Посредник за вработување во државни фирми? WTF

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А некој пријави во полиција? Или од многу коментирање на форумот заборавивте? musketarr Освен што отвори тема се јави во полиција или не ти текна некој друг чекаш да се јави?
Зошто не ја исклучуваш можноста дека некој има амин од погоре да прави вакви работи? И што ако пријавиш во полиција?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Зошто не ја исклучуваш можноста дека некој има амин од погоре да прави вакви работи? И што ако пријавиш во полиција?
Сега влегуваме во теории на заговор, нека пријави некој па да видиме дали Мвр ќе уапси некој и дали ќе реагира , ако не реагира и се заташка работава тогаш и јас би се согласил дека некој од погоре дава Амин. Инаку тој спомна и ЕВН а таа не државна компанија, значи не се само државни. Инаку според мене типот е преварант и чека овци што ќе му дадат пари, а според мене ако има будали што имаат вишок пари и дефицит мозок слободно нека идат кај типот да им ''среди работа''. Инаку ако се случуваше ова со амин од горе типот немаше да бара преку огласи жртви да се бламираат и да постои можност некој да видат што прават, туку ќе се договорија тајно а не преку огласи да нуди можност да посредување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе Лионче се правиш ко да не живееш во Македонија :) Никоја будала не става јавно вакви работи без аманет ;) ама ајде еве пријави.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Абе Лионче се правиш ко да не живееш во Македонија :) Никоја будала не става јавно вакви работи без аманет ;) ама ајде еве пријави.
Всушност, во право е. Можно е да е некој преварант. Се знае, за вакви работи заседава штаб, а не се оди преку огласи. Олимпик Лион ако не знае, не знам кој. :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Обично оној што пријавува, прв наебу+а.

Баба ми раскажуваше една „приказна“: фатиле двајца крадци и ги затвориле. Едниот украл две вреќи слама, другиот две вреќи пари. На крај оној што украл пари го пуштиле, а оној што украл слама го осудиле.
-Ама како така? -се бунел сламарот- па јас украдов, само две вреќи слама и ме затварате, а тој украде две вреќи пари, и него го пуштате.
-Е, му рекле- извини, ама судијата не јаде слама.
Наравоучението донесете си го сами.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Абе Лионче се правиш ко да не живееш во Македонија :)1. Никоја будала не става јавно вакви работи без аманет ;)2. ама ајде еве пријави.
1. Сакаш да кажеш сите криминалци и преваранти во Македонија чекаат аманает ако не добијат аманет ќе се вработат како нормални луѓе нема да прават криминал.:D
2.Јас не ја отворив темава ниту глумам загриженост што има некој овци што ќе му дадат на овој пари слобоодно нека даваат додека има овци ќе има волна. Инаку не е првпат во македонија да има афери со измамници кој посредуваат вработување во странство или тука. Само стара финта нова будала. Не викам дека такви посредници не постојат ама во принцип добар дел се преваранти.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
abe rabotno mesto so 400 eura plata za edna godina ce si gi vratis parite. inaku sumava vazi i za partiskite vrabotuvanja kolku sto sum slusal muabeti...
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Всушност, во право е. Можно е да е некој преварант. Се знае, за вакви работи заседава штаб, а не се оди преку огласи. Олимпик Лион ако не знае, не знам кој. :D
Абе ти ако во секој пост не ги :гомце: , овие од власта и ако не залепиш некоја партиска етикета може запек ќе добиеш. А нешто против овие отпорашите немам видено нешто да :гомце: . Ама да Biafranic Ливерпул Дпмне е неутрален:)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
А некој пријави во полиција? Или од многу коментирање на форумот заборавивте? musketarr Освен што отвори тема се јави во полиција или не ти текна некој друг чекаш да се јави?
Јас не се јавив. Ти се јави или само се правиш џек на форумов од преголема желба да си различен од другите?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Јас не се јавив. Ти се јави или само се правиш џек на форумов од преголема желба да си различен од другите?
Знам дека не си се јавил не ни очекував ни од тебе ни од некој друг што солеше памет на темава. Јас не ја отворив темата и не глумам загриженост, па да се јавувам ако има овци нека ги шиша типот, ама не отварам теми како тебе и не глумам лажна загриженост. Ако за тебе е џек е некој што преку таквото му е од лажната загриженост и моралност и јадење бурек само, ти благодарам на комплиментот.
П.С А ти џек си што ја отвори темава?Хипотетички ако твојот дом или на соседот се опожари ќе отвараш тема или ќе се јавиш во противпожарна?Или ако те спука не дај боже инфаркт на тебе или некој близок ќе се јавиш во Брза помош или ќе отвараш теми на форум?
П.С.С Евн државна компанија(y):facepalm:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Знам дека не си се јавил не ни очекував ни од тебе ни од некој друг што солеше памет на темава. Јас не ја отворив темата и не глумам загриженост, па да се јавувам ако има овци нека ги шиша типот, ама не отварам теми како тебе и не глумам лажна загриженост. Ако за тебе е џек е некој што преку таквото му е од лажната загриженост и моралност и јадење бурек само, ти благодарам на комплиментот.
П.С А ти џек си што ја отвори темава?Хипотетички ако твојот дом или на соседот се опожари ќе отвараш тема или ќе се јавиш во противпожарна?Или ако те спука не дај боже инфаркт на тебе или некој близок ќе се јавиш во Брза помош или ќе отвараш теми на форум?
П.С.С Евн државна компанија(y):facepalm:
Се извинувам што те изнервирав, не сакам да се контрам. Поздрав
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Обично оној што пријавува, прв наебу+а.

Баба ми раскажуваше една „приказна“: фатиле двајца крадци и ги затвориле. Едниот украл две вреќи слама, другиот две вреќи пари. На крај оној што украл пари го пуштиле, а оној што украл слама го осудиле.
-Ама како така? -се бунел сламарот- па јас украдов, само две вреќи слама и ме затварате, а тој украде две вреќи пари, и него го пуштате.
-Е, му рекле- извини, ама судијата не јаде слама.
Наравоучението донесете си го сами.
Не ми се свиѓа приказнава.
Единствено нешто што не учи е да бидеме покорни пред неправдата.
Паметен човек би ја продал сламата, би купил лимони, вложил во акции и платил снајпериста да го упуца судијата во глава :вонзем:

П.С Малите лопови се по затвори, големите седат во парламент ;)
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
И шо ви е толку чудно , не се од вчера продаваат работни места..
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
вреди за вакви работни места да му се јавите на посредникот :pos:

 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
И шо ви е толку чудно , не се од вчера продаваат работни места..
Тоа дека го има, го има. Чудното е што некој може на оглас да стави такво нешто и наместо да биде казнет, се’ се сведува на сеир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom