Поубаво е сам да се живее или не?

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Off topic
Очигледно постојат помеѓу нас многу повеќе нудисти него што претходно сме мислеле, но некако се потскриени.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Сакам слобода и независност, па затоа бирам сам да живеам. Понекогаш ми треба да бидам сам со себе, ама кога живееш со некој не е можно тоа. Ако не ми се излегува, си спремам добро јадење и се цртам пред ТВ со изнајмени неколку ДВД филмчиња. И то.
Башка кога живееш со некој не можеш да се шеташ гол по дома:kesa: :))
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Со некој што ќе ме остави на раат. :)
Би сакал да имам друштво во ограничени количини. Мислам дека кога би живеел сам повеќе би ми фалело друштвото отколку што ќе ми смета доколку живеам со некој.
Во секој случај, попрво би живеел сам отколку со некој што не ми одговара.
 
С

Сатори

Гостин
Најголемиот сон во моментов ми е да живеам сама.
Цел живот голем дел од времето сум сама, значи не ми фали простор или имам некоја потреба од независност.
Едноставно ... се замислувам потполно сама=потполно среќна.

Некои луѓе се баш таков тип на луѓе, нема попрост и поискрен одговор од овој.:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Jas sum za sama... Mislam ne za da shetam gola... ne dotolku... samo po dolna obleka...:D Cisto smetam iako momentalen status mi e: tato nosi, mama mesi... bi mozela da izdrzam sama pa ako treba i ke umram za jadenje... (delot okolu peglanjeto go srediv) ali barem nikoj nema da me tera da jadam grav i meso ili da mi objasnuva po 100 pati dnevno sto e pametno da napravam...
ali so ogled na toa sto od oktomvri ke bidam u sk (barem bi trebalo da sedam tamu) ke vi prenesam impresii :D... ko ke si vidam i nekako nemam mnogu nervi za da trpam nekoj nad glava da mi visi...​
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Хмм не... порадо би со љубовта во мој стан (да можам да го кикнам ако ме нервира:kesa: )... Не, сега сериозно, дефинитивно не би сакала да живеам сама. Сакав додека не останав сама, сега кога цело време сум ол алоун дома, не сакам... Досадно е да си сам, осамен. Башка ако цело време шетам гола ќе ми здосади, вака појше доаѓа како предизвик тие 2-3 саати кога сум сама да се расоблечам и да шетам од соба у соба:kesa: Сакам да се грижам за некој, да си готвам, да се расправам, да разговарам... Не сакам да сум сама, сакам да сум со... некој што ми значи :)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Сакам да живеам сама, единствено да имам повеќе слобода и можеби за да видам како би било кога би се осамостоила и баш ме интересира колку време ќе издржам така, без да има кој да оди по мене и да го собира тоа што сум го растурила :nesum:

Сакам да сум опкружена со луѓето кои ги сакам, да имам во секој момент со кого да си направам муабет (не преку телефон) и затоа мислам дека не би издржала долго. Но, сепак додека не пробам неможам со сигурност да знам.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Поубо е сам да живејш
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Штознам колку е убаво сам да живееш... Знаете како се вика, сам човек е за... Некако поинтересно е со уште некој/а :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Слобода и простор имам колку што сакам. Друштво по дома ехеееееее исто така:pos:
Не можам да се замислам без оние кои се околу мене и кои неизмерно ги сакам и ме сакаат....па со кого ќе се карам и расправам коа ќе ми текне на умот:pos::pos::pos:
А за сама, можам во секое време и меѓу 100 луѓе дома јас сум сама кога сакам:coffee:
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
So se prasuva do mene..komtono moze da imam samski zivot po 5-6 dena ama fintata e sto socijalizacijata e popozitivna od samuvanje...Sekogas moze da bidam sam koga ke posakam no ne mozam sekogas da bidam so drustvo pa taka go koristam sekoj moment...KOga sakam da bidam sam ednostavno se isklu4uvam od cel svet i toa e...
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Обожавам да сум сама дома, од истата причина шо ја наведе Маwечко-обожавам да си шетам гола. :kesa: И плус нема кој да ти зборува цело време над глава, напрај ова, напрај она, зошто ова вака итн. Зато едвај чекам да си заминам на факс, знам дека ќе имам повеќе слобода, а и намерно не барам цимерка за да сум сама :hihihi:

 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Со некој, ама не било кој....Некој што знае да те насмее а не само да те нервира :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom