Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749

19 000 vo Ledikom i Mobeliks. Za vtorive imam samo najubavi zborovi
Јас му пратив линк од продавница од каде нарачав тв бокс кој и ден денес го користам веќе 2 години. Фискална сметка има секој уред што ќе го нарачаш од смарт шоп и важечка гаранција. За овие мобилариве можно е се да ти се случи и плус тоа не добиваш фискална сметка.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.096
Поени од реакции
2.154

19 000 vo Ledikom i Mobeliks. Za vtorive imam samo najubavi zborovi
Имаш искуство со мобилен од Мобилекс?

Јас се мислам да земам од кај нив, но тој што го барам го имаат како експонат, не знам што подразбираат под тоа?

Се исплати ризикот или да си барам на друго место?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.207
Поени од реакции
3.211
Јас му пратив линк од продавница од каде нарачав тв бокс кој и ден денес го користам веќе 2 години. Фискална сметка има секој уред што ќе го нарачаш од смарт шоп и важечка гаранција. За овие мобилариве можно е се да ти се случи и плус тоа не добиваш фискална сметка.
Кога спомна тв бокс како функционира? Што канали има треба интернет поврзување? За во викендица ми е зборов..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.019
Поени од реакции
14.868
Имаш искуство со мобилен од Мобилекс?

Јас се мислам да земам од кај нив, но тој што го барам го имаат како експонат, не знам што подразбираат под тоа?

Се исплати ризикот или да си барам на друго место?
Имам порачувано неколку пати од Мобеликс(2 пат за мене, и неколку услуги за другари) и секогаш се фер. Едниот телефон им го рекламирав, и наново преинсталираа све, иако покасно увидев дека не е до телефонот проблемот, туку во користењето на втора сим акртица од Лајка(губев мрежа по неколку пати на првата сим од Мобимак)

Дечките редовно се јавуваат на повик

ПС.не се знам со нив, од Кичево сум
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
Кога спомна тв бокс како функционира? Што канали има треба интернет поврзување? За во викендица ми е зборов..
Одлично функционираше Коди и наеднаш ми го прекина к повеќе не работи. Ако најдеш продавница кај што имаат со тв канали, тогаш супер, на wifi се поврзува и каналите навистина беа во супер стакло слика. На HBO имав гледано филм и супер го тераше и многу интересен беше, ама ми го прекинаа коди од таму и овие повеќе не се нафаќаат од смарт шоп да инсталираат програми. Побарај имаше реклами низ фејзбук, супер ќе ти функционира ако имаш брзина на интернетот, па и со комбо боксот си работи ко што треба. Сега имам друго иптв кое треба пак да го инсталирам и ќе видам што ќе направам, оти си гледам филмови.
Сите канали што не ги има кај нашиве оператори и ред друг канали, таму кај викендицата најди интернет па макар и адсл или безжичен.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.343
Поени од реакции
4.788
Кога спомна тв бокс како функционира? Што канали има треба интернет поврзување? За во викендица ми е зборов..
Ако имаш пристоен интернет над 10мб брзина можеш да земеш ИПТВ, или на бокс или директно на апликација од телевизорот или па преку телефон
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.828
Поени од реакции
10.999
Мобеликс или Ледиком и зашто? Не сум купил од кај нив до сега, со гаранциите вајда имаше нешто разлика, мислам дека ледиком подолга гаранција даваат али повеќево како да ги преферираат мобеликс. Лаички зборам појма немам од лично искуство не можам да кажам. Така да ако имате искуства споделете, Ѓоко мислам се изјасни дека супер искуство имал со мобеликс.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Мобеликс или Ледиком и зашто? Не сум купил од кај нив до сега, со гаранциите вајда имаше нешто разлика, мислам дека ледиком подолга гаранција даваат али повеќево како да ги преферираат мобеликс. Лаички зборам појма немам од лично искуство не можам да кажам. Така да ако имате искуства споделете, Ѓоко мислам се изјасни дека супер искуство имал со мобеликс.
Ja zemav pred nekoj den S23+ za 45 000 od Mobeliks, vo zatvorena kutija i so folija sve, samo bez fiskalna i plakas vo kesh hahaha, prvo iskustvo so mobilarive, ama pu pu da ne urocam sve e super za sega barem, imas samo garancija od 1 godina od mobeliks dadena, za kolku vazi toa ne znam, otidov so mobeliks namesto ledikom zosto na 5min mi e mobilarata ako ima nekoj problem, i slusnav bolje ocenki za niv nego ledikom, zasega mislam sum zadovolen, 45 000 a istiot telefon e skoro 70 000 vo Anhoch, pretpostavuvam deka nekako po sivi zakoni gi ubezuvaat od UAE tamu i gi prodavaat tuka bez da plakaat danok, ama visem 10-20 godini rabotat taka da verojatno nema da gi zatvorat
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.828
Поени од реакции
10.999
Ja zemav pred nekoj den S23+ za 45 000 od Mobeliks, vo zatvorena kutija i so folija sve, samo bez fiskalna i plakas vo kesh hahaha, prvo iskustvo so mobilarive, ama pu pu da ne urocam sve e super za sega barem, imas samo garancija od 1 godina od mobeliks dadena, za kolku vazi toa ne znam, otidov so mobeliks namesto ledikom zosto na 5min mi e mobilarata ako ima nekoj problem, i slusnav bolje ocenki za niv nego ledikom, zasega mislam sum zadovolen, 45 000 a istiot telefon e skoro 70 000 vo Anhoch, pretpostavuvam deka nekako po sivi zakoni gi ubezuvaat od UAE tamu i gi prodavaat tuka bez da plakaat danok, ama visem 10-20 godini rabotat taka da verojatno nema da gi zatvorat
Епа јас обичниот S23 го пикирам, иначе година дена мислам и од ледиком дека е така да, во гаранција нема разлика вајда. Кажи ми полначи не ставаат самсунг у кутииве веќе така? Вајда купи и полнач посебно.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Епа јас обичниот S23 го пикирам, иначе година дена мислам и од ледиком дека е така да, во гаранција нема разлика вајда. Кажи ми полначи не ставаат самсунг у кутииве веќе така? Вајда купи и полнач посебно.
Da, ne stavaat, go zemav od Anhoch posle, mislev so Xiaomi 67W polnac sto imav da polnam, ama ne poddrzuva toa "samsung fast charge 2.0" sto poddrzuva S23+, sto e 45W, pa zemav od Anhoch 45w samsung polnac za 2200, iako istiot polnac go vidov vo ledikom/mobelix za 1200 ama ne mi tekna togas, taka da prodavaat isto i oficijalni samsung polnaci tamu ako sakas da zemes, mi dadoa i gratis prozirna plasticna maska ako ti znaci toa nesto, za sega ja koristam ama ke promenam za druga crna silikonska sto ja naracav, 25 W samsung polnac sto e idealen za normalen s23 e 990 vo anhoch, 800 vo mobelix
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
zdravo ajde nekoj da mi pomogne zemav na staro samsung j5 2016 i samsung galaxy young 2 odlicna sostojba ama rabotat so telekom kodirani se na drugi mrezi,veke dva dena se izmaciv da gi otkodiram so nekoe programce ama programcinjata ne rabotat dali moze nekoj da mi kaze kako da gi otkodiram i da mi prati link pozz
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
zdravo ajde nekoj da mi pomogne zemav na staro samsung j5 2016 i samsung galaxy young 2 odlicna sostojba ama rabotat so telekom kodirani se na drugi mrezi,veke dva dena se izmaciv da gi otkodiram so nekoe programce ama programcinjata ne rabotat dali moze nekoj da mi kaze kako da gi otkodiram i da mi prati link pozz
Земи си број од телеком или портирај броеви од друг оператор на телеком, друго чаре нема.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.343
Поени од реакции
4.788
zdravo ajde nekoj da mi pomogne zemav na staro samsung j5 2016 i samsung galaxy young 2 odlicna sostojba ama rabotat so telekom kodirani se na drugi mrezi,veke dva dena se izmaciv da gi otkodiram so nekoe programce ama programcinjata ne rabotat dali moze nekoj da mi kaze kako da gi otkodiram i da mi prati link pozz
vidi toa se postari telefoni i bi trebalo da im e istecen dogovorot, ako dogovorot so telekom e istecen (obicno e 2 godini period), telekom treba da ti dadat kod so koj mozes da gi otklucis telefonite BESPLATNO (go dobivas telefonot so povlastena cena za vremetraenje na dogovorot, stom ti istece dogovorot nemaat pravna osnova da ti go drzat telefonot zaklucen)

Ke vidis so liceto od kogo gi kupi telefonite da si pobara kod za otklucuvanje ako mu e istecen dogovorot (ne znam dali ti mozes sega da odis kaj niv) u da ti gi spodeli klucevite za da gi otklucis telefonite
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
vidi toa se postari telefoni i bi trebalo da im e istecen dogovorot, ako dogovorot so telekom e istecen (obicno e 2 godini period), telekom treba da ti dadat kod so koj mozes da gi otklucis telefonite BESPLATNO (go dobivas telefonot so povlastena cena za vremetraenje na dogovorot, stom ti istece dogovorot nemaat pravna osnova da ti go drzat telefonot zaklucen)

Ke vidis so liceto od kogo gi kupi telefonite da si pobara kod za otklucuvanje ako mu e istecen dogovorot (ne znam dali ti mozes sega da odis kaj niv) u da ti gi spodeli klucevite za da gi otklucis telefonite
Ама на чоекот му се земени на стато и најдобро е да си земи броеви од телеком или да портира од друг оператор на телеком, друго чаре нема.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.343
Поени од реакции
4.788
Ама на чоекот му се земени на стато и најдобро е да си земи броеви од телеком или да портира од друг оператор на телеком, друго чаре нема.
Баш зашто се на старо земени му пишав дека треба да го контактира лицето кое му ги продало (се надевам тоа е носителот на договорот)
Носителот на договор може да побара код за отклучување ако договорот е истечен. Ако договорот е истечен немаш потреба од поентирање на број телеком ти дава код внесуваш кодот и си работи со било која картичка ни програм ти треба за ова ништо

е ако тој што му ги продал не е носител на договорот или договорот не е истечен тогаш да само телеком картичка помага (или како што кажа поентирање на број во мрежата на телеком)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom