Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кога влегувам на некоја страна (било која) и не секогаш, ме носи на друга страна, од оние страни што се како реклами. Пробав избришав кеш, скенирав за вируси ама сеуште ми се дешава ова.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Имам проблем со слушалките на лаптопот .Кога ќе ги приклучам покажува дека No audio device is instaled ? Имал некој сличен проблем ?Слушалките се исправни и работат на телефон , друг компјутер ,мп3 и се останато но не и на лаптопот :confused:
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
344
Поени од реакции
340
Зошто не ми дава да се најавам на скајп кога ќе го внесам корисничкото име и лозинката ми пишува Skype can't connect :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Последно време на chrome ми дава blank screen на видеа. Шо би можело да биде? Бришев кукис, реинсталирав, скенирав за вируси едно друго, па исто. Нешто со флеш плеерот е? Ама шо со него?
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Последно време на chrome ми дава blank screen на видеа. Шо би можело да биде? Бришев кукис, реинсталирав, скенирав за вируси едно друго, па исто. Нешто со флеш плеерот е? Ама шо со него?
Само на chrome? Пошто мене најчесто ми го прави тоа спор интернет.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Можеби не е за овде прашанјето,како можам да видам дали некој ми краде од интернетот??:)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можеби не е за овде прашанјето,како можам да видам дали некој ми краде од интернетот??:)
Ако користиш рутер симни Wireless Network Watcher или Who’s On My Wifi. Може имаш вируси или операторот те краде, затоа следи си и колку ти троши со Network Meter.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Ако користиш рутер симни Wireless Network Watcher или Who’s On My Wifi. Може имаш вируси или операторот те краде, затоа следи си и колку ти троши со Network Meter.
Да да рутер користам нешто во последно време не е како што трева.Ке ги пробам тие што ми ги кажа.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
ми се појавува овој проблем 0xc000007d. Што треба да направам како да го решам. Ви благодарам
 

Attachments

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Дечки помагајте како знаете и умеете... кажувајте програми што враќаат слики од форматиран хард зашто отидоа у неповрат 120 гига слики!!!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дечки помагајте како знаете и умеете... кажувајте програми што враќаат слики од форматиран хард зашто отидоа у неповрат 120 гига слики!!!
Recuva
TestDisk
Recover My Files
GetDataBack
EASEUS Data Recovery
Active File Recovery

Ако по форматирањето си ставал нешто на хард дискот и го вклучиш да ги бара старите слики нема да можеш да ги вратиш сите.
По што треба да враќаш 120GB најдобро е на екстерен хард диск.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Recuva
TestDisk
Recover My Files
GetDataBack
EASEUS Data Recovery
Active File Recovery

Ако по форматирањето си ставал нешто на хард дискот и го вклучиш да ги бара старите слики нема да можеш да ги вратиш сите.
По што треба да враќаш 120GB најдобро е на екстерен хард диск.
вкупно се што ми требаше беа слики од 50 гига и ги извадив сите фала на помош секако
 

Kajgana Shop

На врв Bottom