Првата цигара?

M

marko 1996

Гостин
Ептен сте хардкор што пушите цигари. Незнам што е форава со цигариве секој 2 пуши сеа мислат дека се манги. Ама коа ке станат вистинки зависници ке се каат цел живот зашто пропушиле цигари.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ај да не излезе дека го кудиме шизикоф..да си пишам..првата цигара ја пробав за 1ви Мај во прва година..не ни беше цигара..два дима и толко..и не сум пробал од тогаш..а нема ни да пробам ваљда..можда некоаш за заеебанција..или па недај боже да пропуши цел клас....ееее тогаш сакал нејќел ќе морам..
 
P

Peaceful Anger

Гостин
:nesvest:...ајдеее што уште ќе донесе денов... :tapp:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.133
Поени од реакции
5.872
Како прво пуши цигари скоро цел клас, а и не ми се гади секогаш... на пр. понекогаш ко ќе запалам од сабалје... ме бола главата и ужасно ми се лоши. Али цигара во комбинација со кафе... одлично е! :)
Аман бе? Цел клас глупи деца? Па биваше ли бе... :nesum:
 
K

kalimer0

Гостин
Првата цигара ја испушив на 13 години сакав да пробам како е, после тоа испушив уште неколку (10-11 цигари) и реков дека никогаш повеќе нема да пушам и еве 2 години немам запалено цигара.
Другарите речиси сите пушат и на почетокот постојано ми нудеа но ги одбивав сега важам како непушач меѓу друштвото и супер ми е :je:
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Не си мангуп ако пушиш цигари да знаеш. Пуши ако ти е мерак, а ако пушиш за да бидеш кул стануваш само поголем сељак. Познавам такви деца...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
А ако земе цел клас курови да пуши ке пушиш и ти?

Нели кул е.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Подобро нешто од првата цигара ахахаха.. Памтам беше некаде крајот на осмо одд. кога ми се присака премногу да пробам и самиот отидов и си купив.. Не се заборава првата цигара хаха.. Иначе после тоа си пушев онака лежерно еднаш неделно месечно.. А сега веќе една година од како сум хард-кор пушач и воопшто не сум горд на тоа :baeh:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
А ако земе цел клас курови да пуши ке пушиш и ти?

Нели кул е.
Ако си се родил во општество каде сите пушат курови и тоа е нормално, немаше да пушиш?

Немојте толку да осудувате веднаш, сепак е тинејџерство, и секој различно го доживува. Сите сме сакале да бидиме дел од некоја група, на различен начин.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Кога за прв пат сте запалиле цигара? Дали кога сте понале со пушење цигари ви се лошело... Јас почнав пред некоја недела и некогаш кога ќе запапам цигара толку ми се гади... Имам слушнато дека почетниците требало да пушат некои послаби цигари... Јас пушам Родео тврдо. :)
Ваше мислење?
Underage faggot detected!!

Ако ти се лоши од цигари не ги пуши, simple as that. Цигара треба да те опушти а не те онесвести.
 
Г

Господ

Гостин
Ако си се родил во општество каде сите пушат курови и тоа е нормално, немаше да пушиш?

Немојте толку да осудувате веднаш, сепак е тинејџерство, и секој различно го доживува. Сите сме сакале да бидиме дел од некоја група, на различен начин.
Здравиот разум против потребата да се биде фаца...за среќа не сум жртва на kewlness syndrome,опериран сум од догми...на младиве погрешна операција им направиле...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom