Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
Тоа е од windows print spool сервисот јас помислив дека самиот software од принтерот ти вади некаков error... Како и да е во 90% од случаите крив е driver-от за ова. Оди на HP страната и симни го најновиот driver. Потоа направи му uninstall на принтерот и во device manager одбери да се избрише претходниот driver.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
466
Поени од реакции
385
Monitorot se zacvrnuva (ne se iskluvuva) 5 sekundi po sekoe uklcuvanje, skenurav so malwarebites I ne najde nisto, vo sto e problemot I kako da go resam?

Staviv I nov kabel I pak isto

Sent from my spaceship using tapatalk intergalactic
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
дали и вас ве зеза јутуб? кога сум на гугл хром и уклучувам видео, некогаш го пушта некогаш не... интересното е што ако му ја зголемам или смалам резолузцијата некогаш и се оправа... нешто треба да обновам или?
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Зошто кога ќе отворам табот Performance во AMD Catalyst, стегам Accept и повторно ме враќа на почетна страна на драјверот и Performance табот се губит? Имав Catalyst 13.3 Beta 2 и сега вратив на 13.1 со помисла дека е грешка од AMD али истиот проблем е тука. Некој сугестии? :)
 
Член од
13 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
Monitorot se zacvrnuva (ne se iskluvuva) 5 sekundi po sekoe uklcuvanje, skenurav so malwarebites I ne najde nisto, vo sto e problemot I kako da go resam? Staviv I nov kabel I pak isto
Sent from my spaceship using tapatalk intergalactic
Ај појасни, мониторот воопшто не се пали или само краток период по палењето се исклучува, а потоа продолжува да работи најнормално?

дали и вас ве зеза јутуб? кога сум на гугл хром и уклучувам видео, некогаш го пушта некогаш не... интересното е што ако му ја зголемам или смалам резолузцијата некогаш и се оправа... нешто треба да обновам или?
Провери дали ја имаш најновата верзија на Chrome како и на Flash.

Зошто кога ќе отворам табот Performance во AMD Catalyst, стегам Accept и повторно ме враќа на почетна страна на драјверот и Performance табот се губит? Имав Catalyst 13.3 Beta 2 и сега вратив на 13.1 со помисла дека е грешка од AMD али истиот проблем е тука. Некој сугестии? :)
Uninstall на driver-от со DriverSweeper во safe mode изгуглај за процедура и reinstall.
 
M

Mamba.

Гостин
дали и вас ве зеза јутуб? кога сум на гугл хром и уклучувам видео, некогаш го пушта некогаш не... интересното е што ако му ја зголемам или смалам резолузцијата некогаш и се оправа... нешто треба да обновам или?
Исто е и кај мене, скоро 90% од видеата не ги пушта..исто и на мотика од 10 видеа 7-8 не ги бива
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.050
Поени од реакции
14.937
Барам помош-инсталирав некои плеери за гледање на преноси,и покрај плеерот по којзнае кој пат се инсталира и бабилонот како тул бар.му направив uninstall во contol panelot,но повторно кога ќе го отворам хромот повторно како почетна страна се јавува бабилонот.одам во сетингот,го поставувам гуглот како основна страна,а бабилонот го бришам со иксот,но кога ќе отворам пак,повторно тој е основна страна.на стегање на копчето home,си се јавува почетната страна на гуглот,ама ме нервира што неможам да го избришам бабилонот
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Барам помош-инсталирав некои плеери за гледање на преноси,и покрај плеерот по којзнае кој пат се инсталира и бабилонот како тул бар.му направив uninstall во contol panelot,но повторно кога ќе го отворам хромот повторно како почетна страна се јавува бабилонот.одам во сетингот,го поставувам гуглот како основна страна,а бабилонот го бришам со иксот,но кога ќе отворам пак,повторно тој е основна страна.на стегање на копчето home,си се јавува почетната страна на гуглот,ама ме нервира што неможам да го избришам бабилонот
Оди во Settings, и кај табот Extensions би требало да го најдеш бабилонот :) Remove from chrome, рестартирај и би требало да го нема :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.050
Поени од реакции
14.937
го нема во Extensions,све избришав,го рестартирав и комјутерот,и пак почетна страна му е бабилонот.му направив и анистал во контрол панелот најпрво,но пак се појавува.ме вади од такт.

во starup pages се јавува само google i babylon, го бришам кај иксот,но кога го отворам повторно пак се јавува
 
Член од
13 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
го нема во Extensions,све избришав,го рестартирав и комјутерот,и пак почетна страна му е бабилонот.му направив и анистал во контрол панелот најпрво,но пак се појавува.ме вади од такт.

во starup pages се јавува само google i babylon, го бришам кај иксот,но кога го отворам повторно пак се јавува
Следи го упатствово.

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95314
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.050
Поени од реакции
14.937
фала за помошта,ноќеска успеав некако да го подесам.сум бришел тулбарови многу пати,ама како овој пат што ме измачи никогаш.или бев поспан или овој е жива напаст.од сите 20-30 што ги имаше на подлистата,само овој неможам да го отстранам да не постои повеќе и покрај анисталот.едно време почнав да сумњам да не се работи за некој си вирус
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Дали знае некој да ми каже кога лап топот ми е поврзан со ТВ преку ХДМИ како може да се направи на ТВ на пример да имам стрим за да гледам фудбал а на ком да работи како позадина да мижам пак на ФБ да сум :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали знае некој да ми каже кога лап топот ми е поврзан со ТВ преку ХДМИ како може да се направи на ТВ на пример да имам стрим за да гледам фудбал а на ком да работи како позадина да мижам пак на ФБ да сум :D

Windows + P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom