Поубаво е сам да се живее или не?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Podobro e sam.
Dodusa zavisi za kogo, sekoj si ima preferencii zavisi kakva licnost e.
Sum ziveela so moite normalno, sum ziveela so cimerki, sea ziveam so maz mi, I realno toj e edinstvenata osoba so sega I vo idnina mozam dobrovolno da ja trpam za zaednicko ziveenje.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
371
Поени од реакции
829
Дали ви беше на почеток тешко кога се преселивте (во свој стан или под кирија)?
Колку време ви требаше да се навикнете?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.489
Поени од реакции
9.465
Дали ви беше на почеток тешко кога се преселивте (во свој стан или под кирија)?
Колку време ви требаше да се навикнете?
Тешко е, секоја промена и секој почеток е тежок. Јас кога се преселив сама да живеам, прво бев возбудена леле сега со другарки ќе кафенисуваме, ќе се спремаме за во град, ќе спијат кај мене, муабети, кога сакаш излези, кога сакаш врати се, разни планови си замислував, ама кога се преселив што се смени? Ништо, само адресата. Пак исто досадно, чат пат кафе со другарка, на работа, врати се, јади, легни, истиот живот. Имаш повеќе обврски само, се е на тебе, некогаш ќе те фати анксиозност, ќе се осетиш осамено, некогаш ќе си речеш фала богу што сум сам, гол, нозе на маса и гледаш филмови со саати и ќе си тече животот како и се така и ова, си има и предности и маани, битно се е навика. После ќе ти биде како никогаш во заедница со твоите (претпоставувам) да не си живеел. Само еден совет, биди одговорен со сметките, плаќај си ги редовно и одма ако имаш можност зошто најголем проблем е ако ги оставиш ајде наеднаш две, наеднаш три, следен месец ќе платам се.. На тоа пази, на друго се ќе се навикнеш.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
476
Поени од реакции
839
Дали ви беше на почеток тешко кога се преселивте (во свој стан или под кирија)?
Колку време ви требаше да се навикнете?
Ziveev sam 9 meseci, bez nimakva sociala, se otugiv od site samo kocka i alkohol pola vreme pola pominav sportcki... sega ziveam so luge... na sred raskrsnica, bucava od site
na strani rabota sosedi, avtomobili sireni, deca, sekoj den sonuvam da pominam eden den sam vo priroda bez luge ili vo soba bez bucava....... tesko e e da najdes balans.... srekno
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.780
Поени од реакции
35.424
Дали ви беше на почеток тешко кога се преселивте (во свој стан или под кирија)?
Колку време ви требаше да се навикнете?
Дефинирај сам? Иста држава само живееш во твој стан, или смени и држава и си сам на себе?
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.111
Поени од реакции
3.525
Не може да се даде еден единствен одговор на ова прашање секој си е за себе.

Мене ми е најдобро живеење сам, го сакам целиот простор за себе организиран како јас сакам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.718
Поени од реакции
63.145
За оној кој научил да ужива во тоа да е сам, и да е комотен со истото, многу тешко ке му дојде потоа да живее со човек плус.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.014
Поени од реакции
701
Доста време живеев сам, 12 години. Не беше лошо, имаш целосна слобода, ама последните неколку Зими тешко ги поминав, излези од сабајле во мрак, врати се дома во мрак. Тешки депресии фаќаат.

Сега сум со жена ми, супер ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom