Првата цигара?

Novinarot

LAST MAN STANDING
Член од
21 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
Ova e nameneto samo za pushacite - dali se sekavata na vashata prva cigara.:salut:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.358
ехх....ко да беше вчера, Четврто одделение бев, Бонд имаше стариот донесено од Србија мислам, по мало нечкање “да палам-да не палам’’-запалив.
Ја испуфкав скоро цела цигара, негде на крај случајно увлеков, се зашемутив и на гз ќе паднев!

После едно 3 години “ги откажав’’, во седмо запушев асално и до ден денес сум среќен пушач на кутија ипол до две на ден.
пс. Бондот мора да се врати на пазаров наш...и Лакистрајкот исто.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Првата, нај нај нај првата... :kesa:
Кога бев за петто одделение.
Дојде на една баба во комшиите внука и. Се најдовме двете скршени глави и земавме цигари од вујко и. Пушеше партнер. Се криевме во гаражата ама само повлеков еден дим и го фрлив цигарот страв ми беше.
 

Novinarot

LAST MAN STANDING
Член од
21 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
DA DA Definitivno lakistrajkot e cigara na vekot a camelot ne se losi, jas znam se zaebav so prvata cigara nekade u 4odd i toa se zeznav so boss classic. Od togas navaka so rolam po kutija dnevno (dve dur pijam) :D
 
S

smart ass

Гостин
Ја партнер украдов од мама...со брат ми у четврто одделение и зад куќа имаше една црница...таму ојде цигарата(а претходно вујна ме научи како треба со димот...имаше цигари EVE она:vozbud:)...и така па после абе кул беше ти даваат 50 денари за јадење а имаш драва за 12 денари и плус јадење и зимаш 2 бомбона(учитело да не осети ахах)...а овие камел...аууу Turkish-American tobacco..ЗАКОН
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Оооооо загреови сум јас кога станува збор за пушењето...
Мојата прва цигара...
Кај другарка ми цело друштво собрани дома и она пушеше веќе некое време и надвор стоиме пушат неколку души и и викам дај да земам дим и земав али не го внесов...
Тоа бешее прва за втора година некаде кога бев...
И некое време после само ги павкав ми беше страв да ги внесувам, али после почнав и сеа си пушам али не сум некој страствен пушач...можам и без нив, не подолго од недела дена без да запалам!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Иххх првата цигара мислам дека ја испушив некаде на 8-9 години и тоа несакајќи и незнаејќи што правам и што е тоа цигара. Ја украдов од баба ми (драва, тие жолтите кутии ) и ја успушив под едно дрво у старото маало. Не знаев стварно што правам, гледав дека сите пушат а незнаев што е тоа и зошто го прават па си викам чекај кога сите можат можам и јас.:kesa:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Првата цигара :pos2: пред 3 ипол години на 1ви Мај бев направен земја ваздух и запалив една цигара па после уште една и така една по една цигар испушив цела кутија Родео :pos2:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Копиљ 3то одд бев. Мајка ми отиде у комшии на гости ама ги забораила Родката (30 денари коа беа ееее времиња) и ме прати мене до дома да одам да ги земам. И така се деси тоа додека идев накај мајка ми запалив една и се закашлав асално и ја џитнав после 3 дима (грев!). Тек почнав да пушам крај на прва средно.
 
Н

'Никола'

Гостин
Првата цигара. Ахх тоа беа времиња. Бев 7мо одделение, и со другарите си имавме скришно збирно место за пушење цигари. Јас на почетокот немав пробано, се правев не не нема шанси јас некогаш да запалам, но деца ко деца, ме убедија некако да пробам. Малборо црвено, и ден денес го памтам тој прв вкус, ако досега имам милион испушено. Иначе не пувкаф, прво па машко, одма се научив правилно да повлекувам (нормално, со многу кашлање на почетокот). И малку оф топик: најдобри цигари што ги имам пушено - Lucky Strike, без конкуренција.
 
B

black angel

Гостин
Се сеќавам ко сега да беше,бев 1-ва год и седевме кај другарка она беше поискусен пушач на цигари,а мене ми се допаѓаше еден тип кој беше пушач и за да го импресионирам сакав да почнам да пушам :pipi: првиот дим кога го вовлеков знам ужасно ми се сврте лежев едно пола саат и им барав апче за глава :pos2: знам после кога се криев од дома со мене носев мастики и парфеми ко демек мајками не знаеше само се праеше на тошо :baeh: ееееее тогаш беа времиња беше забавно :smir:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Почеток на 2-ра година средно.Киднавме од физичко и отидовме на кафе во околниот кафич.Сите околу мене беа веќе напредни пушачи и првата цигара ја запалив од бес шо се вика...да видам како е.Може едно 6 месеци ги пафкаф и откако ме испаничија дека можам да добијам рак на јазик почнав да ги вовлекувам.:pos:
Пушење цигари...правиш нешто кога всушност ништо не правиш-милина!
 
?

..........

Гостин
Првата цигара ја запалив некаде во пето одделение, со двајца братучеди во Гевгелија, бев кај нив на гости и си купивме една кутија која ја испишивме за полаа саат:vozbud: она така павкање...
Инаку после тоа немав никогаш запалено, се до периодот кога бев 2-3 година средно, од тогаш редовно пушам:toe:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Lucky Strike во 1-ва година средно со другарите кои веќе пушеа повеќето во дискотека (златни времиња тогаш се пушеше секаде, не паметат помладиве:vozbud:)
Цело средно ги пушев Lucky Filters отров цигари и секое сабајле кашлав како вол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom