Помош, софтверски проблеми и совети

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
дали може некој да ми помогне со BSplayer? да му ебам тоа бс-от, си работеше како што треба до пред 3 дена. по пауза од 2 дена пак да гледам нешто и не сака да ми го отвори фајлот. се работи за AVI фајл. и претходно го возеше истиот тој фајл, али сега јок
имам вин8.1, пробав со рекавери, па со преинсталирање на драјверите на графичката, претходно и со деинсталација и реинсталација на БС-от. ништо не помага.
ме мрзи да го преинсталирувам цел виндоус, али ако нема друго и тоа ќе го снајде
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
582
Поени од реакции
483
дали може некој да ми помогне со BSplayer? да му ебам тоа бс-от, си работеше како што треба до пред 3 дена. по пауза од 2 дена пак да гледам нешто и не сака да ми го отвори фајлот. се работи за AVI фајл. и претходно го возеше истиот тој фајл, али сега јок
имам вин8.1, пробав со рекавери, па со преинсталирање на драјверите на графичката, претходно и со деинсталација и реинсталација на БС-от. ништо не помага.
ме мрзи да го преинсталирувам цел виндоус, али ако нема друго и тоа ќе го снајде
VLC
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
288
Поени од реакции
84
Pred nekoj den se bese ok sea pocna ova da mi izleguva.. Kompjuterot pak mi raboti se ok, ke zakoci malku i se restart i ova izleguva, posle raboti i se se ok.

Imam NVIDIA GeForce 7600 GS


 
K

kalimer0

Гостин
Само што инсталирав XPSP3 и ми се јави проблемов од кој сите преземања од browser-ите ми застануваат на 99%.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
288
Поени од реакции
84
dgen.exe 99% od CPU ? Citav na net virus bilo, kako da go otstranam ?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
dgen.exe 99% od CPU ? Citav na net virus bilo, kako da go otstranam ?
Имаш антивирус? , ако немаш инсталирај некој, AVG, BitDefender, Kaspersky. Плус скенирај со Malwarebytes.
Ако не се чисти со ниту еден ќе треба да инсталираш offline scanner.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
288
Поени од реакции
84
Имаш антивирус? , ако немаш инсталирај некој, AVG, BitDefender, Kaspersky. Плус скенирај со Malwarebytes.
Ако не се чисти со ниту еден ќе треба да инсталираш offline scanner.
Samo sto go formatirav posle ke stavam antivirus i ke ti pisam[DOUBLEPOST=1399408222][/DOUBLEPOST]Imam uste eden problem nikako da napravam zvukot, probav razlicni drajveri za zvuk i nikoj ne raboti sto e problemot ?

[/IMG][DOUBLEPOST=1399408255][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
pozz.. ako moze nekoj da mi pomogne , pred nekoe vreme ne znam i jas sto napraiv i mi se desi ova na PC..

sega ako sakam da vlezam na mozilla ili pak na nekoja druga ikona odma mi otvora ova Photoscape sto e ova programa... ako znae nekoj da mi kaze sto kako ..

 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
[/DOUBLEPOST]Imam uste eden problem nikako da napravam zvukot, probav razlicni drajveri za zvuk i nikoj ne raboti sto e problemot ?
Не може драјвери кои ќе ти текне да ставиш, мора соодветни. Ако е лаптоп, пиши модел, ако е десктоп пиши модел од плоча, па ќе ти најдеме.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
pozz.. ako moze nekoj da mi pomogne , pred nekoe vreme ne znam i jas sto napraiv i mi se desi ova na PC..

sega ako sakam da vlezam na mozilla ili pak na nekoja druga ikona odma mi otvora ova Photoscape sto e ova programa... ako znae nekoj da mi kaze sto kako ..
Прво пробај да ја избришеш програмата (uninstall) така автоматски треба да ти се врати се во нормала.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Ја инсталирав на компијутерот Blender 2.70 програмата но не сака да стартува. Значи на едниот компијутер се супер ми работи на другиот не сака да ја отвори. Се далнодира и инсталира се супер и кога ќе пробам да ја стартувам се отвора и сама веднаш се затвора програмата.
Не знам до што може да е проблемот, инсталирав Visual C++ ама пак не сака да се отвори. Не ми дава никаков ерор месиџ или нешто туку само се затвора самата.
Некој хелп?
 
W

wernstrom

Гостин
Ја инсталирав на компијутерот Blender 2.70 програмата но не сака да стартува. Значи на едниот компијутер се супер ми работи на другиот не сака да ја отвори. Се далнодира и инсталира се супер и кога ќе пробам да ја стартувам се отвора и сама веднаш се затвора програмата.
Не знам до што може да е проблемот, инсталирав Visual C++ ама пак не сака да се отвори. Не ми дава никаков ерор месиџ или нешто туку само се затвора самата.
Некој хелп?
Имаш инсталирано Python? Пробај да го отвориш blender од command prompt, сигурно ќе ти ја каже грешката.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Имаш инсталирано Python? Пробај да го отвориш blender од command prompt, сигурно ќе ти ја каже грешката.
Мислам дека има Python инсталирано зошто пред да се затвори програмата како dos порака излегува нето C:/my documents/Python detected (нешто така). Command prompt? ај ако не ти е тешко подобјасни ми како да го отворам од таму
 
W

wernstrom

Гостин
Мислам дека има Python инсталирано зошто пред да се затвори програмата како dos порака излегува нето C:/my documents/Python detected (нешто така). Command prompt? ај ако не ти е тешко подобјасни ми како да го отворам од таму
Значи до старт менито бираш Run и пишаш cmd. Ќе ти се отвори прозорец со command prompt, следно треба да најдеш во која папка ти е инсталирана Blender, пример C:\Program Files\Blender. Во command prompt пристапуваш до папката со командата cd, значи за примерот: cd C:\Program Files\Blender и веќе кога си во таа папка ја стартуваш блендер со blender.exe.
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
277
Поени од реакции
31
Ми треба помош добив вирус на FACEBOOK со текст ЛОЛ и еден JAR FILE. Сканирав со Malwarebytes и во сафе моде остранаф многу ама некаку денеска интернетот мие чуден, МС е скоро нормално, брзина на спуштање е ептен бавно а брзина на уплоад е нормален исто и на телефон и на компијутер го провериф со спеедтест, го ресетираф модемот и пак исто? Некој знае што може да е или тоа е од место[DOUBLEPOST=1399472180][/DOUBLEPOST]Ми треба помош добив вирус на FACEBOOK со текст ЛОЛ и еден JAR FILE. Сканирав со Malwarebytes и во сафе моде остранаф многу ама некаку денеска интернетот мие чуден, МС е скоро нормално, брзина на спуштање е ептен бавно а брзина на уплоад е нормален исто и на телефон и на компијутер го провериф со спеедтест, го ресетираф модемот и пак исто? Некој знае што може да е или тоа е од место
 

Kajgana Shop

На врв Bottom