Прашања и одговори

Член од
4 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
5
Може ли некој поедноставно во три-четири реченици да ми објасни за МЕЈОЗА при делба на клетка ?
Фала многу
 
Член од
11 август 2011
Мислења
266
Поени од реакции
169
Некој да не полагал информатика за матура, да каже што, како?
 
I

Intex

Гостин
Можеш ли на крај од зимски семестар да се префрлиш на друг факултет, нормално ако има слободни места? Или не е дозволено?
 
Член од
15 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој знае што е подребно за да се запишеш на физика на ПМФ и дали има врска сто предмети ке полагаш на матура? И детали околу одделот.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Можеш ли на крај од зимски семестар да се префрлиш на друг факултет, нормално ако има слободни места? Или не е дозволено?
Се е дозволено. На приватните најлесно ке се префрлиш, само волја и пари требаат. Пари појке него волја.
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Прва година сум на факултет и не ми даваат потпис за присуство по еден предмет.Дали ке можам да запишам втор семестар?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
imam edno prasajne dali nekoj znaj kako oda rabotive so razmena na studeni t.e rabota vo stranstvo dali so samoto toa so si student imas pravo da se prijavis I KADE i koi se uslovite ,ogranicuvajnata ..ako mozi objasnuvasjne oo nekoj poupaten odnapred tnx:D
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Некој да не полагал информатика за матура, да каже што, како?
Тестот по информатика мислам го прават самите професори,така да зависи од професорот што ти предава.Кај мене беше многу лесно.Имаше прашања со заокружување и дополнување и вежби во word,excel,power point i coreldraw
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Дали некој знае што е подребно за да се запишеш на физика на ПМФ и дали има врска сто предмети ке полагаш на матура? И детали околу одделот.
Треба да полагаш математика (основно ниво) и физика. Мада и да немаш тоа пријавено за матура, во вториот уписен рок ќе те примат и со англиски. Годишно се запишуваат по 4-5 души, така да не прават проблем.
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Нешто слушнав дека за систематски прегледи у универзитетската клиника здравствените легитимации ги земале само рано насабајле, колку е точно?
Кое им е работното време?
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
ме интересира дали можам да ја завршам 4та година вонредно, но претходно првото полугодие да ми е реализирано редовно ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
moze li nekoj da mi najde informacii za Patopis ...... ?? hitno mi treba
plsss :D
--- надополнето: 25 јануари 2012 во 19:04 ---
moze li nekoj da mi najde informacii za Patopis ...... ?? hitno mi treba
plsss :D
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Да прашам дали може сега да се запишам на некој факултет ( нормално доколку има место ) ? Предметите од првиот семестар ќе си ги полагам ваљда летоска на испит...има шанси ?
 
П

Пепси_

Гостин
Има ли некакви шанси и начини 4та година средно да се полага или забрзано да се заврши ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom