Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
momci slucajno isturiv sok na tastaturata na laptopot i brisejki ja istovremeno gi pritiskav kopcinjata (brisejki) i pocna da titka sea sakam da pisam na internet stranata mi izleguva znaci pisam r mi izleguva rezultati.com na d mi izleva dsr i na dr kopcinja isto taka ili internet strana ili bukvi so eden klik na edna bukva izleguvat plus 2 3 probav 2 3 pati restart ali nisto ili pak imam nesto vkluceno i kako da go isklucam
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
50
Поени од реакции
75
momci slucajno isturiv sok na tastaturata na laptopot i brisejki ja istovremeno gi pritiskav kopcinjata (brisejki) i pocna da titka sea sakam da pisam na internet stranata mi izleguva znaci pisam r mi izleguva rezultati.com na d mi izleva dsr i na dr kopcinja isto taka ili internet strana ili bukvi so eden klik na edna bukva izleguvat plus 2 3 probav 2 3 pati restart ali nisto ili pak imam nesto vkluceno i kako da go isklucam
Ако ти се вади лесно (мислам без да го раклопуваш целиот лаптоп) извади ја тастатурата и исуши ја убаво. Ако не тогаш расклопи го лаптопот и мој совет ти е да си земеш нова тастатура. Цените во зависност од моделот се движат од 15 евра па до 50 евра. Каков лаптоп користиш?
За инструкции како да го расклопиш лаптопот чекор по чекор пробај да најдеш на youtube.
Имав ист проблем но на крајот ја сменав тастатурата. Кајмене излегваше лесно. купив од ебај за 15 евра до неоргинална за Асус. сега тера нема никакви проблеми.
 

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Знае некој како би можел да активирам windows 8.1 pro.Или да сподели некој key што работи пошто пробав се и свашта
 
G

garthok

Гостин
momci slucajno isturiv sok na tastaturata na laptopot i brisejki ja istovremeno gi pritiskav kopcinjata (brisejki) i pocna da titka sea sakam da pisam na internet stranata mi izleguva znaci pisam r mi izleguva rezultati.com na d mi izleva dsr i na dr kopcinja isto taka ili internet strana ili bukvi so eden klik na edna bukva izleguvat plus 2 3 probav 2 3 pati restart ali nisto ili pak imam nesto vkluceno i kako da go isklucam
Фрли ја, не се оправа тоа
Он: предлог софтвер за screen recording со системски звуци и микрофон во исто време и што не лагува толку, пробав со BSR, Zd soft screen recorder, oCam, Action!... ни еден не ми заврши работа.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
34.png

Денес ми се појави овој проблем.. што и да отворам ми излегува ова (општо) кога отварам пр. bs player, chrome, paint, сите програми.. итн.. ми се вклучи антивирусот (Авира) автоматски, скенирав најде некои вируси, ги избришав (поправив) го рестартирав комп.. но проблемот си остана.. дали можам да го средам или да го носам на поправка.. Пс. Не сакам да го форматирам..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прегледај го приврзокот 115684

Денес ми се појави овој проблем.. што и да отворам ми излегува ова (општо) кога отварам пр. bs player, chrome, paint, сите програми.. итн.. ми се вклучи антивирусот (Авира) автоматски, скенирав најде некои вируси, ги избришав (поправив) го рестартирав комп.. но проблемот си остана.. дали можам да го средам или да го носам на поправка.. Пс. Не сакам да го форматирам..
Скенирај со FreeFixer и ќе ти го најде VC32Loader.dll фајлот. Чекирај го и оди fix, па рестарт на компјутерот.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Како да ги тргнам овие срања што ми излегуваат на секој отворен портал...
 

Attachments

Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Winrar ме зеза малку кога ќе сакам да екстрактирам фајлови во фолдери напишани со кирилица, има некое решение за ова? Има некоја верзија со кирилична поддршка?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Winrar ме зеза малку кога ќе сакам да екстрактирам фајлови во фолдери напишани со кирилица, има некое решение за ова? Има некоја верзија со кирилична поддршка?
Српска верзија со кириличен фонт ако сакаш
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Имам екстерен хард диск и сакам да го користиме 2ца истиот. Дали може некако на ваков диск да се направат партиции кој ќе си бидат заштитени со пасворд за да имаат 2цата корисници приватност на податоците?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имам екстерен хард диск и сакам да го користиме 2ца истиот. Дали може некако на ваков диск да се направат партиции кој ќе си бидат заштитени со пасворд за да имаат 2цата корисници приватност на податоците?
Disk Management->Shrink Volume и пишуваш колку мегабајти да биде втората партиција.
Кога ќе се поделат, десен клик на новата партиција и New Simple Volume. Таму си бираш кога буква да ти е новата партиција и кај label volume си пишуваш име. И на крај quick format. А пасворд на двете партиции ќе им ставиш со bitlocker.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зашто им давате одма Адблок на овие исти реклами што им искачаат на секој сајт? Очигледно е дека имаат вируси. Нека исчистат скемот па после Адблок...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Disk Management->Shrink Volume и пишуваш колку мегабајти да биде втората партиција.
Кога ќе се поделат, десен клик на новата партиција и New Simple Volume. Таму си бираш кога буква да ти е новата партиција и кај label volume си пишуваш име. И на крај quick format. А пасворд на двете партиции ќе им ставиш со bitlocker.
Не ми ни текна да пробам да го третирам екстерниот исто ко класичен. Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom