Помош, софтверски проблеми и совети

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
го нема во Extensions,све избришав,го рестартирав и комјутерот,и пак почетна страна му е бабилонот.му направив и анистал во контрол панелот најпрво,но пак се појавува.ме вади од такт.

во starup pages се јавува само google i babylon, го бришам кај иксот,но кога го отворам повторно пак се јавува
Може до сега си го средил проблемот ама јас да споделам исто искуство со Мозила....Решението е во...help..potoa Troubleshooting Information и на крај Reset Firefox.... Веројатно така слично е и на другите прелистувачи ама јас споделувам мое лично искуство....Поздрав
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Како да го решам овој проблем:

Capture.PNG
 
H

HoT IcE

Гостин
Може ли некој што има познавање од Фотошоп да ми направи голема услуга и да го избрише презимето Диневски од дресот. Затоа што дресот е на колега од тимот, а не е мое презиме и ако може да го средите за да можам да си објавам слика на ФБ. Фала многу.
907210_4027582106276_1629332072_n.jpg
 
H

HoT IcE

Гостин
Може ли некој што има познавање од Фотошоп да ми направи голема услуга и да го избрише презимето Диневски од дресот. Затоа што дресот е на колега од тимот, а не е мое презиме и ако може да го средите за да можам да си објавам слика на ФБ. Фала многу.
Прегледај го приврзокот 61651
Sredeno vekje.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Кој е најдобар квалитет на звук при туркање на мп3 преку двд видео софт? Со еден зборЧ кој опција да ја одберам за најдобар квалитет на звук?
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Дали е препорачливо покрај Kaspersky internet security 2013 да се инсталира и Malwarebytes Anti-Malware Pro за windows 7 profesional 64 bit зошто знам дека со eset smart security понекогаш се во конфликт при старт на компјутерот.......Затоа прашувам некој да не има некакво искуство и ако може на што да се обрне внимание.........И уште нешто пред да инсталирам Kaspersky побргу ми се конектираше интернетот wireles а сега при старт поспоро ми се конектира.Незнам што може да е
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Дали е препорачливо покрај Kaspersky internet security 2013 да се инсталира и Malwarebytes Anti-Malware Pro за windows 7 profesional 64 bit зошто знам дека со eset smart security понекогаш се во конфликт при старт на компјутерот.......Затоа прашувам некој да не има некакво искуство и ако може на што да се обрне внимание.........И уште нешто пред да инсталирам Kaspersky побргу ми се конектираше интернетот wireles а сега при старт поспоро ми се конектира.Незнам што може да е
Јас искрено не би ти препорачал зошто Kaspersky е доста добар AV за да се справи со секакви проблеми а и воедно е и тежок на системот, а во врска со интернетот истото го имам и јас заприметено дури и со ESET 5-ка било која верзија најверојатно дека се тешки на системот т.е бараат подобар хардвер, а понекогаш дури и настанува конекција да ми снема, моментално користам AVAST и немам апсолутно никакви проблеми.
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Јас искрено не би ти препорачал зошто Kaspersky е доста добар AV за да се справи со секакви проблеми а и воедно е и тежок на системот, а во врска со интернетот истото го имам и јас заприметено дури и со ESET 5-ка било која верзија најверојатно дека се тешки на системот т.е бараат подобар хардвер, а понекогаш дури и настанува конекција да ми снема, моментално користам AVAST и немам апсолутно никакви проблеми.
Имам добар лап топ HP 4530 s.....Не верувам дека е од тоа
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.018
Поени од реакции
14.868
Malwarebytes Anti-Malware Pro од искуство не се трпи единствено со Kaspersky.Сум го пробал со есенцијалот,со Нортон,со АВГ нема проблем,Касперскиот го бриши одма.

А Malwarebytes Anti-Malware Pro ми има пронајдено некои несакани ставки во компјутерот кои касперски(трајал верзијата од 1 месец) неможеше да ги пронајде.

За скенирање отпосле по мое мислење најдобар е Malwarebytes Anti-Malware Pro
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Дали е препорачливо покрај Kaspersky internet security 2013 да се инсталира и Malwarebytes Anti-Malware Pro за windows 7 profesional 64 bit зошто знам дека со eset smart security понекогаш се во конфликт при старт на компјутерот.......Затоа прашувам некој да не има некакво искуство и ако може на што да се обрне внимание.........И уште нешто пред да инсталирам Kaspersky побргу ми се конектираше интернетот wireles а сега при старт поспоро ми се конектира.Незнам што може да е
Јас би ти препорачал да си ставиш Bitdefender како realtime антивирус, Malwarebytes Anti-Malware како додатна опција free без тоа pro не ти треба не треба да имаш два во позадина еден како realtime и другиот како на барање...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Imam eden problem so za vas tuka e sigurno sitnica.Znaci vaka,sega go preinstalirav kompjuterot i koga odam na D nemi gi otvara slikite.Istite tie sliki koga gi prefrlam na desktop gi otvara(so nero photosnap viewer).sto da napravam da gi otvara slikite.Znam deka e mala rabota ama ne mi teknuva.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
Imam eden problem so za vas tuka e sigurno sitnica.Znaci vaka,sega go preinstalirav kompjuterot i koga odam na D nemi gi otvara slikite.Istite tie sliki koga gi prefrlam na desktop gi otvara(so nero photosnap viewer).sto da napravam da gi otvara slikite.Znam deka e mala rabota ama ne mi teknuva.
На пример шо ти пиша. Пробај вака иди на сликата десен клик properties-general-opens with: change тука смени со која програма сакаш да ти ги отвара сликите
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој ве молам нека ми прати во пп торент за виндовс 7 пошо овај што го имам спуштено и инсталирано е срање премногу кочи а знам дека лаптопот не ми е толку слаб. Бтв добро би било виндовсот да е 64 битен.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
На пример шо ти пиша. Пробај вака иди на сликата десен клик properties-general-opens with: change тука смени со која програма сакаш да ти ги отвара сликите
Dobro sekako fala za sovetot ,no ne e toa so mislam.Drug e problemot ,a ne vo toa so koj program ke ja otvaras slikata toae seedno.Sakav da prasam kade se menjaat unikod fajlovite.Vo toa e problemot.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Има ли опција на поверпоинт на еден слајд да се направи слајд шоу од повеќе слики(уствари и да не бидат повеќе слајда само за слики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom