Почина Дејвид Рокфелер

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Умрел !?
Шо му е гајле има пари он.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
Мистеријата за познатиот милијардер: Крвавиот поглед на Рокфелер крие зла сокривани со години
ЖИВОТ 21.03.2017 21:57

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина вчера во својата 101-во година во неговата куќа во Покантико Хилс. Тој беше последниот од својата генерација на едно од најпознатите филантропски семејства во светот. За него со годинин наназад кружат разни контраверзи околу годините, неговото здравје и изглед.

Тој управувал со огромна бизнис мрежа. Најмлад бил од 6-те синови на Џон Рокфелер Јуниор, син на Џон Д. Рокфеелер сениор кој бил првиот американски милијардер и соновач на нафтената компанија Стандард Оил.

Дејвид Рокфелер бил на чело на една од најмоќните семејства на светот по смртта на неговите браќа и сестри и останал „чувар“ на богатството на една од најголемите светски империи. Сепак, децении наназад тој беше на мета на критичарите заради повеќе причини.



Новинарот Дејв Дерби ја опишал нивната средба во 2010 во ресторанот во хотелот „Four Seasons“ во Даблин за која имал многу силни зборови за милијардерот.

– Ми упати еден поглед кој не можам точно да ви го опишам, нешто такво не сум почувствувал никогаш. Како злото да излегуваше од неговите очи. Чувствувате многу негативна енергија. Кога го видов тоа лице се почувствував лошо. Како да правеше една атносфера околу себе. Кога го гледав додека седеше на масата со нас, видов студ во неговите очи, напишал Дерби за нивната средба.

Трансплантации на срце

Една од низата хируршки интервенции кои Рокфелер ги повторил неколку пати за да си го продолжи животот. Првата трансплантација на срце наводно ја направил во 1976 година откако по тешка сообраќајна несреќа доживеал срцев удар. Ако може да им се верува на шпекулациите, тој направил вкупно 6 трансплантации на срце, а последната му била извршена во август минатата година. Таа тешка операција траела околу 7 часа, а докторите морале да ја изведат во вилата на Рокфелер во близина на Њујорк.

– Секогаш кога ќе направам трансплантација чувствувам како деновите на животот да минуваат низ моето тело. Како некоја нова енергија, се чувствувам жив, истакнал тој во една прилика.



Бегалска криза

Повеќе европски медиуми објавија низа стории дека зад повеќе бегалски кризи стојат семејствата Рокфелер и Ротшилд. Во анализата „Ротшилд и индустријата на азлиот“ на австрискиот весник Инфо директ, се вели дека во таа земја „цевета бизнисот поврзан со мигрантите каде само една компанија, поврзана со Ротшилд, води грижа за азиланите, а добила 21 милион евра од државата за да им помогне“.

Семејствата Рокфелер и Ротшилд според наводите на европските медиуми, со децении наназад ги влечат конците и имаат силни влијанија во многу европски држави, иако не се на високи државни позиции.

Намалување на бројот на жители

Едно не може да се спори. Дејвид Рокфеелер беше еден од најмоќните луѓе на планетата. Американскиот новинар и истражувач Јуран Маесен, со години копал по документите на Рокфелер фондацијата, каде нашол извештај од 1968 година на оваа организација кои потврдувале дека фондацијата финансирала истражувања за вакцини и можности за масовни кастрирања и стерилизација на лушето, активности кои требале да допринесат за намалување на светската популација.

Во тие извештаи, според Маесен, се разгледувале и истражувале повеќе можни методи за масовно ширеше на неплодност во светот.
http://republika.mk/748993
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Again, веста за трансплантациите е од сатиричен сајт :)
 
D

Daedalus

Гостин
Дечки, јас имам чуено дека Рокфелер се бавел со окултизам од 4-ти ред. Некој поупатен во овие работи нека објасни, ама наводно, за да работат тие срца што ги ставал, морало да се изведе некаква крвава магија што вклучувало жртвување на новороденчиња и земање на нивната животна енергија, што го објаснува исчезнувањето на неколку новороденчиња во болниците кајшто ова старо дртало се лечело.

Сигурен сум дека не е мртов, само се повлекол зад завесите, со цел да не привлекува внимание.
Инаку сум го чул и тоа со ладниот крвав поглед, тоа се урочливи очи, само што постојат начини како некој да се заштити од таква црна енергија со ниски фреквенции.
 
S

silmarillion

Гостин
Не е мртов, вчера зборевме на скајп. Вика "моментално ме служат со две бебиња таман да ми се дигне health и mana". А да и рече на крај - цела да е, секој да ја знае. После тоа го блокнав од скајп вампирот.
 
D

Daedalus

Гостин
Не е мртов, вчера зборевме на скајп. Вика "моментално ме служат со две бебиња таман да ми се дигне health и mana". А да и рече на крај - цела да е, секој да ја знае. После тоа го блокнав од скајп вампирот.
Он е соросоид, не е со нашиот еден и единствен Груевски.
 
S

silmarillion

Гостин
Кој урочи кур у очи, кој урочи кур у очи, кој урочи кур у очи! Оп стоп точка дијамант со златни букви пишувам Тито.
 
S

silmarillion

Гостин
Морав да пуштам заштита од тие урокливи очи проштевај.
 
D

Daedalus

Гостин
Морав да пуштам заштита од тие урокливи очи проштевај.
Шала на страна, те гледам скептичен си за паранормалното, ама постојат такви работи. Баба ми имаше урокливи очи и еднаш нешто се срчка со комшиката. Памтам комшиката почина од некоја гадна автоимуна болест без познато потекло.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Шала на страна, те гледам скептичен си за паранормалното, ама постојат такви работи. Баба ми имаше урокливи очи и еднаш нешто се срчка со комшиката. Памтам комшиката почина од некоја гадна автоимуна болест без познато потекло.
Несреќата е што твојата комшивка е од Македонија, да била Германија, Шведска, Канада ќе знаеле од што точно умрела
 
D

Daedalus

Гостин
Несреќата е што твојата комшивка е од Македонија, да била Германија, Шведска, Канада ќе знаеле од што точно умрела
Селскиот еким примети дека стануе збор за урок. Памтам дека препорача некоја влашка магија, ама више урокот ја имаше префатено на трети степен. Овие неписмениве лекари дијагностицираа автоимуно заболување на миокардот, фатија да и' праат некоја опака операција ама анестезиолозите пивнале ракија две сабајлето и ја утнаа дозата. Се дешава, луѓе сме. Некој ќе ја утне количината на ракија, друг ќе се роди со ментален дебилидитет, обично таа патологија се манифестира со читање долги досадни енциклопедии од лотр и намалена способност за детектирање сарказам.
 
S

silmarillion

Гостин
Другар извини што не те пратам на форумов за да детектирам сарказам:) секакви не има, чак и нас заљубените у делата на Tolkien :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom