Почина Гоце Арнаудов

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
И еден од најубавите дуети со Блага Петреска во последниве 20 години во македонската народна музика.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Македонија денес изгуби три важни личности

ГОЦЕ АРНАУДОВ - Царот на Македонската песна. Непокорлив македонски глас. Голем пеач и човек.
ЃОРЃИ ДОНЕВСКИ - Водичот на Македонските деца бегалци од Егејскиот дел на Македонија. Неуморен борец за правата на Македонците, целиот свој живот.
ИЛКО СТЕФАНОВСКИ - Бате Боле од Погрешно Време. Битолската актерска легенда.
ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ЛЕГЕНДИ!:(
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ех Гоце,Гоце си отиде и ти.....почивај во мир....и се надевам дека уште многу години никој нема да ти ја земе титулата "најдобар изведувач на народна песна"

И јас искрено Гоце го сметав за смешен,и кич човече.....но некаде 2007-8 за празникот Илинден на Мечкин Камен,од кога ја слушнав во живо песнава од тебе.....секоја клетка ми се наежи....и од тогаш до денес јас те сметам за човек со најубава боја на глас и најдобар вокал за народона музика.(а сега на естрадава ќе ни останат Гавазова,и Андријана-Кеш:tapp:)

Еве за која песна станува збор:cuc: :

 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Ништо не е вечно. Замина и овој пејач оставајќи длабок траг во народната музика.

Почивај во мир!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Ај у курац, колку е неправеден животов! :(
Еден од најпозитивните и најквалитени ликови кои ги имаме на нашава никаква музичка сцена. Човеков е поим за пеач!
Македонија е посиромашна за уште една легенда...

Нека му е лесна земја и сочуство до најблиските
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Почивај во мир...
Штета, таква позитивна и весела личност.

Вечна ти слава, стварно ми е многу криво :(
 
O

onlya

Гостин
Ниту сум му ги слушала ниту ќе му ги слушам неговите песни, незнам што да кажам за него како изведувач, композитор, што и да бил, не го знам едноставно. :S Греота е што почина на 52 години, можел барем уште 20 години на живее, ама тоа е ракот си го прави своето.
Нека почива во мир!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ејјјјјј а сестра ми сакаше на свадба да и пее.Греота човеков какви журки и веселби знаеше да направи,баш штета.Почивај во мир.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Почивај во мир, голем човеку, и голем пејач!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лесна му земја на големиот маестро Арнаудов..не ги слушав премногу неговите песни но секогаш ќе биди запаметен како голем пеач и уште поголем човек со неговиот легендарен глас......RIP
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Почивај во мир голем човеку еден од најдобрите фолк изведувачи во Македонија
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Македонија изгуби три важни личност во еден ден.
ЃОРЃИ ДОНЕВСКИ - Водичот на Македонските деца бегалци од Егејскиот дел на Македонија. Неуморен борец за правата на Македонците, целиот свој живот.
ИЛКО СТЕФАНОВСКИ - Бате Боле од погрешно време. Битолската актерска легенда.
ГОЦЕ АРНАУДОВ - Царот на Македонската песна. Непокорлив македонски глас. Голем пеач и човек. ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ЛЕГЕНДИ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom