Прага, Чешка

S

silmarillion

Гостин
Зависи што сакаш. Ама за секој има по нешто. Сакаш диско/клуб има. Сакаш бордели, фала богу има. Голем град е и многу народ има и не е како кај нас изолирано се искача само таму и таму и крај.

http://www.inyourpocket.com/prague/nightlife
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.293
Поени од реакции
78.949
некнежна - од некни

Ми требаше малку време да сконтам што си сакал да кажеш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ми остана непосетена кулата Жижков, тој реон е еден од најубавите во градот
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
некнежна - од некни

Ми требаше малку време да сконтам што си сакал да кажеш.
Не "oд некни" oд идната гoдина . ами ние не oбразoваниве треба да умриме ? ебате беља ебате :) шала настра, каj нас вселo така викет .
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Лепота од град, преубави впечатоци имам, Прага > Виена бар за мене :love::love::love:
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Две годни живеам тука и вистина уште немие цела прошетана, вчера бев во золошката , имав слушано дека била една од нај големите и нај убавите во светот , ама онака не заентересирано , и сварно се водушевив огромна, средена перефктно со жичари со пештери , џунгли , жвотни илјаднци ,ресторани, возој будистички храмој , кујќари афркански , погед на Прага . 6 сати шетаве и цела не ја дошетавме, значи ако некој иди наваму обавезно да ја посети. моментално многу сум зфатен ко ќе имам време ќе ставам некоја слика :) .
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
@Toto.toto изгледа имаш убав апарат, оно во таков град и слика со Нокиа 3310 убаво ќе излезе
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Najubav grad koj shto sum go posetil i najubavi spomeni imam od tamu.... partali e gradov.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Колку пари би ми требало за една недела во прага јадење и спиење во некој хостел значи скромно без расфрање?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Колку пари би ми требало за една недела во прага јадење и спиење во некој хостел значи скромно без расфрање?
Би ти препорачал да одиш со авион Скопје Нинберг, а потоа со бус до Прага. Во зависност од авио билетот би требало да те чини околу 100е повратна. Инаку во градот цените се ептен пристојни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom