Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Mislenje za J5 i LG G4? Imam nekoja moznost so dogovor da zemam, golema e razlikata vo performansi? Me interesira isto o dali ima golema razlika pomegu ovie dva i A5, posto prvicno toj mi bese zelba. Za 2017 modeli zborime. Fala odnapred!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Mislenje za J5 i LG G4? Imam nekoja moznost so dogovor da zemam, golema e razlikata vo performansi? Me interesira isto o dali ima golema razlika pomegu ovie dva i A5, posto prvicno toj mi bese zelba. Za 2017 modeli zborime. Fala odnapred!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
Во перформанси не, предноста на LG G4 е во фантастичната камера, друга предност нема.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.760
Денес го споредував мојот Ј5 2017 со А5 2016...на ЦПУ-З апликацијата.
Процесорот на Ј5 е 14 нм технологија, тој на А5 е 28 нм што допринесува за поголема потрошувачка. рам и вкупна меморија исто...
камерата иако на А5 е 16 Мп...не ми изгледаше подобра..но немав многу време за тест

а за камерата..пак ќе кажам...земете го врака телефонот и пробај те....вака напамет тешко се извлекува заклучок.

Еве споредба од СГМ арена:

[






 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.760
J5 2017 најдобар телефон на сите времиња
Ако одиш со размислување дека што поскап телефон...тоа подобро...Ок, терај и давај по 1000 евра за телефон

затоа ајфоните одат ко алва, иако за тие пари земаш добар телефон плус недела дена во Грција..

ти кажувам дека за 200 евра имаш многу добра камера и солидни перформанси...средна класа перформанси, но задоволително
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
И од овие 3 кој е најдобар според вас?На Xiaomi не е нешто нај нај камерата ако не се лажам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
И од овие 3 кој е најдобар според вас?На Xiaomi не е нешто нај нај камерата ако не се лажам.




Додај на ова Super amoled, и најдобра камера у тој ценовен ранк.....


Samsung's Super AMOLED displays shine with intensive colors and crisp contrasts. This also conforms to our subjective impression of the Galaxy J5 (2017). Nevertheless, we have examined the panel more closely with the photo spectrometer and the CalMAN analysis software. The colors are very accurate and are oriented towards the big AdobeRGB color space, which is not fully covered however. Almost all color deviations remains below a DeltaE of 4. Hence, they are almost invisible to the naked eye. Only red is different and is displayed very saturated.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.760
Дали знае некој за оваа шпекулација?
.


На интернет се разгорува нов скандал околу Apple и iPhone

Околу 270.000 корисници на мрежата го споделиле линкот со истражувањето на научници од Универзитетот Харвард кои тврдат дека ја докажале старата теорија дека Apple специално го „успорува“ iPhone пред пуштање на новите верзии на уредот, за да ја зголеми продажбата.

Всушност, студијата покажува сосема поинаков феномен. Студентката Лора Труко докажа дека едно од најпопуларните пребарувања на Google меѓу корисниците на англиски јазик на датумот на лансирање на новиот iPhone е клучната фраза „iPhone slow“.

Во исто време, пребарувањата за „Samsung Galaxy slow“ не покажаа таква активност пред појавувањето на новиот паметен телефон од страна на корејскиот производител. Многу корисници направиле заклучок: оваа студија докажува дека Apple ја забавува својата работа на постарите модели на iPhone за да продаде милиони нови.

Написот за оваа студија е репостиран во социјалните мрежи околу 270.000 пати.

Сепак, истражувањето не се однесува на „успорување“ на телефонот, туку на прашањата за пребарување. Со други зборови, нема никакви докази дека Apple навистина го прави тоа, но има многу докази, на пример показателите од бенчмарк тестовите дека такво одложување нема.

Судејќи според сè, големиот број на пребарувања за „бавен“ iPhone е поврзан со фактот дека Apple истовремено со смартфоните пушта и нов софтвер кој може да работи полошо на постарите телефони. На истиот датум, програмерите пуштаат нови верзии на нивните апликации кои можат исто полошо да започнат да стартуваат на старите модели на iPhone.

Ажурирањата на оперативниот систем на Google се случуваат не толку редовно, а освен тоа, различните уреди се ажурираат во различно време. На овој начин, нема одреден ден за презентација на софтверот за сите Android-базирани уреди. Ова предизвикува корисниците да ја „гледаат“ разликата во работењето на телефони под различни оперативни системи.
http://standard.mk/na-internet-se-razgoruva-nov-skandal-okolu-apple-iphone/
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
ништо чудно кога се работи за apple. преваранти прва класа се.
циган не им е рамен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom