Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Miki be,Kaun. Pa bilo da e dozvoleno ili da ne e dozvoleno. Ne samo vo Islamot maz udril zena vo neposlusnost i protivenje,vo neverstvo ili vo ne pocituvanje.

Baras ti od Soprugata za rucek da ti zgotvi Kompir taa ti vika ne ti gotvam,a ti doagjas umoren od na rabota. Ti vika: Za inat ne ti gotvam. Oti,ako nemala vreme,imala drugi obrski,bila bolna ili imala bilo kakva pricina,toa e vo red,ne e neposlusnost. Ama ti veli E NE TI GOTVAM BE,za Inat ne ti gotvam ! I ti ? Pa togas kaj vas obratno bilo be Miki.... na zenatai e dozvoleno da go udira mazot. Pa ti obleci togas fustan taa farmerki.
Види у суштина мене јасно ми беше болдов како функционира у Исламот, само барав потврда за моето размислување.

И сите прашања што ги поставив наназад во врска со реалната ситуација во едно Исламско семејство се и те како веродостојни.

Да пријателе, кај нас е испод чест да удриш жена. Никојпат во животот не сум и нема да удрам жена. ТОа е ниско. ТОа не е машкост.

Ако жена ти те одбива за инат за било која работа, тоа значи не вредиш во нејзините очи, тоа значи дека си ништожен во нејзините очи, а својата физичка супериорност ја искажуваш преку тепање.

Но, јеби га тоа е Исламот, тоа сте вие.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Види у суштина мене јасно ми беше болдов како функционира у Исламот, само барав потврда за моето размислување.

И сите прашања што ги поставив наназад во врска со реалната ситуација во едно Исламско семејство се и те како веродостојни.

Да пријателе, кај нас е испод чест да удриш жена. Никојпат во животот не сум и нема да удрам жена. ТОа е ниско. ТОа не е машкост.

Ако жена ти те одбива за инат за било која работа, тоа значи не вредиш во нејзините очи, тоа значи дека си ништожен во нејзините очи, а својата физичка супериорност ја искажуваш преку тепање.

Но, јеби га тоа е Исламот, тоа сте вие.
Vsusnost ne si Masko,Miki.
Ne sum ja udril nikogas ni jas. Ne ja udril nikogas ni komsijata moj.... oti mene i tebe ni bile poslusni. Ama nekoj i Ateist,nekoj i Hristijanin,nekoj i Musliman gi udrile,oti ne im bile poslusni. Raka da mu se skrsi na sekoj koj ke udri zena i koj se sili na zena. Ama vo slucaj,kakov sto ti opisav Miki,da raboti se sprotivno tebe,za inat tvoj.... Pa Miki,ne sto ne si masko,togas zgora na toa si i kukavica. Me razbiras li ? Ti Fino i se obrakjas da ti ja ispegla kosulata,taa ti vika idi sam ispeglajsija,serijata jas ja gledam. Ti ja prasuvas so arno dali ja zgotvila vecerata,taa ti vika odi sendvic kupi,maka mi e..... pa Miki.... ako si vakvo masko,togas ne bidi.
Prikaznata kazi mi dali ti se dopagja i dali Cickoti Gjorgjija spored situacijata e nasilen covek i nepraveden prema Soprugata ?
A da im peres mozoci,da im siris propagandi lazni,da isprevrtuvas raboti,ke si najdes nekoj Forum kade sto nema koj da go brani Islamot.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Vsusnost ne si Masko,Miki.
Ne sum ja udril nikogas ni jas. Ne ja udril nikogas ni komsijata moj.... oti mene i tebe ni bile poslusni. Ama nekoj i Ateist,nekoj i Hristijanin,nekoj i Musliman gi udrile,oti ne im bile poslusni. Raka da mu se skrsi na sekoj koj ke udri zena i koj se sili na zena. Ama vo slucaj,kakov sto ti opisav Miki,da raboti se sprotivno tebe,za inat tvoj.... Pa Miki,ne sto ne si masko,togas zgora na toa si i kukavica. Me razbiras li ? Ti Fino i se obrakjas da ti ja ispegla kosulata,taa ti vika idi sam ispeglajsija,serijata jas ja gledam. Ti ja prasuvas so arno dali ja zgotvila vecerata,taa ti vika odi sendvic kupi,maka mi e..... pa Miki.... ako si vakvo masko,togas ne bidi.
Prikaznata kazi mi dali ti se dopagja i dali Cickoti Gjorgjija spored situacijata e nasilen covek i nepraveden prema Soprugata ?
A da im peres mozoci,da im siris propagandi lazni,da isprevrtuvas raboti,ke si najdes nekoj Forum kade sto nema koj da go brani Islamot.
Види, постои развод бе батка, не да ја тепаш.

ТИ кажав дека е ниско да тепаш жена, и дека ако таа нешто ти прави за инат, тоа значи дека не си маж во нејзините очи.

Затоа труди се да никојпат не ти прави работи од инат, тогаш си вистински маж, ако ја заслужиш нејзината љубов. ВО спротивно ќе се разделите.

Јас претпоставувам дека ти не си удрил жена, но целта ми беше да укажам дека во Исламот е тоа дозволено од Бога, и дека многумина го практикуваат тоа.

А тоа е погрешно во 21 век.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Vsusnost ne si Masko,Miki.
Ne sum ja udril nikogas ni jas. Ne ja udril nikogas ni komsijata moj.... oti mene i tebe ni bile poslusni. Ama nekoj i Ateist,nekoj i Hristijanin,nekoj i Musliman gi udrile,oti ne im bile poslusni. Raka da mu se skrsi na sekoj koj ke udri zena i koj se sili na zena. Ama vo slucaj,kakov sto ti opisav Miki,da raboti se sprotivno tebe,za inat tvoj.... Pa Miki,ne sto ne si masko,togas zgora na toa si i kukavica. Me razbiras li ? Ti Fino i se obrakjas da ti ja ispegla kosulata,taa ti vika idi sam ispeglajsija,serijata jas ja gledam. Ti ja prasuvas so arno dali ja zgotvila vecerata,taa ti vika odi sendvic kupi,maka mi e..... pa Miki.... ako si vakvo masko,togas ne bidi.
Prikaznata kazi mi dali ti se dopagja i dali Cickoti Gjorgjija spored situacijata e nasilen covek i nepraveden prema Soprugata ?
Ашколсун бе пријателе, ашколсун! Убаво си вика исламот, жената треба некад здраво да се излема.

Еве на пример, се враќате ти и жена ти од работа, ти квакнуваш пред ТВ, си глеаш Алсат, жената праи ручек, поставува маса, па јадете, па после раскрева маса, чисти, мие садови, ги спаструва децата...
Нормално, ти за целото тоа време, си дремеш у фотелјата со нозете на маса и одеднаш ти текнува дека треба вечер да идеш у чајџилница со пајташите и наравно и наредуваш на жената да ти испегла кошула...И замисли она ти вика дека е уморна и не може сега! Од што бе уморна, од што рмбала и дома и на работа?! Како не бе, нека лаже некој друг...

И што треба ти да направиш сега? Да не треба случајно сам да си ја испеглаш кошулата? Харам! Па пеглата ќе експлодира ако и се приближи маж! Маж во НИЕДЕН случај не треба сам да си испегла нешто, или не дај боже да зачисти или зготви нешто. Абе и да е умрена жената, има од гроб да стане и да му напраи ручек!
Си пишува убаво у Куранот, жената му е слугинка на мажот и мора да ги слуша сите негови заповеди! Во спротивно, се знае, ќе јаде шамари! Поправедно од ова, здравје!

Него, мене ме интересира, што мислиш ти како е најправилно да се измлати жената? Да се ошамара неколку пати, или може по некој бокс у бубрег да и се учука? Или па најбогоугодно би било да извадиш каишот и онака здраво да ја измаваш? Онака, као прав муж...

И ова ме интересира...Со оглед на фактот дека во Македонија, семејното насилство е кривично дело казниво со закон, што ќе напраиш ако жена ти се осуди да викне полиција откако ќе ја истепаш? Ја лично мислам дека треба да и скршиш некое ребро за да не и падне на памет уште еднаш таква работа...

Иначе, баш симпатично што го спомна Ѓорѓи Колозов, ја многу го сакам...Не знам дали си знаел, он беше глумец, а македонските народни приказни се глума, не реалност. Ама имаше неколку интересни епизоди...На пример, Ѓорѓи коа ја тепаше жена му, па после и во сон викаше ху баба ху, или коа го насамари со рибите на нива па на крај заврши врзан за дирек, а цело село му се смееше...или коа играше бос у тепсија...Не знам за тебе, ама мене тие ми беа омилени епизоди.

Како и да е, мене ми е многу мило што ти отворено си призна дека според исламот, мажот има право да ја млати жената. Со тоа уште еднаш докажа дека исламот е религија на мирот и многу ги почитува жените...Чак што више, на пиедастал ги става...Па има ли поголема чест од тоа да јадеш шамари од мажот..После твојов пост, ја сериозно размислувам да се конвертирам, а сигурна сум и дека многу други девојки го мислат истото...
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55
Види, постои развод бе батка, не да ја тепаш.

ТИ кажав дека е ниско да тепаш жена, и дека ако таа нешто ти прави за инат, тоа значи дека не си маж во нејзините очи.

Затоа труди се да никојпат не ти прави работи од инат, тогаш си вистински маж, ако ја заслужиш нејзината љубов. ВО спротивно ќе се разделите.

Јас претпоставувам дека ти не си удрил жена, но целта ми беше да укажам дека во Исламот е тоа дозволено од Бога, и дека многумина го практикуваат тоа.

А тоа е погрешно во 21 век.
pazete ve molam Kuranot ne nalaga da se istepa zenata koja e poslushna. tuku za tie sto ne se poslushni slakanica 1, 2 pati 3 ako ne shlusa togas tvoja obrvrska e da se razdelis od nea. a bre miki uste ni padnal vo racete na nekoja bistrica pa da vikas posle ahh Kuranot dobro si pisuvase :D
jas sum licen svedok vo Avstrija tamu pretezno se site katolici i hrisitjani e mn sprotivno od ova sto pisuva vo Kuranot zenite gi tepaat mazite.
znaes zs ? zs zakonot premnogu gi brani zenite. i mazite kjutat poso sram im e da prijavat deka zena maltretira maz.
zamisli tebe da te tepa zena i da ne smees da se zalis :D
Kuranot mn dobro citira i objasnuva koj nad kogo ima prednost vo nekoi slucaji ;)
inace ne za dzabe maskoto e posilnoto pole ;)
miki be kaj nas ima red i zakon uste pred 1400 god.
vo sekoja smisla go kazuvam ISLAMOT E UNIKATEN
i ne za dzabe lugjeto od evropa poveke se konvertiraat vo Islamot i vodat smetki po sheriat.
ako si gledal vesti ako si pratel ili ako si slusal od nekoj, vo anglija ima zoni kaj so e dozvoleno samo po sheriat da se raboti.
sheriat znaci po zakonite na islamot :)
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
najdobri megu vas se onie koi se najdobri sprema svoite zeni, , najsovrsena e verata kaj onie vernici koi se so najdobar karakter, a najdobri megu vas se onie koi im se najjdobri na svoite zeni.vi e kaj niv imate svoi prava a i zenite kaj vas imaat svoi prava,sprema zenite se velikudusni i vnimatelni samo blagodarnite luge, a zenite gi ponizuvaat i maltretiraat samo onie koi se losi i so nizok karakter,(buhari,muslim.)
pokraj dolznostite kon sopruzite zenite imaat i prava, no sopruzite vo odnos na soprugite imaat prednos za eden stepen, Allah e silen i mudar,!(el bekara 228,)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Него, мене ме интересира, што мислиш ти како е најправилно да се измлати жената? Да се ошамара неколку пати, или може по некој бокс у бубрег да и се учука? Или па најбогоугодно би било да извадиш каишот и онака здраво да ја измаваш? Онака, као прав муж...
http://www.youtube.com/watch?v=yl8g8S6F3do
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
pazete ve molam Kuranot ne nalaga da se istepa zenata koja e poslushna. tuku za tie sto ne se poslushni slakanica 1, 2 pati 3 ako ne shlusa togas tvoja obrvrska e da se razdelis od nea. a bre miki uste ni padnal vo racete na nekoja bistrica pa da vikas posle ahh Kuranot dobro si pisuvase :D
jas sum licen svedok vo Avstrija tamu pretezno se site katolici i hrisitjani e mn sprotivno od ova sto pisuva vo Kuranot zenite gi tepaat mazite.
znaes zs ? zs zakonot premnogu gi brani zenite. i mazite kjutat poso sram im e da prijavat deka zena maltretira maz.
zamisli tebe da te tepa zena i da ne smees da se zalis :D
Kuranot mn dobro citira i objasnuva koj nad kogo ima prednost vo nekoi slucaji ;)
inace ne za dzabe maskoto e posilnoto pole ;)
miki be kaj nas ima red i zakon uste pred 1400 god.
vo sekoja smisla go kazuvam ISLAMOT E UNIKATEN
i ne za dzabe lugjeto od evropa poveke se konvertiraat vo Islamot i vodat smetki po sheriat.
ako si gledal vesti ako si pratel ili ako si slusal od nekoj, vo anglija ima zoni kaj so e dozvoleno samo po sheriat da se raboti.
sheriat znaci po zakonite na islamot :)

:ROFLMAO: Не тропај глупости бе, кој се конвертира у Европа.

Ко да живееме на друга планета со вас. Абре ние сме ви комшии и гледаме шо се дешава. Уште има случаи кај со девојки се продаваат како говеда на пазар. Не туку треси зелени. Господ ако постои во никој случај не би разликувал маж и жена во однос на тоа кој треба кого да тепа.Несмее никој никого да тепа, никаков Господ неможе тоа да го бара нити да го сака од никого. Тоа се измишњотини чисти од варварство за да имаат контрола над жената. Морала да се покрива :facepalm: . Шо не се покрие Туна ? Газето го покажала милион пати до сега :P Колку камшици и следуваат за тоа?
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Види, постои развод бе батка, не да ја тепаш.

ТИ кажав дека е ниско да тепаш жена, и дека ако таа нешто ти прави за инат, тоа значи дека не си маж во нејзините очи.

Затоа труди се да никојпат не ти прави работи од инат, тогаш си вистински маж, ако ја заслужиш нејзината љубов. ВО спротивно ќе се разделите.

Јас претпоставувам дека ти не си удрил жена, но целта ми беше да укажам дека во Исламот е тоа дозволено од Бога, и дека многумина го практикуваат тоа.

А тоа е погрешно во 21 век.
vo vremeto na muhamed,a,s, eden beduin mu se pozalil deka negovata zena odela so mnogu i deka bila rasturena, na toa mu odgovoril, razvedise od nea, no toj mu odgovoril deka ne saka, vo toj slusaj muhamed ,a,s mu rekol da e ja pokrie nejzinata mana. ( gazali, ihja,)

 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
vo vremeto na muhamed,a,s, eden beduin mu se pozalil deka negovata zena odela so mnogu i deka bila rasturena, na toa mu odgovoril, razvedise od nea, no toj mu odgovoril deka ne saka, vo toj slusaj muhamed ,a,s mu rekol da e ja pokrie nejzinata mana. ( gazali, ihja,)
За ова се слагам со тебе ! (y)
Сепак има и некои добри работи во куранот ........ особено овие што се однесуваат околу односите маж-жена т.е. брак !
Се знае што е маж, а што е жена .............. не дека и жената не треба и не смее да има слични права и таа е живо суштество, но сепак треба да се знаат границите ........... денешниов Феминизам труе корне ......... според мене жената има право на образование, работа, па дури и може да води приватен бизнис, да има свој имот, пари, автомобил т.е. да ги ужива сите благодети и да ги има скоро сите права како и мажите, меѓутоа проблемот е во тоа што Феминизмот скршна од зацртаната траекторија и токму тој Феминизам жените од жени ги осакати и ги претвори во сексуални робинки и сексуални објекти !
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
ebu hurejre radijallahu prenesuva deka Allahoviot pratenik Muhamed,a,s rekol; primete ja mojata poraka na zenite da im cinite dobro! navistina zenata e sozdadena od rebro, a najgolema krivina na rebroto e tokmu na vrvot, , pa ako se obides da go ispravis , ke go skrsis , a ako go ostavis ke ostane krivo, zatoa edni na drugi poracuvajte na zenite da im pravat dobro.!
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55
:ROFLMAO: Не тропај глупости бе, кој се конвертира у Европа.

Ко да живееме на друга планета со вас. Абре ние сме ви комшии и гледаме шо се дешава. Уште има случаи кај со девојки се продаваат како говеда на пазар. Не туку треси зелени. Господ ако постои во никој случај не би разликувал маж и жена во однос на тоа кој треба кого да тепа.Несмее никој никого да тепа, никаков Господ неможе тоа да го бара нити да го сака од никого. Тоа се измишњотини чисти од варварство за да имаат контрола над жената. Морала да се покрива :facepalm: . Шо не се покрие Туна ? Газето го покажала милион пати до сега :P Колку камшици и следуваат за тоа?
da vo pravo si nikoj nikogo ne smee da tepa nitu toa gospod go bara od nekoj. no pazi ova vazi samo vo normalni uslovi koga maz i zena se slozuvaat.
sea im drug slucaj koga zenata ne te slusa, znaci vekje zakonot deka ne smee da se tepa pagja vo voda. i stapuva vo sila votriot zakon (za nekoja bistrica i neposlusna) koj glasi predupredi ja nekolku pati (mozebi ke te slusa) ako ne tepaj ja za da slusa(ne ko manjak). ako pagja i toj sledi tretiot zakonot za razvod.
ima razni slucaji niz svetot i razni lugje sto za site ne vazi eden zakon
.
vo evropa premnogu gi toleriraat zenite spored zakonite(jas ne sum protiv da se toleriraat zenite, no treba da ima granica i toa) sto dojde do stepen mazite ni zbor nemoze da im vozvrakjaat, znaci tuka izleze eden vid nered.
za da ne izleze toj vid nered treba mazot da bide nad zenata za eden stepen. poso toa e i prirodno za lugjeto, maskiot pol sekogas treba da bide toj sto dominira za eden stepen. maskiot pol i po pamet i po sila(mozebi 10 stepeni) i po razmisluvanje e eden stepen nad zenata.
ne za dzabe vikaat "dolga kosa, kratok pamet" ja ne go potcenuvam zenskiot pol so niv treba so neznost ako sakas da te saka :)

primer 95% od pretsedatelite i premierite vo svetot se maski pol. znaci ako ostavame na zenite, veruvaj mi svetot odamna ke bese rasturen
pokraj dolznostite kon sopruzite zenite imaat i prava, no sopruzite vo odnos na soprugite imaat prednos za eden stepen, Allah e silen i mudar,!(el bekara 228,)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
А дали жената има право да го тепа мажот ако тој не ја слуша неа?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
da vo pravo si nikoj nikogo ne smee da tepa nitu toa gospod go bara od nekoj. no pazi ova vazi samo vo normalni uslovi koga maz i zena se slozuvaat.
sea im drug slucaj koga zenata ne te slusa, znaci vekje zakonot deka ne smee da se tepa pagja vo voda. i stapuva vo sila votriot zakon (za nekoja bistrica i neposlusna) koj glasi predupredi ja nekolku pati (mozebi ke te slusa) ako ne tepaj ja za da slusa(ne ko manjak). ako pagja i toj sledi tretiot zakonot za razvod.
ima razni slucaji niz svetot i razni lugje sto za site ne vazi eden zakon.
vo evropa premnogu gi toleriraat zenite spored zakonite(jas ne sum protiv da se toleriraat zenite, no treba da ima granica i toa) sto dojde do stepen mazite ni zbor nemoze da im vozvrakjaat, znaci tuka izleze eden vid nered.
za da ne izleze toj vid nered treba mazot da bide nad zenata za eden stepen. poso toa e i prirodno za lugjeto, maskiot pol sekogas treba da bide toj sto dominira za eden stepen. maskiot pol i po pamet i po sila(mozebi 10 stepeni) i po razmisluvanje e eden stepen nad zenata.
ne za dzabe vikaat "dolga kosa, kratok pamet" ja ne go potcenuvam zenskiot pol so niv treba so neznost ako sakas da te saka :)
primer 95% od pretsedatelite i premierite vo svetot se maski pol. znaci ako ostavame na zenite, veruvaj mi svetot odamna ke bese rasturen
pokraj dolznostite kon sopruzite zenite imaat i prava, no sopruzite vo odnos na soprugite imaat prednos za eden stepen, Allah e silen i mudar,!(el bekara 228,)

A?:confused: Ко Амди излезе работава 1 степен, 10 степени. Никој не е над никого разбираш? Неможе било каков Господ да љуби никого повеќе или помалку. Несмееш ти да казнуваш никого, кој си ти кога казнуваш уствари?Господ?Или Господ говори преку тебе и те учи на насилство?Што збориш ти? Дали си свесен што збориш? Со ова потврдуваш дека релиѓијата те учи на насилство! А што ако е обратно? Ако мажот е тој шо е расипан? Жената што да прави? ..... Еден маж на 5 жени тоа е варваризам, животински инстинкт, животинско живеење. Плус па да не спомнувам роднински бракови.....

Попаметен неможе да биде пол. Туку кој колку се потрудил да вложи во своето образование. Се кладам дека Ермира Мехмети е попаметна од тебе за 10 степени :D

Еве таа жена која збориш ти може несака да оди у рајот, тоа е нејзин избор, како можеш ти да и кажуваш дали сака или несака?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
151
Поени од реакции
179
Види, постои развод бе батка, не да ја тепаш.

ТИ кажав дека е ниско да тепаш жена, и дека ако таа нешто ти прави за инат, тоа значи дека не си маж во нејзините очи.

Затоа труди се да никојпат не ти прави работи од инат, тогаш си вистински маж, ако ја заслужиш нејзината љубов. ВО спротивно ќе се разделите.

Јас претпоставувам дека ти не си удрил жена, но целта ми беше да укажам дека во Исламот е тоа дозволено од Бога, и дека многумина го практикуваат тоа.

А тоа е погрешно во 21 век.
Супер кажано, посебно она болдираното. Да, постои развод ама тоа го има во Исламот додека останатите религии не го даваат тоа право на своите верници. Таму нема развод. Шо ке кажеш ти за тие верници кои не го почитуваат тоа правило на религијата. Денес е во мода да се разведуваш. Идеш у црква каде што викаш дека ќе бидеш во брак за век и векова, во добро и зло, и по една година упс, пу пу пу не важи. Ова правило не го прифаќам, по ова ќе постапам како муслиманите или пак ќе се сложам со атеистите( а ако веруваш во бога ќе знаеш дека разводот во христијанството е еден од најголемите гревови). Но сепак во согласност човечките потреби но и неговите човечки особини, неколку векови после христијанството објавена е уште една книга о која се дообјаснети некои правила. Овие правила се применливи и реални дури и денес, а во тоа време кога жената се убивала ко животно, оваа книга била устав над уставите. Мики, во тоа време муслиманската жена имала паво да добие пари и имот доколку мажот се разведе од неа. Другите жени биле робинки и сексуални објекти кои доколку не биле послушни или се побунеле, завршувале запалени како да се вештерки. Муслиманските жени добивале свој имот во случај на смрт на мажот и легитимно право да се премажат после 40 дена од смртта. Ама ај да е ти набројувам шо било и од кај тоа се пишувале првите закони во првите модери земји.

И драги Мики мој, ти очигледно слабо следиш телевизија. Никако да забележиш дека жени се тепаат насекаде и од секакви верници и неверници. Тие се продаваат ко бело робје, а ти сакаш да докажеш дека исламот дозволувал тепање на жената, демек тоа е најголемото зло на денешицата и сите неубави работи кои им се случуваат на жените им се случуваат поради тоа шо исламот е таква религија. Погледни ја Русија, Украина, Румунија, Бугарија, па тие се земјите каде што жената е најзагрозена, таму моралот на жената е на најниско ниво, жените се продаваат како робинки, ги има во скоро сите нокни барови на балканот, се малтретираат и тепаат ко стока.Епа кај е тука религијата и која религија евиновна за оваа појава?ИСЛАМОТ?
Многу кусогледи сте сите вие и не можете да погледнете подалеку од носот а меморијата кратко ви трае кога изживувања врз жени и деца се прават од некои други т.е немуслимани. Јас нема да ти наведувам примери ( а ако сакаш може и да ти напишам неколку) само ќе ти препорачам да читаш малку повеќе црна хроника и така ќе се увериш дека барем кај нас па тука на балканот, муслиманската жена е најмалку малтретирана и скоро ја нема во овие страници од весниците и вестите. Отвори една порно страница и доколку вистински ја пошитуваш жената и си борец за нејзини права, ќе најдеш еден куп материјал за работа. Тие жени таму се обесправени и омаловажени. Таму многу малку муслиманки ќе најдеш Мики, ама многу дечиња во блиска иднина таму ќе ги гледаат своите мајки и сестри, кои ќе сакаат да го избришат минатото ама од тоа нема враќање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom