Последиците од коронавирусот (COVID-19) врз економијата

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814

новата реалност во кафана со КОВИД19, веќе нема да биде тоа што треба да биде ... лезет да се посети! :(
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Овој рахитичниов пропали пеач на Нокаут лицитира со некакви цифри 300 милиони, 500 милиони, ко од џеб да ги вади. Ниеден податок од каде и како ќе се прибават тие пари и кој ќе ги враќа кредитите (ко да не знаеме кој ќе ги враќа). Конечно треба да се престане да се гласа за неспособни скотови што прикажуваат дека од бога носат некоја милостина и се прикажуваат како некакви офуцани месии. Неповратни средства my ass. Ќе ни се исповраќа на сите од „средствата“.
Боље да се зарази чоек и да си оди од овој свет, него копучаанава да му „спасува“ бизнис.

Од кога се појави како легален претставник на оние педерине што се претставуваат како некакви Канаѓани и планираат да ја уништат пола источна Македонија со рудницине, ми предизвикува дијареја коа ќе му ја видам фацата.....па уште посадил три дрва у двор у Капиштец и глуми часна сестра. Постарата генерација знае како се сотре гигантот Нова Македонија и како наизменично му се редеа пијавици како татко му и оној Чашуле.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.989

Па многу јасно бе Црпко коа не ти работи сајтот. Шо кур имам потреба да влагам пет пати кога еднаш ќе извршам проверка.
Се утепа од кликање сиромаштијата да види дали стасал финансискиот поткуп со кој ќе идеш на митинзи.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Можи некој кој добил купувамдомашно картичка да кажи до кога му е рокот врежан на картичката. На брат ми му стигна картичка со рок до 7ми или 8ми месец 2020 со друга нова картичка која му следуваше по истекот на рокот на старата, двете му стигнаја заедно по пошта. Но, не ни го имаше на списокот на добитници на купувамдомашно картичка.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
веб страница за трошење на парите за епидемијата

Можи некој кој добил купувамдомашно картичка да кажи до кога му е рокот врежан на картичката. На брат ми му стигна картичка со рок до 7ми или 8ми месец 2020 со друга нова картичка која му следуваше по истекот на рокот на старата, двете му стигнаја заедно по пошта. Но, не ни го имаше на списокот на добитници на купувамдомашно картичка.
до 22ра.
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.989
По кој основ се регулира купувањето домашни производи со платежните картички од KupuvamDomasno?

Производ е производ и картичката како таква мора да функционира за секој артикл било да е тој произведен во Србија Германија или Македонија.

Ако јас купам Thomy мајонез кој мене ќе ми регулира дали сум платил со картичката која е наменета за домашни производи?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
По кој основ се регулира купувањето домашни производи со платежните картички од KupuvamDomasno?

Производ е производ и картичката како таква мора да функционира за секој артикл било да е тој произведен во Србија Германија или Македонија.

Ако јас купам Thomy мајонез кој мене ќе ми регулира дали сум платил со картичката која е наменета за домашни производи?
Ваљда посебни бар кодови ќе имаат.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.989
Ваљда посебни бар кодови ќе имаат.
Не верувам дека тоа е изводливо... во Жито маркет пример само има назнаки за Купувам домашно на мак производи, чисто да се таргетираат купувачите што е домашно производство.

Работата ми е касиерките треба да изиграваат полицајци кои што купил и со каква картичка плаќа. На крајот од денот баш им е гајле што кој купил со парите
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Можи некој кој добил купувамдомашно картичка да кажи до кога му е рокот врежан на картичката. На брат ми му стигна картичка со рок до 7ми или 8ми месец 2020 со друга нова картичка која му следуваше по истекот на рокот на старата, двете му стигнаја заедно по пошта. Но, не ни го имаше на списокот на добитници на купувамдомашно картичка.
Извини, грешка. Картичката е до 2022, парите од купувам домашно се до август мислам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.267
Ќе затворат ама и така државава е веќе до грклан заглавена и тешко дека ќе има по 14500 да им дава на луѓето.
Валда уплашен да не умре за јадење ќе излезе народ и ќе ја запали и влада и собрание и се у пм.Ќе видат и корона и свински и пилешки грип тек тогаш!

Ова нормално зборам за обичните луѓе,ти како и повеќето на темава сте добро ситуирани и немате гајле

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
А зашто тешко дека државата ќе има да дава по 14.500 ...
Како до сега дава :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Па по мене, НЕМА да и тешко на државата.
Епа по мене мислам дека државата е пред финансиски крах и нема снага да издржи уште едно такво затварање.

Ама ова е само мое мислење.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom