Прва љубов

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Eminem напиша:
ееееџ првата лубов!!!!
Беше во 6 одделение и се уште трае!!!
Сега 7-мо си?:)

Мојата прва љубов...ух абе...сеа ако збораме за она првата симпатија II-ро одделение...првата салам љубов...сеуште не сум сигурен
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ma4ence напиша:
Ej abe ne zbori taka pa sto znaev togas na 14 godini,ti ne znaes kolku se kaam sega ama sto da pravam tipot vodi drug zivot,nemoj da kazes deka prvata ljubov nekad si ja zaboravil.Nikad ne se zaborava veruvaj:back:


Колку ме нервирате си мислам ја слушам мојата прва љубов многу се сакаве се ебававме цело лето и а крајот ништо и после две год ми вика дека ного и е мака многу се кајала дрн дрн ДУПКА
 
Член од
17 април 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
za ova ima mn da se zbori jas ke vi kazam na kratko.bila oddamna se zaljubiF so prviot odnos so nea traese dolgo,i uste ja nemam 100% preboleno
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Беше тоа во далечното лето 2003 :) Кога јас за првпат со другарки, сама, заминав на неколку дена во моето село. Шест девојчиња, пуштено на слобода, во едно прекрасно планинско село без многу жители.... РАЈ!
И така еден ден додека играв оксан спроти мене седна еден дечко, му го слушнав гласот и нешто затрепере во мене, некако не сакав да ја кренам главата и да го видам. Но морав да го направам тоа затоа што ми пружи рака да се запознаеме, полека ја кренав главата, нашите погледи се сретнаа, ги видов тие зелени мали очи и мислам дека веднаш се заљубив:wub:

Останав во селото 5 дена и тие 5 дена не се разделивме, шетавме низ селото заедно, постојано наоѓавме некои оправдувања за да останеме заедно, сами, за да ги водиме оние километарски разговори и да уживаме во меѓусебното присуство. ахх беше тоа толку прекрасно, чисто, невино... Толку беше јасно дека чувствата се обострани а сепак не се случи ништо меѓу нас (уште мала бев :tapp: :) )
Таа љубов продолжи да трае. Бевме од различни градови, се гледавме само 4 пати годишно, кога ќе се сретневме во село за некој празник, но никогаш тоа не ми беше пречка да го сакам. И така го сакав 4 години, имаше некои прекини, некои несогласувања, некои разминувања (од типот една година јас те сакам тебе, наредната ти мене, ама никогаш во исто време). Четвртата година конечно бидна нешто меѓу нас, но тогаш сфатив дека она што било веќе изгаснало во мене, дека веќе го нема оганот... дека го сакам неговото друштво, мил ми е но дека љубовта повеќе ја нема :toe:

Сепак никогаш нема да си ја заборавам мојата прва љубов- беше единствена, прекрасна, уникатна... :)
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Mojata prva ljubov,ha...pa za sega i posledna. Pa se pojavi nekade koga imav 12 godini isto,mislam deka e ljubov, i se uste mi e! Mn mi se zasviga na pocetokov tipacov, t.e nemase ni da go primetam da ne mi kazea deka toj mene me svigal,ama imase zenska. Cekav so si cekav( inace e edna god e od mene postar), i raskinaa. Prvo taka samo se muvavme, a posle se fatifme i idevme(ne mn dolgo). Koga raskinavme, t.e koga ni rasipaa ne praev muabet uhu 2 meseca, pa se smirivme i taka , pa pak kranja..Sea sme u najdobar odnos posle 2 god i neznam so bi mozelo ponataka da bide!
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
На 5 години.Многу си се сакавме и до денес учиме заедно..малку е незгодно кога ќе се сетиме дека не ставаа да спиеме во исто креветче во градинка,ова де...јасли ама ок е,слатко си се смееме до ден денес.Тоа ќе го издвојам како прво мое завејување,а прва љубов...ќе ви кажам по едно 30тина години,е тогаш може да се види кој навистина си го сакал онака,сега на моиве години е само опсесија или минлива магија хихи.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Tender Girl напиша:
Vasata prva ljubov...na koja vozvrast ja pocuvstvuvavte, kako svativte deka se raboti za ljubov, seuste trae, ja prebolivte, ja zaboravivte...???
Првата љубов...незнам колку се работеше за љубов али ми беше прв пат да почувствувам нешто повеќе од другарство за некое машко!
Имав 15 години,идевме 2 дена:)али после го заборавав 2 години!:)

Dali treba da bideme vo vrska so nekogo za da svatime deka se raboti za ljubov ili ljubovta moze da se rodi bez da bides vo vrska so nekogo??
Se nadevam deka me razbravte :)
Те разбравме:helou:
Според мене не!Може да биде опсесија,да има некоја хемија али љубов:nenene:Можеби затоа што никогаш не сум била во таква ситуација или можеби затоа што сум тешко вљублива личност:toe:

Sto znacat proleanite solzi za nekoe masko??-Deka se raboti za ljubov ili...????
Ауф...кај мене не значеле тоа!Еднаш имам плачено и тоа кога раскинував со дечкото,али правевме дует тогаш!:)Не сакам кога некој плаче поради мене,се чувствувам себично,беше тоа тежок момент!

I ako nekoj moze-neka objasni koja e razlikata pomegju ljubovta i opsesijata...
Dali ako edna licnost vi e postojano vo mislite znaci deka sme opsednati so nea ili toa ednostavno e dokaz za ljubovta???
Но,но но ес амор ес а опсесион!:)Постои разлика помеѓу љубовта и опсесијата,али тоа дека постојано мислиш на него немора да значи дека си вљубена!Неможам да ти давам дефиниции,ќе си ја осетиш!:smir:

Postaviv povekje prasanja no mislam deka se interesni za diskutiranje :)[/quote][/quote]
Затоа и те цитирав,да не испуштам некое!:vozbud:
 
Член од
1 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
prva ljubov??? pa so znam! najverovatno nekade okolu 7 godini - koga prv pat ja vidov britney spears na teve! mameto nejzino so site se iz**** samo so mene ne! e ova e stvarno tazna prikazna, aj neka reci nekoj deka ne e?!
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
prva ljubov nema zaborav .... a prva simpatija .... peperutki :)
 
Член од
1 април 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Prva Ljubov da na 15 godini i beshe nesto super sto mozeshe da se sluci no sepak nemase sreken kraj ali sto da se prai uvek ona sto nemozeme da go imame e najslatko :))
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Хммм...во 7 одделение мислам беше така нешто..знам зима беше,бевме искочени пред сендвичарите и до мене некаде во близина некаде беше тој со неговите другари..малку времето беше врнежливо и многу ретко го гледав бидејќи не излегувавме многу.Го запознав уште во 5 одделение кога за прв пат ми се засфиѓа и по неговиот специфичен глас го познав..мислев дека ништо не е но 3 години добри и сеуште се памти..па после тоа некој флертови па ова па она..и мислам за 3 години такво исчекување првиот бакнеж беше најсладок и најинтересен..бидејќи сите мислеа дека сум го заборавила и дека ништо нема да имам со него..но све се сврти дури ни јас не бев свесна..неочекуваниот бакнеж ме зашемети иако добро одглумив како да сум знаела..а околу мене колку што се сеќавам имаше многу остана така загледани..ахххх да се врати тоааа времеее...:)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Pa jas prvata VISTINSKA ljubov(ne platonska),ja cuvstvuvam sea!!Sekogas koga ke ja vidam neso stomakov se buni da go eb**!!!! kao so vikaat peperutki nekoi!! i mng sum sramezliv vo nejzina blizina!!! Ali sea ke ja prasam dali saka so mene ovo ono!! ali i da me odbie pak ke si ja sakam!!!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
само да кажам дека сакам уште "приказни " за вашата прва љубов..ајде, има мн членови кои не постирале :) а најмногу ме интересираат постовите од повозрасните членови на форумот пошо тие ваљда знаат многу подобро да направат разлика меѓу прва симпатија, прва опсесија и прва љубов...бидејќи мислам дека некои од членовите кои се изјасниле на оваа тема всушност зборувале за нивниот прв дечко или симпатија....а тоа не е тоа што го бара насловот на темата...ПРВА ЉУБОВ :star:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
prvata ljubov sekogas doagja tajno, taa e ubava pesna no ne e smesna ne e ni lesna, za prvata ljubov nekoj i moli zasto taa znae tivko da boli!

prvata ljubov mi se sluci so mojot vtor decko iako ne idevme dolgo t.s. mozam da kazam deka voopsto ne idevme, sepak toa mi bese prvata ljubov!
mi se sluci na 15god. togas za prv pat pocuvstvuvav sto znaci da sakas nekogo, sto znaci nekoj da ti bide potreben, da sakas da bide vo tvoja blizina, da sakas da bide so tebe... no togas za prv pat ja pocuvstvuvav i gorkata strana na ljubovta, za prv pat zaplakav zaradi masko, zatoa sto bev premnogu povredena...
sfativ deka go sakam, zatoa sto samo na nego mislev, sakav samo nego da go vidam, sakam samo so nego da bidam... no po izvesno vreme, zatoa sto bev mala, naivna i neiskusna a toj tokmu sprotivnoto se sluci da treba da go zaboravam... niz mnogu solzi i ne prospieni noki uspeav da go zaboravam, so tek na vreme dodeka ne sretnav drug...
ne znaci deka samo ako si vo vrska mozes da zasakas nekogo, jas so ovoj ne bev vo vrska a go sakav premnogu...
a za sto drugo moze da se raboti ako zaplaces za nekogo ako ne za ljubov? a proleanite solzi znacat deka si povredena deka ti e tesko...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
uf lele .. prva ljubov.... Letoto 3to za 4to prv pat sama na odmor..preku skolo ali togas bese isto ko sama da si... decava koj od koj.. site od drugo uciliste taka da jas nikogo ne znaev.. imase edno detence.. kolku mene bese.. i onaka epten mi se bendisa... vo tie 10tina dena se desija sekakvi gluposti... celo odmaralishte znaeshe deka mu se svigjam.. tip4evo tr4ara6e po mene a jsa krevav nosot vo oblaci.. podocna se prefrliv vo nivnoto 6kolo te kade 6to u4ea decata so koi bev na odmor...i be6e mn interesno... mi prakja6e pisma, mi se javuva6e... jas se u6te terav 4alami... stana op6topoznato deka mu se svigjam .. te toa go znaea site nastavnici.. mi se svigja6e se do prva ili vtora godina... nikoga6 ne mu kazav ma da mislam deka znae6e.. ma ne ne mislam... sigurna sum... sredno u4evme zaedno... i sega koga bevme na matura site raskazuvavme za na6ata neostvarena ljubov... interesno e sto se sekava duri i na mojata jakna vo 4to (a be6e te6ko zaboravliva dre4 zelena).. se sekava se 6to sum pravela a mene mi be6e mn sme6no setoa toa... vika: "be6e najubavo devoj4e vo "Bratstvo"... ja sakav sve do 8mo koga ja skrati kosata ... e togas mi pukna filmot...,, podocna vo sredno sekoj po svoj pat... jas si fativ de4ko on devojka... i ne ba6 nekoj poseben happy end... i deneska koga ke si napravam edno retrospektivno gledanje mislam deka se u6te mi se svigja... i stvarno ama stvarno mi e zal 6to nikoga6 sme nemale ni6to...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom