Прашања до Атеистите II

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.398
‘ногу ми се релаксисавте: ојде темава у фудбалски води.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Буфи се зезаше. Вие све буквално го сфаќате... плиз
Јас 15-тина пати сум го прашал за верската припадност, тој еднаш ми рече дека е дервиш, претходно паганин, а после беше Сидарта. Покрај тоа лае на темата “Прашања за Христијаните“ и го брани христијанството. И ај сега ти донеси заклучок!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
леле, што се сторило со темава. некој од модераториве касапница направил, а си викам после на раб ќе се изначитам кој што кажал. :(
штета
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
леле, што се сторило со темава. некој од модераториве касапница направил, а си викам после на раб ќе се изначитам кој што кажал. :(
штета
Него ај, ти што мислиш за нивниов „протест“?
Или барем, што мислиш дека планираат?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
:confused:каков па сега протест спомнуваш? пјма немам за што станува збор. ај објасни плз
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
:confused:каков па сега протест спомнуваш? пјма немам за што станува збор. ај објасни плз
Па така јас скужив.

Му ја затвориле темата за пофалби и критики, а нели таму правеше некакви математики, статистики, скици и планови со цел да направи идеален тим со кои ќе го победи атеизмот, но и самиот гледаш дека тешко зима воздух.
Бидејќи темата била демек диктаторски затворена, сеа нашиов Бог со менување на профилните слики (или уште ги нарекувате и аватари) и со такви „вефовми“ оди да “протестира“.
Штета што беа избришани многу мислења на темата која Аце ја отвори вчера (а видов дека и ти си искоментирал), па самиот ќе го воочеше тоа.

И така, сеа ќе видиме колку играчи ќе соберат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
тоа ли? ај батали, тоа Хич не ме занима. нека си играат они фудбал.........
него, до кај стигнавме со локацијата на рајот и пеколот? знае ли некој да ја објасни?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
тоа ли? ај батали, тоа Хич не ме занима. нека си играат они фудбал.........
него, до кај стигнавме со локацијата на рајот и пеколот? знае ли некој да ја објасни?
Е тука е проблемот. Они сакаат фудбалка утакмица против атеистите (или барем капитенот нивни сака). :)

Инаку, што се однесува до темава која ја постави. Сепак мислам дека таа теорија пекол- рај е превземена од грчката митолигија. :)
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Че мора некое полесно прашање да ви поставам , пошто нели не знаете да дадете одговор на моите прашања на ова тема. Што да правам, кои вие тие поими не ги разбирате.

Што направивте со „екипа“, не можете да соберете ни 5 играчи?
Опасно дриблаат овие религиозниве, се се врхунски играчи.

Што мислел Исус кога рекол дека:
„Од пепел сме направени, во пепел ќе се претвориме“!
Многу атеистички ова од негова страна!?
 
Последно уредено:

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
не е важно дали е превземено во моменталниов муабет тоа, прашањето е каде се наоѓаат?[DOUBLEPOST=1401808324][/DOUBLEPOST]
Че мора некое полесно прашање да ви поставам , пошто нели не знаете да дадете одговор на моите прашања на ова тема. Што да правам, кои вие тие поими не ги разбирате.

Што направивте со „екипа“, не можете да соберете ни 5 играчи?
Опасно дриблаат овие религиозниве, се се врхунски играчи.

Што мислел Исус кога кога рекол дека:
Од пепел сме направени, во пепел ќе се претвориме“!
Многу атеистички ова од негова страна!?
за ова ќе си прашаш некој верник. мене тоа ништо не ми значи
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Че мора некое полесно прашање да ви поставам , пошто нели не знаете да дадете одговор на моите прашања на ова тема. Што да правам, кои вие тие поими не ги разбирате.

Што направивте со „екипа“, не можете да соберете ни 5 играчи?
Опасно дриблаат овие религиозниве, се се врхунски играчи.

Што мислел Исус кога кога рекол дека:
„Од пепел сме направени, во пепел ќе се претвориме“!
Многу атеистички ова од негова страна!?
Си ја промашил темата.
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
не е важно дали е превземено во моменталниов муабет тоа, прашањето е каде се наоѓаат?[DOUBLEPOST=1401808324][/DOUBLEPOST]
за ова ќе си прашаш некој верник. мене тоа ништо не ми значи
Па затоа и ве прашувам.
Овој аргумент требе да го искористите, а вие само катанаџо играте.
Еве ви пенал, пуцајте.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
не е важно дали е превземено во моменталниов муабет тоа, прашањето е каде се наоѓаат?[DOUBLEPOST=1401808324][/DOUBLEPOST]
за ова ќе си прашаш некој верник. мене тоа ништо не ми значи
Нигде.
Реков дека небото е милиони пати прочешлано, а сите знаеме што се наоѓа во подземјето, слоеви земја и камења, а во самиот центар на земјата е јадрото кое всушност е магма или лава. А симболиката каква е? Мислам бесмислена и смешна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom