Посредник за вработување во државни фирми? WTF

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Да, ама на листава има и приватни фирми, зар и таму може? :D
И која банка ќе ти даде кредит уште вториот ден на работа?
сите, ти чешки имај сигурна работа, мене после недела дена работа ми се јавија за да си подигнам кредитна картичка, никој не им побара и потпиша, они ја изработиле и ми вика дојдете подигнете си ја
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
сите, ти чешки имај сигурна работа, мене после недела дена работа ми се јавија за да си подигнам кредитна картичка, никој не им побара и потпиша, они ја изработиле и ми вика дојдете подигнете си ја
Добро, мора да се земе во предвид дека ти си Клинтон.
Никој не ти дава кредитна картичка доколку немаш работено 12 месеци на исто работно место и при тоа имаш добиено вработување на неопределено.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Кај и да е на некој од универизитетиве и таков факултет ќе измислат со диплома- менаџер за државни вработувања, да се биде легано проследено, па ние можеме да се смееме колку сакаме после.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
- Да си направиш твоја фирма и да работиш за себе (за ова у Македонија треба или да си екстремно глупав или лудо храбар, трето нема:icon_lol:)

Зошто?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Добро, мора да се земе во предвид дека ти си Клинтон.
Никој не ти дава кредитна картичка доколку немаш работено 12 месеци на исто работно место и при тоа имаш добиено вработување на неопределено.
1. jas nemam potreba da te lazam
2. ova sto go kazuvam e nesto mene sto mi se sluci, ne e preraskazana slucka
3. dokolku toa sto ti go kazuvas e vistina za edna banka ne znaci deka toa sto jas go kazuvam ne e vistina za druga banka
4. ne sum ekonomist i toa ne mi e bas poznato, ama mislam deka nema banka so ke te odbie za kredit ili kreditna a imas drzavna rabota
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Посредник за да им посреди на вашите пари да се најдат во неговиот џеб.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
1. jas nemam potreba da te lazam
2. ova sto go kazuvam e nesto mene sto mi se sluci, ne e preraskazana slucka
3. dokolku toa sto ti go kazuvas e vistina za edna banka ne znaci deka toa sto jas go kazuvam ne e vistina za druga banka
4. ne sum ekonomist i toa ne mi e bas poznato, ama mislam deka nema banka so ke te odbie za kredit ili kreditna a imas drzavna rabota
Која е таа банка што ти одобрила кредитна картичка уште на прв работен ден и каква е кредитната картичка? Тоа што некој е вработен во администрација/државно, не значи дека не можат да го избркаат. Нема денес ништо сигурно. Околу последното, многу фактори влијаат на одобрувањето кредит.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Која е таа банка што ти одобрила кредитна картичка уште на прв работен ден и каква е кредитната картичка? Тоа што некој е вработен во администрација/државно, не значи дека не можат да го избркаат. Нема денес ништо сигурно. Околу последното, многу фактори влијаат на одобрувањето кредит.
комерцијална банка, кредитна картичка со две плати во минус
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мене ми бараа 3000 евра за вработување во министерство за информатичко општество за плата од 400 евра и тоа близок пријател главен во владеачката партија. :tapp:

Вакви имало и ќе има и кај нас никогаш нема да бидат откриени.
Со 3000 евра ќе си извадам бг пасош и ќе работам во Швајцарија и ќе имам за пат и изнајмување на стан. :icon_lol:
--- надополнето: 9 септември 2013 во 23:48 ---
Смејте се, ама ова функционира у државава, познавам некој кој ќе се вработи на овој начин.
И успеа ли вработувањето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom