Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
имам sagem my 411x
епа прашањето ми е дека сакам да ставам мемориска од 512мб, дали ќе е спор?? ако е дај кажете колкава мемориска да земам што вака супер би работел мобилниот
почесто за овој модел ги купуваат од 1гб одколку од 512мб, телефонот со 1гб нема да кочи, туку малце само ќе се успори што со тек на време нема ни да ти пречи тоа успорување.

разликите се многу мали, 512мб кај мене ти е 500 денари, 1гб - 650 денари.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
почесто за овој модел ги купуваат од 1гб одколку од 512мб, телефонот со 1гб нема да кочи, туку малце само ќе се успори што со тек на време нема ни да ти пречи тоа успорување.

разликите се многу мали, 512мб кај мене ти е 500 денари, 1гб - 650 денари.
значи да си присоберам, 650 денари и да фучам со 1 GB:vozbud:
 

Jebo F@kic

†The Eba4ot†™
Член од
1 јануари 2008
Мислења
133
Поени од реакции
0
Sovet4e

имам sagem my 411x
епа прашањето ми е дека сакам да ставам мемориска од 512мб, дали ќе е спор?? ако е дај кажете колкава мемориска да земам што вака супер би работел мобилниот
ja imam takov sagem, mu staiv 512mb memoriska i se vle4e 5 dena, ama ako imas trpenie za 4ekanje i ti treba memorija - staj mu!:tapp:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ja imam takov sagem, mu staiv 512mb memoriska i se vle4e 5 dena, ama ako imas trpenie za 4ekanje i ti treba memorija - staj mu!:tapp:
секоја меморија има брзини...

и мемориските картички имаат брзини, се разбира послабите мемориски картички пр со 48 пати што се брзински на појаки телефони не се ни приметува, стави 160х пати брзинска од 2 гига на некој стар модел - ќе видиш дека беспрекорно функционира.

затоа германос, ти-мобјал и уште некои големи мобилари кои работата cn.Kingston, Apacer и TakeMS велат дека послабите телефони со 1гб ќе кочат.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
секоја меморија има брзини...

и мемориските картички имаат брзини, се разбира послабите мемориски картички пр со 48 пати што се брзински на појаки телефони не се ни приметува, стави 160х пати брзинска од 2 гига на некој стар модел - ќе видиш дека беспрекорно функционира.

затоа германос, ти-мобјал и уште некои големи мобилари кои работата cn.Kingston, Apacer и TakeMS велат дека послабите телефони со 1гб ќе кочат.
а од твоие картички ќе кочи или некои побрзи се??:brrrrm:
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj Kako da staam MSN na Nokia 6500 Slide ??
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Смени си го (прекрасниот) потпис, па Некро потоа ќе ти одговори :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Da ne znae nekoj Kako da staam MSN na Nokia 6500 Slide ??
идеш на www.getjar.com ќе си го одбереш дотичниот модел и ќе идеш во аплиакции - месинџери, сите се или бесплатни или кракнати (ама тајно)
ако користиш блутут ќе ти стигне во галерија во рисајвед фајлс, иди премести ја вомемориска картичка или во некој друг фолдер и од таму ќе го активираш месинџерот, ако користиш дата кабел преку писи суитот имаш опција Install App :D

ако ти е тешко да најдеш добар месинџер, кажи ќе ти го дадам според мене најдобриот.

но не значи дека и за тебе ќе биде најдобар, затоа и ти ја дадов страната сам да си симнеш, дали сакаш само мсн месинџер да има подршка програмот или сакаш и скајп, јахуу, ај си кју итн...
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Некро имам нокиа 6300 и слушалки од нокиа 2310 (слушалките од 6300 ги изгубив :) ) зошто кога ги уклучувам слушалките во моб. не ми работат и ми вика enhancements not supported.Има некој начин да се среди ова или да купувам нови слушалки?:salut:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро имам нокиа 6300 и слушалки од нокиа 2310 (слушалките од 6300 ги изгубив :) ) зошто кога ги уклучувам слушалките во моб. не ми работат и ми вика enhancements not supported.Има некој начин да се среди ова или да купувам нови слушалки?:salut:
дојди да ти ги заменам, алфа мобил воднњанска мала станица.
 
Член од
25 март 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Едно прашање до Necrophilia. Имам P990. Прочитав на интернет дека е излезен UIQ v 3.3 дали може некако да му направам update, или само може да се прави update преку сајтот официјален на сони.?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Едно прашање до Necrophilia. Имам P990. Прочитав на интернет дека е излезен UIQ v 3.3 дали може некако да му направам update, или само може да се прави update преку сајтот официјален на сони.?
не сум до толку информиран, ама мислам дека со апдејтот нема да му направиш апдејт и на симбиан верзијата, туку само софтверската верзија на п990.

ова е ист како да ме прашуваш дали со апдејт мојот п990 ке го направам п1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom