Почина глумицата Фара Фосит

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334

Иконата на американската култура на 70-тите години и легендарниот „Чарлиев ангел“, Фара Фосит почина во четвртокот на 62-годишна возраст по долга и тешко боледување во болница во Лос Анџелес.


Глумицата, позната по својата исклучително широка насмевка и бујната руса коса од 2006 година се бореше со ракот на дебело црево кој и покрај многубројните агресивни терапии во Германија и Калифорнија и се прошири и на црниот дроб.

Пред само шест недели, во мај, прикажан е и нејзиниот личен некролог - видео дневник, кој го водела во текот на последните месеци од својот живот насловен како „Приказната на Фара“.

Некогашниот секс симбол и „златната девојка на Холивуд“ само пред неколку дена конечно се согласи да се омажи за својот долгогодишен партнер и познат глумец Рајан О Нил, со кого го има синот Редмонд.

Фара Фосит ќе остане запаметена по улогата на гламурозната Џил Мароу во серијалот за три приватни детективки, „Ангелите на Чарли“, како и по улогата во филмот „Екстреми“ од 1986 година, што и ја донесе и првата од шесте номинации за Златен глобус.

http://www.time.mk/story_835c390699_article_c8dc573d19.html

 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
RIP Фара
Иако ја немам гледано на големото платно, ја знам нејзината сторија.
Прерано изгубен живот, жал ми е што не успеа да се венча со својата долгогодишна љубов.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Две преголеми ѕвезди изгубивме во ист ден...

R.I.P Сара и Мајкл
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Не можам да го најдам линкот, но прочитав некаде пред неколку дена дека Love Story (1970) се случи во живо, откако ѕвездата на тој филм Рајан О'Нил конечно ја убедил својата девојка Фара да се омажи за него, иако таа била болна од рак и пред умирање.

Оваа приказна ме погоди затоа што сум голем фан на филмот во кој девојката исто така умира, а сега Рајан О'Нил покажа дека вистинската љубов не е само излузија на големото платно.

Ја немам видено во филм ми се чини, знам само дека била една од омилените холивудски личности.

R.I.P. Фара
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.100
Нека почива во мир.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Не можам да го најдам линкот, но прочитав некаде пред неколку дена дека Love Story (1970) се случи во живо, откако ѕвездата на тој филм Рајан О'Нил конечно ја убедил својата девојка Фара да се омажи за него, иако таа била болна од рак и пред умирање.

Оваа приказна ме погоди затоа што сум голем фан на филмот во кој девојката исто така умира, а сега Рајан О'Нил покажа дека вистинската љубов не е само излузија на големото платно.

Ја немам видено во филм ми се чини, знам само дека била една од омилените холивудски личности.

R.I.P. Фара
Го има тоа на страната на а1 http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=110419

Не се сеќавам да имам гледано некое нејзино појавување на ТВ, но некако ми прирасна до срце, како Џејд Годи.Во последно време редовно ги читав сториите за неа во онлајн изданијата на весниците. Многу ми е жал што почина три дена откако објави дека прифаќа да се омажи за својата долгогодишна љубов, Рајан О'Нил, и што нивниот заеднички син е во затвор.

Почивај во мир Фара
:toe:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Еви ги заедно со Рајан во филм

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека почива во мир. :(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нека и е лесна земјата! Почивај во мир.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нека и е лесна земјата /:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.340
RIP кога ја читав статијата на А1 ми се наежи кожатаа :( :( RIP
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom