Постење?

N

NeMiRnA

Гостин
Uuuuuuu mrazam jagneskooo!Inaku postam od denes i nemozam veke osekam kako mi se vrti,pocnuvam da osekjam glad za pavlaka,sirence,snikers,milka,pilesko mevce,taka da najverojatno ke prestanam vo interes na moeto mnogu osetlivo zdravje i mojata specificna bolestina na cija smetka si praam zaebancii a ne e za toa
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Мене сите ми се чудат како тоа сум вегетаријанец а ако постам не ми се чудат
па затоа постам веќе 2 години :):):):):)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
neznam zasto mora da se posti... u sekoj slu4aj ima luge koi se tolku religiozni i si postat... Nivno pravo! jas li4no ne postam, si jadam so si sakam:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам....јас не постам,чоек мора да јаде нешо
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Postam obicno,ama ne mozam da izdrzam poveke od nedela,dve.Pa zatoa eve veligdenskive si postam samo poslednava nedela,denes si se pricestiv i taka...:icon_lol:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
vecerva vo 2ipol se precestiv i mnogu sum zadovolna i srekna so izdrzav poveke od 1ipol mesec..se omrsiv so jajce vednas posle precestuvanjeto!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Едно другарче постеше, арно ама јас го заебав, го викнав на кафе и пиевме кафе, ондак сладолед и дури после му текна „абе јас постамммм“, и се откажа од постот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Завршија постовите, браво за тие што успеаа да испостат и по една недела, а темава нормално се затвара:kajg:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Повторно ја отвораме темава.
Редно е.

Постевте изминативе недели?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Уште постам. Со телешко и вино. Почитувам друг кој пости, ама јас не постам. А и не гнетам пред тј што пости, нема смисла.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Вечерва започна последната недела од Велигденските пости. Дали постите, од кои причини, колку време и на кој начин.

Јас ја постам оваа последна недела од Велигденскиот пост веќе 4-та година по ред. Не по строгите правила, канони. Повеќе по свои модифицирани, ама на религиска база. И не како диета, здрав начин на исхрана или незнам што друго.


Што значат за вас постите? Дали имате проблеми за да ги издржите дури траат?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ни сум постела, ни постам, ни планирам да постам.:)

Дури и да пробам некогаш, нема да биде од некои религиски причини (не сум верник за да гладувам во име на религијата), туку чисто од здраствени причини, како прочистување на организмот.

Иако тешко дека ќе издржам, ако треба да се држам до строгите правила.:)

П.С. Се лажам, или за време на пост не смее да се има секс и да се бакнува?:nesum:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
до сега никогаш не сум постел, а и не верувам во блиска иднина да постам оти осекам дека не би имал потреба од тоа. :toe:
Девојка ми знам почна пред 3-4 недели да пости али после две недели бевме во парк и купивме еден чипс, и кој будала во чипсот ставил млеко во прав? одкако се најадовме видовме дека имало млеко во прав... хахаха...
па потоа сакаше да продолжи.. па продолжи едно 2-3 дена, па и се смачи и си рече ке праам строг пост на последната недела али ни тоа не го издржа... оти знаете кај последниот пост несмее секс, љубење итн... кај може она да издржи 2-3 дена без секс??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom