Помош, софтверски проблеми и совети

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
1.577
Сигурно. Да беше до x32 ќе покаже нешто 3.5 или 3.6 gb...
Да графичката му е :)
--- надополнето: 9 февруари 2012 во 14:00 ---
мислам дека да
епа ништо не ставај 64 бит истиот проблем ке го имаш ке си купиш графичка и ке ги имаш сите 4 гб рам со 64 бит
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
Да графичката му е :)
--- надополнето: 9 февруари 2012 во 14:00 ---


епа ништо не ставај 64 бит истиот проблем ке го имаш ке си купиш графичка и ке ги имаш сите 4 гб рам со 64 бит
ау не бе грешка сум.. графичката ми е NVIDIA GeForce 210 ‎(PS3.0/VS3.0)‎ 1гб не ми еинтегрирана се збунив малце.. компјутеров ми е купен у понедленикот и прв пат инсталирав windows 7 iи сум заебал работа
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Некое по просто програмче што се интегрира во Хромот за да можам да ги симнувам видеата?Нешто како Internet Download Menager :D
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
9
Ми треба помош околу графичката само што ја инсталирав пес 11 и гта 4 и во пропертис не ми ја пронаоѓа графичката така да неможам да подесувам ниво на детали и слично
I3 processor, 4Gb Ram, Intel(R) HD Graphics Family 3000, Windows 7 64bit
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
Ми треба помош околу графичката само што ја инсталирав пес 11 и гта 4 и во пропертис не ми ја пронаоѓа графичката така да неможам да подесувам ниво на детали и слично
I3 processor, 4Gb Ram, Intel(R) HD Graphics Family 3000, Windows 7 64bit
Незнам колку ќе ти успее да играш гта4 со интегрирана графика :\
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Nemozam da stavma xp na usb, probav so wintoflash programot, i koga odbiram od kaj da go stavam xp windows (pred toa simnato .iso file), kazuva deka fajlot sto go stavam ne e iso file? imali nekoj drug nacin so nekoe drugo programce da mozam da bootiram xp na usb.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Можда и не е ISO, можда е MDS ( Alcohol ) - небитно. Напрај му mount со некој disk image emulator ( Alcohol, Daemon Tools, Magic Disk - било кој што може да го прочита image-от што го имаш ) и у програмата ( WinToFLASH ) одбери го drive letter-от од виртуелниот уред ( пример ако drive letter од Daemon Tools ти е G: - во WinToFlash ќе одбереш G: ) за Windows Files Path и тоа е тоа.

p.s. Малце ти е "чудно" формулирано прашањето, ама мислим дека се разбравмо .
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Можда и не е ISO, можда е MDS ( Alcohol ) - небитно. Напрај му mount со некој disk image emulator ( Alcohol, Daemon Tools, Magic Disk - било кој што може да го прочита image-от што го имаш ) и у програмата ( WinToFLASH ) одбери го drive letter-от од виртуелниот уред ( пример ако drive letter од Daemon Tools ти е G: - во WinToFlash ќе одбереш G: ) за Windows Files Path и тоа е тоа.

p.s. Малце ти е "чудно" формулирано прашањето, ама мислим дека се разбравмо .
PROBAV I SO DAEMON TOOLS I SO ISO ULTRA ISTO PRAVAM KAKO STO IMAS PISANO I TI I POVTORNO KAZUVA DEKA FAJLOT STO GO STAVAM NE E KOREKTEN...ZAEBANO E NESO...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па чим си пробал и нејќе симни друга верзија и биди сигурен дека не е некоја hacker/black edition или слично срање.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
Никакви цедиња не ми прима компјутерот.Што може да е проблемот?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Никакви цедиња не ми прима компјутерот.Што може да е проблемот?
Мониторот.

Дај не заебавај што може да биде друго освен оптичкиот уред? Ако цедињата ги отвара кај другите компјутери тогаш до тоа е проблемот.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Да не знај некој како се блокира веб страна на гугл хром седам на фб и наеднаш ми излегува ова http://imageshack.us/photo/my-images/10/aaaaaaak.png/
Printscreen направив.Ако знај некој ве молам помагајте а се симнува и некоја програма 7pic uploader.на 30 секунди ми се уклучува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom