По 1.000 денари месечно ако не сте во брак?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
abe zakonov e ziva glupost i na ustaven sud ke padne odma. pa ja da go osporam so nemam praven fakultet ke uspeam da go ponistam a ne pa nekoj poiskusen. glupost ama ke gi kosta poeni vmrovcite...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Класична дискриминација. Исто како да плаќам ако сум будист, не јадам ајвар или одам на одмор во Црна Гора. Се сомневам дали и самиот закон е законски и дали би издржал на Уставен Суд.
Апсолутно дискриминирачки, да. Според економска логика сосема очекувано, пошо нели за трето дете се даваат пари, па така со логика на маргинален приход и маргинален трошок, со метафора цревото што тече мора од некаде да се полни.Додуша тао за трето дете добијаш пари само ако у твоја општина наталитетот е под нормалата.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
vaka cim ide nakaj totalitarizam neka ide do kraj, koj nema zena da mu se dae, koj nema rabota da mu se dae, a zenite? Pa zenite se vasite nivi? Orajte gi, i ako nema koj da go cuva deteto ke se otvoraty domovi i specijalno use od mali ke se ucat da bidat voini, oti ke ne nema, i makedonsko ime ke zagine vaka stom za ater na zenite i bez nacionalna strategija pred nasi oci ni se topi drzavata ko kocka slado(LED)!!!!!
Ako ne ja orate nivata ke ja dadat na kombinatot pa ke ja orat site traktori :icon_lol:.Ovoj zakon nikogas nema da bide ni predlog zakon,nekoj novinar si pravi BAJRAM na mozokot,izlegol od fakultet i saka vednas da se dokaze.Ima i povazni zakoni vo ovaa drzava,nema koj znae kolku od ovoj zakon da se ofajdi drzavata,sitni pari se toa...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
se slozuvam pod uslov razvedenite hristijani na drzavni funkcii da plakaat 10 pati poveke danok bidejki se hristijani a se razvele i ne mavtaat so vera
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
DEFINITIVNO ONIE SE ZA LECENJE VO DEMIRHISAR VO LUDNICA DO EDEN KAZUVAAT KOMUNISTI BILE SDSM ALI OVIE SE PRAVITE OD VLASTA DURI I REZIM TI VOVEDUVAAT ABE ZABORAVIV DEKA GRUJO SI GO ODBRA GAJLETO SE ZENA PRED NEKOE VREME PA SEGA PARI MU TREBAAT ZA PELENI OD ERGENITE I ZA 2 DETE E BOLNA RABOTA NEKA DOJDI KE MU DADAM NA INSPEKTORITE 1000 DEN PO TIKVATA PA KE VIDIME KAKO KE MI GI ZEMI A MOZI AKO E INSPEKTORKA MALKU DA MI SE NAPUCI ZA 1000 MESECNO PRIFAKAM KE MU DADAM SEKOJ 1 PO EDNAS VO DIVIOT GAS
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сега го изгласале или не го изгласале законов..... ??? :)
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
DEFINITIVNO ONIE SE ZA LECENJE VO DEMIRHISAR VO LUDNICA DO EDEN KAZUVAAT KOMUNISTI BILE SDSM ALI OVIE SE PRAVITE OD VLASTA DURI I REZIM TI VOVEDUVAAT ABE ZABORAVIV DEKA GRUJO SI GO ODBRA GAJLETO SE ZENA PRED NEKOE VREME PA SEGA PARI MU TREBAAT ZA PELENI OD ERGENITE I ZA 2 DETE E BOLNA RABOTA NEKA DOJDI KE MU DADAM NA INSPEKTORITE 1000 DEN PO TIKVATA PA KE VIDIME KAKO KE MI GI ZEMI A MOZI AKO E INSPEKTORKA MALKU DA MI SE NAPUCI ZA 1000 MESECNO PRIFAKAM KE MU DADAM SEKOJ 1 PO EDNAS VO DIVIOT GAS
нека дојди и кај мене пустија ако е инспекторка и јас ќе се потрудам да ја дадам илјадарче. Што се глупости не ќе направа ее то е македонија,т.е грујо и компанија..поз
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Овие од владата значи дефинитивно се ненормални!!! Баш ваков закон ни е потребен
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
dada ova e zakon koj ni treba i ke gi natera lugeto da se zenat po selata ima eden krdak ergeni od koi nema nikakvo fajde sedat po kafanite se trancat i praat problemi
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Во нашава Македонија и да се стави закон за користење на кислород никој нема да се буни.
Сериозно ќе има 2 дена протести од 500 души пред Влада и толку.
Истото се случи и со продажбата на тоталната енергија во Македонија на ЕВН И ЕЛЕМ. Па дајте луѓе тоа не смееше да се случи али во Македонија се случи.
Тие хидроцентрали не се сопственост на Владата, тие се сопственост на луѓето кои 50, 60 години работеле на нив.
Само во нашата земја која поминува просечни 5 и пол часови пред ТВ лесно може да му се испери мозокот и да заборава многу често.
Тоа што ќе падне на Уставен суд овој закон ќе падне но ме загрижува свеста на луѓето, посебно на младите кои се директно засегнати со овој закон.
Нема пари-нема живот-нема морал. Ако им го скршиш моралот на луѓето изгледа потоа е лесно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
dada ova e zakon koj ni treba i ke gi natera lugeto da se zenat po selata ima eden krdak ergeni od koi nema nikakvo fajde sedat po kafanite se trancat i praat problemi
Epa nesto gi nateralo da ne se zenat,dal ekonomska situacija,dal sram od zena ili mislat mozebi deka mindzata ima zabi...Sto ako so ovoj zakon se isplasat starite ergeni i momi i udrat na mazenje i zenenje pa pocne naglo da se zgolemuva natalitetot,potoa ke ja obvinat vladata deka premnogu donira na novorodenite deca,nema pogoduvacka na ovoj narod,na nego samo strizenje...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom