Помош, софтверски проблеми и совети

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Викаш и двете да ги инсталирам?
Да, ова хитмен не е антивирус, скен програма е , меѓу најтемелните а аваст е антивирус. Само ќе вметнеш меил и готово, една година си заштитен. После уште еднаш ќе внесеш мејл (може и истиот) по една година и така :)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.311
Поени од реакции
4.712
Да, ова хитмен не е антивирус, скен програма е , меѓу најтемелните а аваст е антивирус. Само ќе вметнеш меил и готово, една година си заштитен. После уште еднаш ќе внесеш мејл (може и истиот) по една година и така :)
Фала за информациите, но јас никако не можеш да го решам проблемот до два вчера, имам другар информатичар и ми помогна. Фала уште еднаш.
П.С. женско беше или машко, не знам од каде ми остана дека си женско.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала за информациите, но јас никако не можеш да го решам проблемот до два вчера, имам другар информатичар и ми помогна. Фала уште еднаш.
П.С. женско беше или машко, не знам од каде ми остана дека си женско.
;)

нема проблем, енитајм.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.994
Поени од реакции
14.801
Да, ова хитмен не е антивирус, скен програма е , меѓу најтемелните а аваст е антивирус. Само ќе вметнеш меил и готово, една година си заштитен. После уште еднаш ќе внесеш мејл (може и истиот) по една година и така :)
Колку се разликува безплатната од фул верзијата.Дали мејлот се праќа и за безплатната верзија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку се разликува безплатната од фул верзијата.Дали мејлот се праќа и за безплатната верзија?
имаш додатни глупости на целата верзија, ова е само антивирус, таа е фул систем секјурити. Сосе шилдови, меил секјурити, таб скенинг.. :)
само 30 дена е бесплатна, после те враќа само на антивирус, нема мејл за неа.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Каде на најдам постари верзии на гугал хром, најдов едни али не ги бива, бидејќи стариот компјутер пред да го форматирам таа верзија на хром што ја имав фб јутуб било што и да уклучам немаше мака, сеа гледам со уклучено фб и јутуб сецкат видеата.
 
Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
Каде на најдам постари верзии на гугал хром, најдов едни али не ги бива, бидејќи стариот компјутер пред да го форматирам таа верзија на хром што ја имав фб јутуб било што и да уклучам немаше мака, сеа гледам со уклучено фб и јутуб сецкат видеата.
Тешко да најдеш дека потоа нема да ти работат некој работи ...а тоа што сецка е до процесорот имаш едно јадрен процесор....Ако си во можност смени процесор дво јадрен си стави и да имаш 2 гб рам ти треба за нормална работа и facebook и уoutube да ти работтат
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Каде на најдам постари верзии на гугал хром, најдов едни али не ги бива, бидејќи стариот компјутер пред да го форматирам таа верзија на хром што ја имав фб јутуб било што и да уклучам немаше мака, сеа гледам со уклучено фб и јутуб сецкат видеата.
Пробај тука
http://www.oldversion.com/windows/google-chrome/
 
Член од
21 август 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
ХЕЛПППП!!! Држачот на десктопот на лаптопот од едната страна најверојатно ми е скршен, не ми прави никаков проблем нормално си стои во секоја положба, но деновиве микрофонот почна да ми сецка, т.е 2 мин си е нормален, а потоа како да се исклучува едноставно не работи, нз дали може да биде до некои каблиња што се наоѓаат таму па затоа прекинува или пак слаба мрежа ???
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
WIndows explorer has stopped working.

Гледам туторијали на YouTube али сите се со веќе стартуван Windows. Кога го оклучувам јузерот (имам 2 на ком) ми се појавува WIndows explorer has stopped working и после тоа црн екран.

Има начин да се среди ова, или барем да форматирам компјутер а да ми се зачуват најбитните податоци?
Знам дека може да се среди со ставање во D, и баш тоа планирав да го правам деновиве, за секој случај, али ете зло ме снајде...
 
Т

Триптико

Гостин
@John Galt рестарт и држи f8 за да влезеш во safe mode (ова за 7ца) или shift +f8 на 8ца. Малку е зезнато на 8цата, ама преку recovery, па advanced options ќе средиш. Сега префрлај податоци, а после формат. Внимавај која партиција ќе ја форматираш :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Кога играм онлајн игра,работи компјутеров супер,ама кога играм на пр Пес/Фудбал менаџер, и ред други игри после 1минута ми се блокира и морам да го рестартирам пак и одново ова се појавува и одново,до сега сум немал ваков проблем,баш и пред некое време го чистев пц,викам ај дали ќе се смени нешто ама ништо.Пуштив баш Фудбал менаџер и викам ај да видим преку таск менаџер колку зема.. над 400к се качува меморијава.. чаре некое да не знае некој случајно да ми помогне?Фала однапред.
950к моментално..
 
Последно уредено:
Т

Триптико

Гостин
@Кајганеро исклучи дел од нациите што ги имаш. Не знам колку си вклучил и колку време играш, ама сигурно е тоа. Плус, како напредува играњето, така фајлот кој го снима играта е се поголем. Пробај со ова прво, па кажи дали е подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom