Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Sto mozi da e problemot veke nekolku dena vakva mi e slikata na monitorot smeniv kablite nazad i povtorno isto
1. Пробај со други кабли
2. Пробај со друг мотнитор

После ова ќе знаеш до што е проблемот (дали кабел, дали мотитор, дали графичката).
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Како да го решам проблемот со "Shockwave Flash Player is not responding" на Хром? Го преинсталирав Хромот и пак исто се јавува...
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Windows 7.

Преку ИЕ сум моментално ама не сакам тоа да ми е трајно решение, бавен ми е, а и навикнат сум на Хромот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Windows 7.
Преку ИЕ сум моментално ама не сакам тоа да ми е трајно решение, бавен ми е, а и навикнат сум на Хромот.
Јас сум на Widndows 8.1 и го имам истиов проблем со хромот, ама не и со IE, башка најновиот IE полетува!
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Не сум сигурна дали за тука е прашањево ама нова сум јбг.
Вака сеа.. имам ad blocker исталирано на хром и ги нема оние поп апс веќе, но сеа често се случува кога ќе кликнам на некој линк прво што ми се отвара е некоја си рандом страна stylenet или алибаба. И морам 3-4 пати да кликнам на линков за да се отвори у нов таб како што треба.
Исто и тука се случува кога кликам на икончево за смајлиња ми се отвараат страниве.
Чаре некое?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Не сум сигурна дали за тука е прашањево ама нова сум јбг.
Вака сеа.. имам ad blocker исталирано на хром и ги нема оние поп апс веќе, но сеа често се случува кога ќе кликнам на некој линк прво што ми се отвара е некоја си рандом страна stylenet или алибаба. И морам 3-4 пати да кликнам на линков за да се отвори у нов таб како што треба.
Исто и тука се случува кога кликам на икончево за смајлиња ми се отвараат страниве.
Чаре некое?
https://www.malwarebytes.org/
Симни и пушти скен, би требало да го најде адверот што те замара. :)
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Тоа си е од самата страница нема ништо да ти помогне ниту malwerbytes.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
ги исчистив тие adware со тоа, па ќе видиме. Фала ти. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.858
дали има некој програм кој можи да го појача звукот на микрофонот а во исто време да се слуша на пример јутјуб.купив некој микрофон,но со тоа што го нуди xp-то мора јутјубот да е на минимум па нешто да се слуша на микрофон.детето ми се зарази со пеење,па........ај некоја помош

пс.сум слушал нешто за караоке,ама немам појма што е тоа
 
H

HoT IcE

Гостин
Имам уште 24 гига слободни у Ц. Ама лапотов не ми е за формат, го форматирав пред 1 месец. Дајте совет како да ослобдам простор, дали е препорачливо она compress your files, или дали има некој начин без формат да додадам гигабајти од Д у Ц.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Имам уште 24 гига слободни у Ц. Ама лапотов не ми е за формат, го форматирав пред 1 месец. Дајте совет како да ослобдам простор, дали е препорачливо она compress your files, или дали има некој начин без формат да додадам гигабајти од Д у Ц.
Во Ц исклучиво само програмски работи, ништо друго
Во Д се' останато, слики, клипови, документи, .........
Тоа како прва работа која треба да ја направиш сега

Е сега, кога си го форматирал тогаш си ги правел партициите Ц и Д. И тогаш си требал да предвидиш колкав Ц ти треба и сл. Сега мислам дека е веќе касно да се прераваат партициите. Ако грешам, нека ме поправи некој. Така да ако Е возможно, тогаш тоа ти е уште еден начин да се спасиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom