Почина Дејвид Рокфелер

Дискусија во форумот 'Свет' започната од Ернесто ЧЕ Гевара, 20 март 2017.

 1. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  10.349
  Допаѓања:
  13.059
  [​IMG]

  На возраст од 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Дејвид починал утрово во својот дом во својот роден град Њујорк.

  Рокфелер беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот. Според податоците на „Форбс“ неговиот имот се проценува на околу две милијарди долари.

  Во текот на неговиот живот успеал да остави впечаток на достоен наследник на една од најмоќните капиталистички династии во историјата. Тој беше последен од својата генерација во едно од најпознатите филантропски семејства во светот.
   
 2. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  632
  Good riddance
   
  На templar55 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  177
  Допаѓања:
  249
  сеа ќе го воскресна..
   
 4. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Еден другар ми кажуваше како Рокфелер имал неколку трансплатации на срце и ред други органи. Што мислите колку луѓе за да се спасат од сиромаштија продале органи или пак колку луѓе исчезнале (и тоа здрави-прави), се само овакви моќници да имаат подолг живот. Рокфелери, Ротшилдови, Сороси итн се масонски слуги кои најдобри се само кога ќе бидат под земја. Бог знае колку војни се водат поради нив, колку нови болести се појавиле поради нив, колку големи научници "исчезнале" се по нивна наредба...
   
  На k0k014 и Јаневски им се допаѓа ова.
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.114
  Допаѓања:
  2.578
  Колку толку, сега светот ќе стани барем малку подобро место за живот. Уште ќе се нарекува ``човекољубец`` и незнам што:facepalm:
  Дури постојат вакви вошки кои само цицаат туѓа крв....тешко дека ќе има мир меѓу луѓето
   
 6. Џек Нолан

  Џек Нолан

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  926
  Допаѓања:
  1.224
  А таман бубрегот ќе му го нудев...
   
 7. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Сега читам
  http://kajgana.com/pochina-dejvid-rokfeler-milijarderot-koj-sakashe-da-zhivee-200-godini
  " славниот милијардер во минатото имаше доволно пари за да ги заобиколи листите на чекање и да си овозможи дури 7 трансплантации на срце. "
  " Токму овие хируршки зафати му донесоа долговечност на милијардерот кој почина како најстар член на семејството Рокфелер. Првата трансплантација била извршена во 1976 година откако доживеал срцев удар среде сообраќајна несреќа. Во следните четири децении на секои шест до седум години му е пресадувано ново срце, а последната трансплантација е извршена во 2016 година. Дејвид во шега тогаш рекол дека планира да живее 200 години. "
  " Досега ниту еден човек не успеал да го продолжи животот на овој начин, а Дејвид Рокфелер влезе во историјата како личност со најголем број трансплантации на срце. Покрај тоа имал и две трансплантации на бубрези, една во 1988 година, а втората во 2004 година. "
   
 8. Dimitar171

  Dimitar171

  Член од:
  17 август 2011
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  3.499
  Пред некое време читав за овој и фамозните 7 трансплантации и си викам нешто нема логика тука. Веста е фејк како и што си мислев,дури и 2 трансплантации телото тешко да издржи а не па 7.
   
  На Овердрајв му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bagata

  bagata

  Член од:
  12 јуни 2010
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  58
  треба прослава низ цел свет да има
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.399
  Допаѓања:
  2.793
  Овие како Рокфелер и другите слични на него рептили не умираат туку така, лесно. Очекувам наскоро Дејвид Ајк или некој сличен да го разобличи еврејскиов масон-сатаниста и да ни открие дека овој, откако ја соблекол човечката кошулка, се гоштева на некоја плажа некаде низ светов.
  [​IMG]
   
  На Daedalus, Saladin, Morgan Freeman и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.632
  Допаѓања:
  6.173
  @Бачето овој беше тој јудеомасонот или тој другиот Ротшилд беше?
   
 12. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  505
  Допаѓања:
  291
  "Филантроп" нешто што е навредливо за зборот да се поврзува со оваа гнида...
   
  На k0k014, Zoran MKD и Morgan Freeman им се допаѓа ова.
 13. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  344
  Шекер да му е!
  Нешто се клати светото тројство USAID, Сорос, фонд Рокфелер, големите филантропи и поштењачѝни, на Заев и шарените да не им секнат парите?
  За жал во тие криминални пирамиди одамна фамилијата си има наследник Рокфелер јуниор, кој и досега ја движеше таа глобалистичка идеологија, но во секој случај веста е добра.
   
  На cige му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Chemical Angel

  Chemical Angel

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.893
  Допаѓања:
  3.901
  Џабе се радувате, кога неговите идеологии, што му ги има пренесено татко му ги пренел на неговите потомци. Ова се фамилијарни династии што работат како машинерија, затоа и знаеме за нив.
  Да беше некој богат македонец, неговите потомци ќе му ги спичкаа парите за едно 10 години, но потомците на овој ќе го оплодат уште повеќе богатството
   
  На Ashburton Grove, k0k014, Moon Child и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.733
  Допаѓања:
  841
  Bastard e toa mu e nick name.
   

Сподели преку: