Пост

К

*Каталонец*

Гостин
Нека ми прости господ, но не можам да издржам толку :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Минатата година на Велики Четврток (што значи во ден кога треба да се пости), поглаварот на МПЦ Стефан во хотелот Македонско Сонце ручкаше печено прасе...на здравје нека му е...а вие мили мои мирјани продолжете со постот.
Ne treba da se ogleduvame na tugi postapki t.e sto pravat drugite pa ajde sega i nie da go pravime istoto.Prvo se sto treba edna licnost da stori e toa sto treba da se rakovodi od sopstveni mislenja, a ne od tugi .A ne treba nitu da gi gledame tugite greski kako primerot od poglavarot Stefan na MPC, toa si e negov licen grev pred boga ne pred nas i ne treba nitu da mu se sudi .Nie ne sme tuka da sudime za drugi,neli?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
А да прашам нешо.. во кој деној можеше да се јади риба?
Дека постам без масло и незнам точно дали беше сабота или недела кога можеше да јадиш риба..:toe:
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
36
Поени од реакции
0
Минатата година на Велики Четврток (што значи во ден кога треба да се пости), поглаварот на МПЦ Стефан во хотелот Македонско Сонце ручкаше печено прасе...на здравје нека му е...а вие мили мои мирјани продолжете со постот.
Се бара здрав човек на Форумов што би поверувал на конструкција на ваков секташки, болен ум.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
3
А да прашам нешо.. во кој деној можеше да се јади риба?
Дека постам без масло и незнам точно дали беше сабота или недела кога можеше да јадиш риба..:toe:
Во овие пости риба се јаде само двапати, и тоа: На Благовештение (7 април) и Цветници (12 април).

Среќно низ постите до Христовото Воскресение.
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Се бара здрав човек на Форумов што би поверувал на конструкција на ваков секташки, болен ум.
Опа боли а?...со таков Пастир ниту стадото нема да стигне далеку...патем има еден куп сведоци за тоа и ништо не е измислено односно конструирано...
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
Минатата година на Велики Четврток (што значи во ден кога треба да се пости), поглаварот на МПЦ Стефан во хотелот Македонско Сонце ручкаше печено прасе...на здравје нека му е...а вие мили мои мирјани продолжете со постот.
НЕ СВЕДОЧИ ЛАЖНО ПРОТИВ СВОЈОТ БЛИЖЕН!:smir:

Многу приказни имаме слушано од овој вид.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Опа боли а?...со таков Пастир ниту стадото нема да стигне далеку...патем има еден куп сведоци за тоа и ништо не е измислено односно конструирано...
Хмммм...А на тие сведоци, некои други сведоци нешто им пренеле, а тоа пренесеното било видено од некои трети сведоци и тн. и тн. и тн.....

Нека ми прости господ, но не можам да издржам толку :)

Или, како шпто вели еден од поновите руски богослови: „...не си се ни обидел, а веќе велиш дека не можеш...„

Сте слушале ама бидејќи сте глуви не сте дослушале...

А ти си очевидецот на јадењето месо на Велики Четврток или некој нешто ти дошепнал?
 
К

*Каталонец*

Гостин
Или, како шпто вели еден од поновите руски богослови: „...не си се ни обидел, а веќе велиш дека не можеш...„
Да, а ти знаеш дека не сум се обидел така ?

Да не си видовид случајно ?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Нека ми прости господ, но не можам да издржам толку :)
Да, а ти знаеш дека не сум се обидел така ?

Да не си видовид случајно ?
Прочитај го СВОЈОТ прв цитиран пост, кој е производ од твоето пишување а не од мојата видовитост.
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Хмммм...А на тие сведоци, некои други сведоци нешто им пренеле, а тоа пренесеното било видено од некои трети сведоци и тн. и тн. и тн.....




А ти си очевидецот на јадењето месо на Велики Четврток или некој нешто ти дошепнал?
Чичко ми е готвач во хотелот, па знам што му спреми...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Чичко ми е готвач во хотелот, па знам што му спреми...
Значи, добро му „зготвил„.....
Ај сега, обиди се да дознаеш и за тоа одкаде му е таа можност на Арх. Стефан да јаде месо на таков строг ден, за да биде приказнава комлетна а не недоречена.
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Значи, добро му „зготвил„.....
Ај сега, обиди се да дознаеш и за тоа одкаде му е таа можност на Арх. Стефан да јаде месо на таков строг ден, за да биде приказнава комлетна а не недоречена.
Ти оставам тебе да ја довршиш приказнава...познавајќи те очекувам хепиенд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom