Почивај во мир, Мајкл Џексон

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Нека почива во мир.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
RIP Michael :icon_frow Почивај во мир
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
си најдов еден пост, прилично од дамна е (2005)
gerard напиша:
Ослободен од сите обвиненија!

Пред судницата, еден од обожавателите носеше натпис: "Макл, ти се извинуваме во името на човештвото" ... леле колку добро!!!!!!

Мајкл тоа го заслужи. Он е син господов. Мило ми е што не ја доживеа судбината на Исус..

Кралот
феномен.
според мене личноста на 20тиот и сега за сега на 21век.. ниеден како него. контроверзен каде и да се појави што и да направи, каде и да излезе сите очи беа во него, сите прсти накај него, инспирација вечна.

уникатен во секој поглед, поп музиката ни пред него, а ни после него нема да биде иста. постави граници кои тешко некој ќе ги достигне.

едноставно мајкл е феномен кој сите треба да не замисли. човекот умре од срцев удар (според вестите на bbc) и цел свет застана. цел свет известува за смррта на еден човек.

душата на кралот замина, песните остануваат. легендата ќе живее вечно
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не ми се верува. :(
Пораснав со неговата музика, Billy Jean, Beat it, Smooth Criminal, Black or white, They don't care about us, .... и уште многу други што секогаш ќе останат запаметени. Такви врвни музичари како него се ретки и којзнае дали пак ќе се појави некој сличен.
Почивај во мир Кралу
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
си најдов еден пост, прилично од дамна е (2005)
феномен.
според мене личноста на 20тиот и сега за сега на 21век.. ниеден како него. контроверзен каде и да се појави што и да направи, каде и да излезе сите очи беа во него, сите прсти накај него, инспирација вечна.

уникатен во секој поглед, поп музиката ни пред него, а ни после него нема да биде иста. постави граници кои тешко некој ќе ги достигне.

едноставно мајкл е феномен кој сите треба да не замисли. човекот умре од срцев удар (според вестите на bbc) и цел свет застана. цел свет известува за смррта на еден човек.

душата на кралот замина, песните остануваат. легендата ќе живее вечно
Vcera si rekov da ne komentiram na temava. ama morav na ova
Напишано од gerard
Ослободен од сите обвиненија!

Пред судницата, еден од обожавателите носеше натпис: "Макл, ти се извинуваме во името на човештвото" ... леле колку добро!!!!!!

Мајкл тоа го заслужи. Он е син господов. Мило ми е што не ја доживеа судбината на Исус..

Кралот
ne mislis li deka boldiranovo e preterano? znam deka postov ti e od porano ama ova ko go procitav mi padna neubavo. Da ne se razbereme pogresno nemam nisto protiv Michael, edinstven bese, ne go slusav ama go pocituvav.
R.I.P
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Сепак сум од онаа генерација која што порасна со неговата музика. Беше неприкоснован, беше единствен.

Почивај во мир.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Сепак сум од онаа генерација која што порасна со неговата музика. Беше неприкоснован, беше единствен.

Почивај во мир.
Да бев и јас од таа генерација ќе пуштев и некоја солза дури од што ми е жал. Почивај Мајкл изгледа нашиов свет не бил погоден за тебе, те чека некое подобро место. RIP :(
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
и јас вчера касно дознав и ми падна тешко. нема што да се зборува,да се каже барем за него,неговите дела кажуваат се,секоја чест

почивај во мир Jackson Michael :toe:
 

CroMkd

Someone
Член од
24 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
35
Почивај во мир легендо! RIP Michael Jackson
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Пораснав со неговата музика.Слушајки ги песни дома, во кола, насекаде.Уште кога го слушнав со Black Or White, ми се допадна неговата музика.Добив предрасуди од некои луѓе, дека слушам човек кој е спобудален и слично.Но тоа не ме спречи и понатаму да ја следам неговата кариера.Потоа следеа Thriler, Bad, Earth Song, Billie Jean, Dirty Diana, Liberian Girl, Smooth Criminal, Give It To Me.Сите се прекрасни песни кои ме натераа да скокам, играм, пеам и лудувам.А сега, тој човек чиви песни секогаш ми беа во плејлиста, веќе не е меѓу нас.Веќе нема да се радувам на нови добри хитови, но сепак, остануваат старите, по кои секогаш ќе го паметам овој великан, крал на поп музиката.

R.I.P. Michael Jackson:cry:.


 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ве молам, воздржете се од глупави коментари и покажете малку почит!

Нека душата му почива во мир, неговите песни вечно ќе се слушаат. Сепак прерано си замина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom