,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom