Попис 2021

Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
апсолутно ме боли кур за изнесените бројки

тоа нека му ја мислат Албанците кои ги нарачаа тие бројки, како и нивните слуги каурски, кои за личен ќар учествуваа
Автоматски споено мислење:

„Преку оваа демакедонизација, сакаат да нè направат Курди на Балканот.
Прво, по бројот на државјанства, 73% се Македонци, во 2002 година нè симнаа на 64%, за денес психолошки и намерно нè спуштаат под 60% и нè симнуваат на 54%.
Ако ти текнува на бомбите на Ел Чека, Али Ахмети со Муса Џафери кога зборуваат, Ахмети сам признава дека Албанците ќе паднат под 20% ако се спроведе пописот, кој тогаш го прекинаа."
- Излагање на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во вечерашната емисија на ТВ Сонце.
Бројка бе. Шо напраивте на пописот? :pos::pos::pos:
Автоматски споено мислење:

Инаку на секои три години мењаш ник нејм, да не изгледа дека си најстариот тука со животна енергија во координати на форум кајгана. Супстанцијата ти е иста бројка, колку сакаш мењавај никови.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Неврзано за пописот. Мене ми се чудни Албанците. Од една страна правата им биле скратени и биле омаловажувани по етнички основ, а од друга страна остануваат да живеат тука и да купуваат имот и недвижнини. Логично би било да бегаш од таму каде што те омаловажуваат и ти ги скратиле правата. Нели? :D
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Неврзано за пописот. Мене ми се чудни Албанците. Од една страна правата им биле скратени и биле омаловажувани по етнички основ, а од друга страна остануваат да живеат тука и да купуваат имот и недвижнини. Логично би било да бегаш од таму каде што те омаловажуваат и ти ги скратиле правата. Нели? :D
Логика кај брачата не фун како кај тебе и мене. Он глеа да купи имот да напраи гето нивно, правата сами ќе дојдат во Гетото.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Логика кај брачата не фун како кај тебе и мене. Он глеа да купи имот да напраи гето нивно, правата сами ќе дојдат во Гетото.
Поентата е дека не им се скратени правата. Да им беа скратени правата, немаше пет минути да останат. Преку леб, погача бараат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Поентата е дека не им се скратени правата. Да им беа скратени правата, немаше пет минути да останат. Преку леб, погача бараат.
Сите го знаат тоа де, никој не го негира.

САД си имаше свој проблем, па го пренесе во цел свет. Како што нас не дупат брачата, така нив ги дупат ѓупците и латиносите, само што кај нив проблемот е заслужен (ѓупците ги држеа робови, а латиносите ги третираа пониско од куче), а кај нас е наметнат.

Правата се тие, ама овие не бараат исти права со нас, туку бараат посебни кантони и двонационална држава.
Ете името им е по кеиф во моментов, кај да е ќе го дуздисаат и делот со Бугарија и ќе го отворат пак уставот (шиптap ти преговара за македонска историја, рачунај дека 103.2% му одговара да се отвори уставот, и покрај бугарите таму под маса да се направат брзи измени согласно последните лажирани резултати од пописот).
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.653
Поени од реакции
3.767
Неврзано за пописот. Мене ми се чудни Албанците. Од една страна правата им биле скратени и биле омаловажувани по етнички основ, а од друга страна остануваат да живеат тука и да купуваат имот и недвижнини. Логично би било да бегаш од таму каде што те омаловажуваат и ти ги скратиле правата. Нели? :D
Не барај логика кај „другата заедница„ оти кај нив нема логика. А „логиката„ се состои во тоа што според нивната вероисповест, секое и секакво дејание е допуштено, нема разликување на „добро„ и “зло„, битно е дали дејанието е корисно во даден момент и ситуација. Така, ако ситуацијата допушта, ќе бараат се‘ повеќе, глумејќи обесправеност, а ако ситуацијата допушта, ќе докупат (од „првата заедница„) тоа што е некупено...
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Сите го знаат тоа де, никој не го негира.

САД си имаше свој проблем, па го пренесе во цел свет. Како што нас не дупат брачата, така нив ги дупат ѓупците и латиносите, само што кај нив проблемот е заслужен (ѓупците ги држеа робови, а латиносите ги третираа пониско од куче), а кај нас е наметнат.

Правата се тие, ама овие не бараат исти права со нас, туку бараат посебни кантони и двонационална држава.
Ете името им е по кеиф во моментов, кај да е ќе го дуздисаат и делот со Бугарија и ќе го отворат пак уставот (шиптap ти преговара за македонска историја, рачунај дека 103.2% му одговара да се отвори уставот, и покрај бугарите таму под маса да се направат брзи измени согласно последните лажирани резултати од пописот).
Не ти е незгодно што си вака млад и нацист? :D
Автоматски споено мислење:

Поентата е дека не им се скратени правата. Да им беа скратени правата, немаше пет минути да останат. Преку леб, погача бараат.
Тебе скратени ти се правата? Како се осеќаш по тоа прашање?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Не ти е незгодно што си вака млад и нацист? :D
Автоматски споено мислење:



Тебе скратени ти се правата? Како се осеќаш по тоа прашање?
По антинацист од мене нема, само сум реалист.
Во општеството секој треба да има онолку колку што заслужил.
Вработување оти морало да има по еден црн/жолт/муслиман или што ти знам, е крајна лудост која ќе биде еден од поводите за следни конфликти од поголеми размери.
До кога мислиш дека некој ќе толерира на негов грб да јадат неписмени бараби само и само оти морало да бидат статистички присутни?
Си видел какви се примаат по рамковен, и колку разбираат?
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
По антинацист од мене нема, само сум реалист.
:pos::pos::pos::pos:
„така нив ги дупат ѓупците и латиносите “ плус тоа „ (ѓупците ги држеа робови, а латиносите ги третираа пониско од куче)“

„Правата се тие, ама овие не бараат исти права со нас, туку бараат посебни кантони и двонационална држава.“

Еве колку шипоњи си запознал ти кои бараат кантони и бинациоална држава освен дебилине нивни политичари? Испаѓа ли тоа дека според политичарите треба да се мери умот на народот, па да испаднат македонците најдебилен народ на Балканите? Може така да се влечат заклучоци?

„Во општеството секој треба да има онолку колку што заслужил. “

А ти го имаш тоа што си го заслужил? Колку години имаш?

„Си видел какви се примаат по рамковен, и колку разбираат?“

Сум видел. Пропорционално на лудоста и дебилизмот на општеството наше. А ти си видел ли какви се вработувањата во Струмица, во Делчево, во Кочани и во Велес на пример? Имаш ли ти поима какви се нерамковните вработувања? Си ја погледнал ли ти другата страна?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
:pos::pos::pos::pos:
„така нив ги дупат ѓупците и латиносите “ плус тоа „ (ѓупците ги држеа робови, а латиносите ги третираа пониско од куче)“

„Правата се тие, ама овие не бараат исти права со нас, туку бараат посебни кантони и двонационална држава.“

Еве колку шипоњи си запознал ти кои бараат кантони и бинациоална држава освен дебилине нивни политичари? Испаѓа ли тоа дека според политичарите треба да се мери умот на народот, па да испаднат македонците најдебилен народ на Балканите? Може така да се влечат заклучоци?

„Во општеството секој треба да има онолку колку што заслужил. “

А ти го имаш тоа што си го заслужил? Колку години имаш?

„Си видел какви се примаат по рамковен, и колку разбираат?“

Сум видел. Пропорционално на лудоста и дебилизмот на општеството наше. А ти си видел ли какви се вработувањата во Струмица, во Делчево, во Кочани и во Велес на пример? Имаш ли ти поима какви се нерамковните вработувања? Си ја погледнал ли ти другата страна?
Минимум 200 000 кои ги гласаат нивните политичари. Политичарите не се фрлени од Марс, туку израснати во нивни семејства, како нивните така и нашите. Нашите се лопови и корумпирани копилиња, нивните се терористи/лопови и корумпирани.

Да, тоа што сум заслужил и имам, да беа и други како мене сега во мкд ќе имавте по 2000 евра минимална плата и подобри институции од тие во Швајцарија.

Да и за последното сум свесен, и нив ги множам исто колку овие рамковните, ме заболе која националност се, и која вероисповед.

Гледам ти си уште во пониските ешалони чим ти паднало да пишуваш на форум, тие од повисоките лапнаа инспекторски позиции, раководители и сл.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Инаку на секои три години мењаш ник нејм, да не изгледа дека си најстариот тука со животна енергија во координати на форум кајгана. Супстанцијата ти е иста бројка, колку сакаш мењавај никови.
И што со тоа?
Ти ова го мислиш стварно?
Би му го кажал у живо на некој?
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Минимум 200 000 кои ги гласаат нивните политичари. Политичарите не се фрлени од Марс, туку израснати во нивни семејства, како нивните така и нашите. Нашите се лопови и корумпирани копилиња, нивните се терористи/лопови и корумпирани.

Да, тоа што сум заслужил и имам, да беа и други како мене сега во мкд ќе имавте по 2000 евра минимална плата и подобри институции од тие во Швајцарија.

Да и за последното сум свесен, и нив ги множам исто колку овие рамковните, ме заболе која националност се, и која вероисповед.

Гледам ти си уште во пониските ешалони чим ти паднало да пишуваш на форум, тие од повисоките лапнаа инспекторски позиции, раководители и сл.
Нашите политичари се корумпирани, а нивните не се.
Ние сме паметни, тие не се.
Да сме биле како тебе, платата ќе била 2000 евра.
Дечко колку години имаш? Имаш платено во животот сметка за вода, струја и телефон? Си избегал некогаш од дома? Освен инселовските потреби да крекаш на интернет со денови, имаш нешто друго постигнато во животот?
Автоматски споено мислење:

И што со тоа?
Ти ова го мислиш стварно?
Би му го кажал у живо на некој?
Јас си помислив скаран ми си. Те мислам цел ден, знам дека како бот си закачен на кајгана. Можеме да подискутираме за пописот. Знам дека бојкотираше, па дали си задоволен од резултатите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Јас си помислив скаран ми си. Те мислам цел ден, знам дека како бот си закачен на кајгана. Можеме да подискутираме за пописот. Знам дека бојкотираше, па дали си задоволен од резултатите?
Не ги разбирам овие адхоминеми. Стоиш зад нив вистински , или само за на форум ти се?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Нашите политичари се корумпирани, а нивните не се.
Ние сме паметни, тие не се.
Да сме биле како тебе, платата ќе била 2000 евра.
Дечко колку години имаш? Имаш платено во животот сметка за вода, струја и телефон? Си избегал некогаш од дома? Освен инселовските потреби да крекаш на интернет со денови, имаш нешто друго постигнато во животот?
Автоматски споено мислење:



Јас си помислив скаран ми си. Те мислам цел ден, знам дека како бот си закачен на кајгана. Можеме да подискутираме за пописот. Знам дека бојкотираше, па дали си задоволен од резултатите?
Ништо немам платено, седам во Вепрчани и земам субвенции од државата за крави кои ги немам.
Ти?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Неврзано за пописот. Мене ми се чудни Албанците. Од една страна правата им биле скратени и биле омаловажувани по етнички основ, а од друга страна остануваат да живеат тука и да купуваат имот и недвижнини. Логично би било да бегаш од таму каде што те омаловажуваат и ти ги скратиле правата. Нели? :D
Не бе, вие сте омаловажувани сега, дискриминирани дури, затоа масовно змеате бугарски пасоши, ќе паднете под 60%, па ќе паднете чим дозволувате неандерталци да ви наредуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom