Првиот ден во Средно/Факултет

Член од
26 октомври 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
ок беше првиот ден и во средно и на факултат !!!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Првиот ден на факултет?
3-4 саати спиена, сабајлето со вкрваени очи, прав ужас -.- Врти сучи ко чукната, влегов шо влегов, ќе заспиев од досадниот говор на професорите -.- . Што знам, ништо посебно. :toe::helou:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Првиот ден на фак? Па ништо посебно ,од тоа што очекував ништо ...одвај чекав да си одам дома. :nesvest:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
првиот ден у средно?ништо посебно само што закаснив едно пола саат
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Па дека знаев дека во клас ке имам деца од основно не се плашев нешо ...онака ми беше малку трема...и коа си го видов класот реков...зарем со овие ке учам 4 години..класната ко класна супер не запозна со школо и ни кажа дека ке ни предаваат се баба роги од по 60 години..лепота...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
верувале или не, сеедно, се случи, на прв ден у средно,(за да се напраам фраер:)) 5 минути откако влезе класната, станав и излегов!
После им рекла дека мислела дека не сум од тој клас:pos2:
И затоа 3 години секој час од мене почнува сега, заш сум голем фраер:nesvest:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Првиот ден на факултет од станот во Скопје излегов со една другарка од средно зашто и таа е на македонска книжевност, кога стигнавме пред Филолошки го најдов другар ми од основно па не бевме како изгубени.
Во амфитеатар го слушавме деканот 10-15 минути и не ни се веруваше дека сме станале академски граѓани. :pos:
Првите неколку дена се дружевме само ние тројца и се зафркававме дека колегите се недружељубиви ама после некое време сè се среди. :)
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Па за во средно не беше ништо посебно си знаев однапред и си влегов, а имав и познати.
Ама на факс беше многу поразлична приказна, прво поради што бев подалеку од факултетон не знаев ни со кој автобус да одам, откако се снајдов со автобусот, тргнав ама не знаев на која постојка да слезам, и се разбира, ја згресив слегов една постојка порано, ама тоа не беше толку големо промаршување како што беше, тоа што требало во 10 а јас не знаев (од излегување немав време да прверам, будала) и ситгнав таму во 8:30... има уште ама др ќе го прескокнам...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Ах , првиот ден средно...идам јас изгубена низ ходниците (у ниеден клас не се слушнав да ме прочитаат) и ме носат кај педагогот, и она тука фаќа да ми се дере ко ненормална, јас: :kesa: (као ја да сум крива што сум приглува)...И ми вика: иди у 24ка...И ја напиздена, улетувам на час...И овој класниов уште анкета: која си ти?...Од кој клас си?...И јас таква: ПРОФЕСОРЕ НЕ СЕ СЛУШНАВ, У ПМ ВИШЕ, МОЖЕ ЛИ ДА ВЛЕЗАМ?...и овој чоеков само едно мало : може...И глеам некои познати фаци, се сместив убаво и си живеевме среќно до крајот на животот...:)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Ех немаше проблеми никакви сите што беа од Тетово со сите се знаев :).
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
На првиот школски ден во средно доцнев пола сат и кога влегов сите ме гледаја како да сум од марс не се сеќавам многу на првиот класен час зошто многу ми се спиеше е едвај чекав да заврши за да си одам.
А првиот ден на факс беше нешто друго, на мојот смер имаше 12 души од мојот клас (од средно) па решивме да го прескокниме досадниот говор на деканката и да одиме во бифето на кафе :). А прв час на факс ни беше физика и проф ме избрка затоа што се прозевав и заклучила дека ми е досадно хммм :)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Првиот ден во средно не ми беше баш нај,се паднав во клас каде што знаев само 1 девојче сите другите беа од друго училиште голема компанија и шмизлички ми делуваа некако и јас се решив да се префрлам во друг клас и нормално го сторив тоа уште вториот ден ..во другиот клас веднаш со сите почнав да живеам.
вторник ми е првиот ден на факултет и ќе изнесам импресии нормално :)
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Првиот ден во средно ми беше пред 12 дена..Се запишав у Коце :) кога дојдов таму се собравме другари од основно...15 души сме у клас,видовме на листата..Потоа влеговме во школото и во ходникот не проѕиваа и како што пишуваше се паднавме сите во ист клас, потоа дојде класниот и ни покажа каде е училницата...не држеа цел ден , не беа скратени часовите требаше да имаме 7 :tapp::salut:..но после 4врти киднавме :smir: и то ... :helou:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Првиот ден во средно?
Со еден член од форумов отидовме и не не пуштија поради тоа што сум имал долга коса и марихуана стегач и сме биле непристојно облечени.
Така да вториот ден отидовме.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Па првиот ден во средно хммм. Памтам сите бевме собрани во хол збореше таа Марија надежната пејачка. Со неа бев у смена.... И по скали се утепа класната... Немав никој во клас познат така да бев како изгубена седната во прва клупа и крајно сериозна и затоа добив прв коментар од класната демек ти Марија изгледаш многу постаро одколку што си... И така почнаа маките со нејзе две години..... А на факс допрва ќе видиме во вторник....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom