Попис 2021

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.004
Втор пат спомнуваш една моја случајна грешка, која не сум ја приметила на време за да ја избришам таа Т буква која од уста не ја извади.
Знам дека не си до толку глуп за да мислиш дека незнам како се пишува.
Ај иди пишај.
Сега откога ми кажа дека не е тоа ради што си неписмена, него е ради тајпо, више не го спомињам. Сите правиме тајпо.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.765
Поени од реакции
9.559
Сега откога ми кажа дека не е тоа ради што си неписмена, него е ради тајпо, више не го спомињам. Сите правиме тајпо.
Ајјј..многу ти благодарам, раат ќе спијам вечер:backa:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Наместо дури, може чак што више.

Туку, за тоа кој дава податоци. За мене член од семејство даваше податоци со тоа што прво го даде својот матичен број (како лице што ги дава/гарантира за податоците) па потоа ги даде моите податоци. Веројатно е така замислено оти не може сите да седиме дома цел ден. Така било и порано на хартија кога се попишуваше.
 
Ф

Флеш

Гостин
Прашуваш дека ти дошле дома . И ти држат лекција за Вмро. Ебате форумов и троловите . Дали идиотиве неправилно работеле ми е битно да се пријави ?! И не ми држете лекции .Ве молам .. И ако ми кажете немаш врски за ова,џабе пријавуваш . Остајте,имам врски ,не се секирајте.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.135
Поени од реакции
18.131
Наместо дури, може чак што више.

Туку, за тоа кој дава податоци. За мене член од семејство даваше податоци со тоа што прво го даде својот матичен број (како лице што ги дава/гарантира за податоците) па потоа ги даде моите податоци. Веројатно е така замислено оти не може сите да седиме дома цел ден. Така било и порано на хартија кога се попишуваше.
Овие кај нас цел фамилија ја барле на купче.
Заебана работа, од една страна сите се кој ваму кој таму, на работа, странство, по болници, теретана, затбор шо ти знам...
Од друга страна со едно лице можат своеволни податоци да добијат.

*општ е муабетов за услови во нормална држава

И освен сите присутни, барале лична карта или слично.Пасошот ми е изгубен, лична карта истечена (процедура јака пошо нели НОРМАЛНА држава).Со сметка од струја можеше?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.765
Поени од реакции
9.559
Прашуваш дека ти дошле дома . И ти држат лекција за Вмро. Ебате форумов и троловите . Дали идиотиве неправилно работеле ми е битно да се пријави ?! И не ми држете лекции .Ве молам .. И ако ми кажете немаш врски за ова,џабе пријавуваш . Остајте,имам врски ,не се секирајте.
Што се нервираш, тебе никој не те опоменува за правопис и граматички грешки ....навистина имаш врски.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Уште ги нема, каде да се пријавам да дојдат? :(
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Dali moze uste i od stranstvo da se popisuva online kako proletta?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Уште ги нема, каде да се пријавам да дојдат? :(
Во ДЗС т.е во локалната општина. Чим сеуште никој не дошол за попис најверојатно вашиот реон сеуште не е доделен.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom