Прва љубов

Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
9
Hmm .... prvata ljubov :), pa toa bese odamna ama ne se zaborava, bev 4,5 oddelenie i ucevme zaedno vo isti klas pa i uste koga sedevme zaedno mislam ke letnev od radost :vozbud:,se druzevme mnogu cesto(pa i koj ne se druzel toa vreme ;) ) detska druzba rodendeni levo desno :) Mi se bendisuvase deteto pa da recam dobri 3 godini ali sve ostana samo na drugarcinja :toe:. Bez razlika sega si ja imam vistinskata ljubov do mene koja me saka i si ja sakam i so nisto na svet ne si ja menjam :))))
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Прва љубов ..хехе.
Епа прва љубов ми беше некаде , пред 3 години ..во 8 одделение.
Ех , ама бев заљубена ..до лани уште имав некои чувства за типов..
Б`т нат ениморрр !
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Еве еден цитат за кој сакам да видам како размислуваат сите жени на формуов.:)



Јас...воглавно, се согласувам со ова.Во првата љубов се е на некој начин непознато, ново.Чувствуваш нешто што никогаш дотогаш не си почувствувала.Чувствуваш љубов.Ја откриваш нејзината убавина, ја чувствуваш нејзината големина и сфаќаш дека е прекрасно т.е. дека тоа е најубавото чувство.Пред да се појави, ниту си го барала, ниту си го посакувала зашто воопшто не си го ни познавала.После првата љубов, после насладувањето од нејзиниот вкус, сфаќаме дека не би можеле да живееме без љубов.Можеби ќе ја преболиме, можеби ќе ја заборавиме првата љубов но во секоја друга личност ќе се обидеме да ја најдеме, со други зборови ќе посакуваме да се роди повторно зашто веќе еднаш, некогаш сме ја чувствувале, сме сакале некого...свесни сме за тоа колку љубовта може да не направи среќни и затоа повторно сакаме некоја друга личност зашто љубовта е таа од која не се откажуваме.

Направете само разлика...кога сме немале појма што е тоа љубов и се појавила, и кога љубовта (веќе како познат поим) повторно се раѓа кај нас.
ќе коментира некој нешто?:helou::helou:

едит:цитатот во цитатот не се гледа :):)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве еден цитат за кој сакам да видам како размислуваат сите жени на формуов.:)



Јас...воглавно, се согласувам со ова.Во првата љубов се е на некој начин непознато, ново.Чувствуваш нешто што никогаш дотогаш не си почувствувала.Чувствуваш љубов.Ја откриваш нејзината убавина, ја чувствуваш нејзината големина и сфаќаш дека е прекрасно т.е. дека тоа е најубавото чувство.Пред да се појави, ниту си го барала, ниту си го посакувала зашто воопшто не си го ни познавала.После првата љубов, после насладувањето од нејзиниот вкус, сфаќаме дека не би можеле да живееме без љубов.Можеби ќе ја преболиме, можеби ќе ја заборавиме првата љубов но во секоја друга личност ќе се обидеме да ја најдеме, со други зборови ќе посакуваме да се роди повторно зашто веќе еднаш, некогаш сме ја чувствувале, сме сакале некого...свесни сме за тоа колку љубовта може да не направи среќни и затоа повторно сакаме некоја друга личност зашто љубовта е таа од која не се откажуваме.

Направете само разлика...кога сме немале појма што е тоа љубов и се појавила, и кога љубовта (веќе како познат поим) повторно се раѓа кај нас.

Првата љубов е најчиста,најнаивна,бидејќи за прв пат ја чувствуваме.Речиси сите ја памтат својата прва љубов тоа е факт.
Но има разлика меѓу прва љубов кога си премногу млад,значи некаде прво одделение и првата љубов со емоции,во врска.Првиот тип е чист,прекрасен начин на сакање,но првата љубов кога си во врска,кога ја запознаваш комплетно љубовта е сосема поинаков и не се споредуваат.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Првата љубов барем порано беше невина и платонска,што во денешно време тоа го нема.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
prvata ljubov e naj golema drugite mozat da bidat poznacajni no po nevazni najcesto se zaboravaat a prvata nikogas
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
57
Уххх комшиката од први спрат. Девојчето во кое едвај чекав да се вратиме од школо, да се собереме со маалското друштво и да играме љубовно-фото хахаха.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Седмо за осмо некаде летото...и уште си се сакаме,мада и двајцата не го признаваме тоа,проблем шо не сме заедно е што живееме во различни светови..
 

AntiSpamMaster

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Првата платонска љубов ја почувствував на 10 годишна возраст. Таа беше новодојдена ученичка од кратово која одма ја засакав, дури и го реков тоа но добив корпа. Првата вистинска љубов ја почувствував вчера додека многу размислував за моја соученичка со која за прв пат се сретнавме после 2 години и конечно сфатив дека сум вљубен во неа. Но љубов како љубов мора да постои проблем, а овде тој проблем е нејзиниот дечко но тоа не значи дека нема да продолжам да мислам на неа ден и ноќ, можеби не можам да сум сега со неа но ќе сторам се да воспоставам добра пријателска врска.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
3
Mojata prva ljubov ... DAJ BOZE DA E POSLEDNA hehe
Jas ko bev uste 5 odd.. se zaljubiv edno momche koe beshe 8odd vo isto skolo ucevme..
Nekako mu najdov broj hehe decka rados pa mu pisuvav poraki mi go znaeshe samo imeto ama ne se vidovme nisto ne se desi kako prvo bev mala... Ne zneshe koja sum!!
Po tolku dolgo vreme se srekavame pred 2 godini beshe toa vo eden kafich se zapoznavame i jas gi buckam drugarkive da spomnat za mene za da mu tekne koja sum... Ne mu se veruvashe deka poslem tolku vreme se srekavame.... woww jakooo besheeee toa cuvstvoo da vidish nekoj sto si go sakal vo 5 odd
Pocnavme da iskacame da se gledame iako imav decko .. pa raskinav so deckomi si se fativ so nego i eve do den denes sme zaedo... I ubavo mi !!! :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Постојат две први љубови. Првата е онаа детската, невина, чиста. Втората е онаа кога ќе потпораснеме, најкурвинска, прљава и боли. Ама онаа педерска болка, за која само времето е лек.
 
S

StormRage

Гостин
некаде 7-8мо оделение... сега таа веќе се мажи, никогаш не ја имав, никогаш нема да ја иам, а сега веќе не би ни сакал да ја имам...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Jesen je plakala s tobom
jesen sedamdeset i neke
kada smo poslednji put
setali kraj reke
 

Идеално Лоша

(more human than human)
Член од
8 февруари 2013
Мислења
118
Поени од реакции
106
Прва љубов... како сенка, тивко тивко доаѓа.


И на прсти како крадец под мој пенџер проаѓа.
Сите тајни што ги носам, споменар ги сокрива. А со гума не се брише, срцето што пишува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom