Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Има ли опција на поверпоинт на еден слајд да се направи слајд шоу од повеќе слики(уствари и да не бидат повеќе слајда само за слики.
До сега не сум наишол на таква опција а скоро сум 99.9% сигурен дека нема. Зошто едноставно не напраеш 1слајд/1слика и да стаеш транзиција меѓу нив, ќе си наместиш да се менува слајд после Х секунди и вуала. Што е важно колку слајда имаш, секако кога ќе ја пуштиш презентацијата не се гледаат слајдовите.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
176
POMOOOOS! dajte mi link sto raboti i mozam da slegnam i instaliram Microsoft Office 2007. PLSS!
--- надополнето: 13 април 2013 во 17:45 ---
POMOOOOS! dajte mi link sto raboti i mozam da slegnam i instaliram Microsoft Office 2007. PLSS!
--- надополнето: 13 април 2013 во 17:45 ---
POMOS! dajte mi link sto raboti i mozam da slegnam i instaliram Microsoft Office 2007. PLSS!
--- надополнето: 13 април 2013 во 17:47 ---
Помош! Ве молам дајте линк каде ќе можам да даунладирам и исталирам Microsoft Office 2007. PLS!
--- надополнето: 13 април 2013 во 17:48 ---
Помош! Ве молам дајте линк каде ќе можам да даунладирам и исталирам Microsoft Office 2007.
--- надополнето: 13 април 2013 во 17:51 ---
Помош! Ве молам дајте линк каде ќе можам да даунладирам и исталирам Microsoft Office 2007.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Зошто најновиот BS Player Free не сака да се инсталира? Проблемот е во тоа што кога го уклучувам инсталерот, кликам Next и не сака да продолжи на следен чекор. Нека проба нека го симне некој инсталерот и нека каже дали го има истиот проблем, или пак доколку го нема ако знае некој решение за ова (ми треба програмата мн) ... :)

Фала ви однапред :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Вака не знам каде да го ставам прашањево дали тука или во хардвер, имам dell inspiron 5520 и од пред некој ден почна да испушта двоен звук(beep) краткотраен и да не ми се уклучува компјутерот. Се уклучуваат трите копчиња што светат од лево до десно и назад и продолжуваат да светат. Не знам дали е физички проблем или софтверска грешка,и последниве неколку пати успеав некако да го уклучам ама денес немам среќа.

П.С. кога е на стендбај не се случува, само кога е изгасен, помогнете ми итно ми е не можам да го упалам компјутерот.
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Момци совет еден ми треба да конвентирам pdf фаил во word али проблемот е што pdf фајлот е напишан со кирилична поддршка, пробав со 5-6 конвентори ама ми го дава како точки запирки.. чаре?
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Зошто најновиот BS Player Free не сака да се инсталира? Проблемот е во тоа што кога го уклучувам инсталерот, кликам Next и не сака да продолжи на следен чекор. Нека проба нека го симне некој инсталерот и нека каже дали го има истиот проблем, или пак доколку го нема ако знае некој решение за ова (ми треба програмата мн) ... :)

Фала ви однапред :)
Пробај овдека симни си и уживај http://thepiratebay.se/search/bsplayer/0/99/0 ili http://kat.ph/usearch/bsplayer/
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Момци совет еден ми треба да конвентирам pdf фаил во word али проблемот е што pdf фајлот е напишан со кирилична поддршка, пробав со 5-6 конвентори ама ми го дава како точки запирки.. чаре?
zamzar.com Пробај таму мислам дека може :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Вака, имам еден проблем со ваерлес драјверот. Го форматирав лап топот (Asus k53e) и сега ЦДто со драјвери ми е дома па повеќето драјвери ги симнав од официјалната страна на Асус а овој за Ваерлесот никако да го погодам кој е па ќе ве замолам некој за помош да каже нешто како да го откријам кој е за да го инсталирам. Фала. :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
device manager, десен клик на уредот за кој немаш драјвер ( wireless мрежната ), properties, details, hardware id - ископирај го и провери на google за која wireless мрежна се работи ( или постирај овде ако не можеш да се снајдеш ).

Ако постираш овде - пиши за кој оперативен систем ти треба драјвер ( xp, vista, 7, 8 )
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ако е ова тоа што ми рече...
--- надополнето: 17 април 2013 во 16:47 ---
Фла другар се снајдов сега го симнувам па ќе видиме што како ќе е :D
 

Attachments

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Вака не знам каде да го ставам прашањево дали тука или во хардвер, имам dell inspiron 5520 и од пред некој ден почна да испушта двоен звук(beep) краткотраен и да не ми се уклучува компјутерот. Се уклучуваат трите копчиња што светат од лево до десно и назад и продолжуваат да светат. Не знам дали е физички проблем или софтверска грешка,и последниве неколку пати успеав некако да го уклучам ама денес немам среќа.

П.С. кога е на стендбај не се случува, само кога е изгасен, помогнете ми итно ми е не можам да го упалам компјутерот.
http://www.dell.com/support/troubleshooting/us/en/04/KCS/KcsArticles/ArticleView?c=us&l=en&s=bsd&docid=DSN_14B3819735D6B40EE0401E0A55177ED2

Prvata opcija so F12 startuvaj ja.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Проблемот е тоа што воопшто не се уклучува мониторот
Well ....tuka ti e problemot ...ako apsoluntno nisto ne gledas na monitorot togas toj e otiden...zakaci PC monitor ili TV i vidi dali ke se pojavi nesto....pred da go napravis toa izvadi baterija vrati ja nazad i drzi go power kopceto 20 sekundi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom