Помош: Motorola 557 или Sony-Ericsson Z5204 ?

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Па,.... Моторолата не сум ја чепнал ич.... па и не знам каков е... со Сони Ериксон... еден модел пред овој што прашуваш ти имав шанси да го прочепкам неколку дена....и навистина доста убави модели се овие Z5204..... а што се однесува околу V3-ката... овие телефони во споредба то него изгледаат како играчки.... тој си е доста претставителен и поозбилен телефон (лично за мене).
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Motorolite se u princip najzeznati i najslozheni telefoni.
Ednash imav motorola i nikogash povekje. Ne znam najprosta rabota mora da ja barash po toa mobilniot 1 saat...
Sekoj so svoj vkus, sony ericson za mene e podobar.
Mada mene ne me slushajte, ne sum nekoj fun na telefoni bitno mi e da me sluzhi:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Definitivno Sony Ericsson-ot
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Jas imam Z520i....zadovolen sum. Ekstra telefonce.
E sega neli, nema koj znae kolku memorija...okolu 14 mb, ama ok e. Go koristam veke 6 meseci. Mrezata non-stop mi e full...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Gledav, gledav, nekako ne mi se bendisaa i dvata, vprochem zatoa i ja postaviv temava. Mnogu se debeli, kabasti. Prasanjeto beshe povekje dali telefonot e dovolno mal, tenok, i lesen za nosenje, dali mozhe da se nosi so remche okolu rakata, dali se vklopuva vo konzervativna garderoba, kakva memorija ima, kakvi dodatoci ima (i-pod/muzika, kamera so kolku pikseli, kolku igri, itn.), mozhnosti za blue tooth i istovremeno za sluchalici, na toa mislev.

Sepak se odluchiv za najnoviot crn Motorola "Pebble" ili vo prevod "kamche" (tastaturata mu e kako RAZR V3) koj mi se gleda dosta po-praktichen. Za rezerva go kupiv RAZR V3 da vidam shto chudo e toa, iako od prvo viduvanje izgleda deka e "cheap sh1t by Motorola" i mozhe da se raskanta za kratko vreme. Ako e taka, so golemo zadovolstvo kje go frlam.









Go vidov i noviot RAZR -- bil 10 pati pojaka mashina od V3 i navistina izgleda poubavo od "obichniot" (vo crna verzija) iako velat deka e ist so prethodniot.
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
Dobar izbor - Motorolata V3 izgleda dosta nezno i krslivo megutoa vo realnosta i ne e taka, masinata i se naoga vo samo maliot dolen del pod baterijata taka da se drugoto e oklop - i ne e taka nezna kako sto izgleda.
Pozdrav Nokia 888
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
spored mene mobilnite na motorola se najglupite telefoni na svet! ednas imav i nikogas poveke!!! ne samo sto se glupavi tuku i mn bavni a i site imaat glupavi menija. a sega imam sony ericsson k700i prezadovolna sum no toj veke e zastaren i sum vo plan da si kupam sony ericsson w550i.
SONY ERICSSON are the best!!
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Моторола знаат да напраат (од време на време на среќа ќе погодат) некое убаво телефонче... али чисто на изглед.. и ништо поише ... функционалноста е на катастрофално ниво ! Башка, не сум сретнал ниеден задоволен корисник на Моторола ...

Така да... Сони-то ти е мноООоогу подобра варијанта ! (а и на изглед поише ми се свиѓа од Моторола-та)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
pretty_girl напиша:
spored mene mobilnite na motorola se najglupite telefoni na svet! ednas imav i nikogas poveke!!! ne samo sto se glupavi tuku i mn bavni a i site imaat glupavi menija. a sega imam sony ericsson k700i prezadovolna sum no toj veke e zastaren i sum vo plan da si kupam sony ericsson w550i.
SONY ERICSSON are the best!!
E stom e taka :) ti ke mi kazis mislenje za tel.sony ericson w550i oti jas sakam da zemam takov ama mislam deka e mn.debel:(:(
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
ABE MOHA zemi neso interesno neso zenski dizajn so bluetooth/mp3 memorija negde 60mb so se zamaras tolku :icon_lol:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Koga ja postavuvav temava, prodavachot pak me ubeduvashe da kupam Nokia 6102i (ne znam zoshto) pokraj gorniot izbor megju RAZR V3, Sony Ericsson Z520A i Motorola V557. Nikako ne mi se vide losh dizajnot na Nokia 6102i, naprotiv povekje mi se bendisa od ostanatite:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom