По 1.000 денари месечно ако не сте во брак?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
eve imalo tema, bravo za temata! pazete, edna demohristijanska partija kakva sto veli deka e VMRO voveduva vakvo nesto, a ne znaat tie deka monastvoto e vrv na pravoslavieto???????

Повторно и повторно религијата ја ставаш пред се,јас се прашувам дали си проповеденик пропагатор или некој те плака за сево ова.ВМРО ДПМНЕ и демохристијанизам се два разлицни поими тоа е старо убедување кое избледнува пополека со оглед на нивните одлуки вклучувајки ја и оваа нивна одлука која се коси со сите правила и закони на кои се заснова демохристијанството како определба на една политичка партија и како нејзина одлика.
ne sum propovednik i nikoj ne me plaka, trenutno nevraboten, blagodarenie na edno cupe 25g taze diplomirano so mi gi zema casojte ke zaziveat selata da samo nosete gi od selata.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Аман бре до кај дојде владава... ццц ништо чудно ако за некој ден и нивоведат данок за воздух, зборење и дремење по форуми >.<
:tapp:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Тоа и за тие шо студираат медицина ќе важи?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еци ми го зеде зборот :pos:. Значи јас ќе треба уште од сега да си двојам пари за законов. Боже, што не ќе измислат. Да беше границава 32-3 најмалку, ќе разберев, ама ова?
Знам дека закониве кај нас се секое чудо за три дена, но ако ова се извршува по пропис, ќе порасне и бројот на браковите но и на разводите. Луѓево ќе почнат формално да стапуваат во брак, само за да не плаќаат.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Еци ми го зеде зборот :pos:. Значи јас ќе треба уште од сега да си двојам пари за законов. Боже, што не ќе измислат. Да беше границава 32-3 најмалку, ќе разберев, ама ова?
Знам дека закониве кај нас се секое чудо за три дена, но ако ова се извршува по пропис, ќе порасне и бројот на браковите но и на разводите. Луѓево ќе почнат формално да стапуваат во брак, само за да не плаќаат.
Nemoj da brzas so zbiranjeto pari,moze ke ima nekoj popust novogodisen pa togas uplati go danokot na drzavata :helou:.Na denesno vreme za da se zemat deckoto i devojkata treba da ispolnat barem eden od dvata uslova,deckoto da bide pijan ili nevestata trudna i zakonot ne gi faka ama ne znam dali drzavata ke donira vo svadbata,barem malec da pomogne? :smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Убедливо уште еден аргумент да завршам факс и така фино мажена да си одам од државава!:uvo: Фин и културен начин да ги натера луѓето да им се приповраќа од брак! Нешто ми смрди дека ова е во склоп на гениозната идеја на Владата за зголемување на наталитетот. Само да им соопштам дека денес е многу поверојатно да затрудниш ако не си во брак, отколку кога си.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
taka e, ne e interesno u brak, ko drugarcinja, bracni ama sepak drugarcinja, a i brakot e samo sofisticirana prostitucija, brakot e ekonomska institucija, treba da se ima kuka/stan, da bide toplo, ladno, da ima struja a se toa treba da se plati, a od ljubov ne se zivee, zatoa ova za zakonov e hipokrizija i demagogija!
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Никогаш доста паметни работи и предлози од владава изгледа. Битно да глупави и небитни работи како на пример отварање фабрики, погони, вработување на млади ни на крај памет не им е... О да, оупен јуор харт.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Немажени и неженети ќе плаќаат данок на државата?!



Министерството за труд и социјална политика нема никаква иницијатива, ниту предлог немажените девојки и неженетите момчиња да плаќаат пенали на државата“, тврди категорично државниот секретар во Министерството за труд и социјална политика, Душко Миновски. Да има таква идеја, додава Миновски, тие како надлежен ресор први би знаеле. Ова прашање не е отворено ни во Владата, а за Министерството за финансии, Миновски не знаеше.

Од Владата велат дека непотребно се шири ваква информација, бидејќи нема предлог немажените и неженетите да плаќаат данок на државата.

„Од Владата не излегол ваков предлог. Не се размислува за такво нешто. Информацијата веројатно излегла од Денот на идеите кои ги даваат граѓаните во Владата. На тој ден имаше еден граѓанин со ваква идеја, но засега од неа нема ништо“, изјави портпаролот на Владата, Шефик Дураки.


http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=BB6E75CFBB10D74D937B031536D111A4
Луѓе прочитајте убаво,не се фаќајте право ко слеп за стап.
Знчи овај предлог не е излезен од Владата,ниту пак има намера за такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom