Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
6 февруари 2013
Мислења
40
Поени од реакции
2
dali ke saka nekoj da mi kaze kako da stavam na cd windows 7. iso fajl e
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Имам проблем со Microsoft PowerPoint, коа го отворам фајлот со презентацијата текстот не е на македонски, туку е со хироглифи...Решение?
--- надополнето: 27 март 2013 во 17:34 ---
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Имам hp4530s и камера hp hd webcam интегрирана во самиот лаптоп.Незнам што и бидна наеднаш престана да ми работи.Драјверот гледам си е функционален,го избришав за секој случај и пак го инсталирав не сака пак камерата не работи ни на скајп ни на facebook.Кога сакам да ја отворам во decices еден саат ми испунува и не сака ......Рестартирав не сака ,.,,,,Незнам што му стана
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Инсталирав AutoData 3.39, и за да го уклучам сега ми вика Runtime error 217 at 004BB10D, чаре?
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.372
Имам фрки со Јутуб... пуштам било кое видео и нејќе да почне како на Dial Up конекција да сум... ќе стиснам од 360p на 1080p и си почнува нормално.... а некогаш ни така не пали. Што е работава?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Имам проблем со Microsoft PowerPoint, коа го отворам фајлот со презентацијата текстот не е на македонски, туку е со хироглифи...Решение?
--- надополнето: 27 март 2013 во 17:34 ---
Намести во Control Panel > Regional and Language енкодингот да биде Македонски.
--- надополнето: 28 март 2013 во 20:11 ---
Имам hp4530s и камера hp hd webcam интегрирана во самиот лаптоп.Незнам што и бидна наеднаш престана да ми работи.Драјверот гледам си е функционален,го избришав за секој случај и пак го инсталирав не сака пак камерата не работи ни на скајп ни на facebook.Кога сакам да ја отворам во decices еден саат ми испунува и не сака ......Рестартирав не сака ,.,,,,Незнам што му стана
Пробај со систем рестор, врати го компјутерот ден-два.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Шо бе овој фајрфоксов воопшто не ми е респонзивен? Пет пати интернет експлорер е побрз. Нерви искинав со овој фирефоксов. Што може да е проблемов? Еве пишувам со хром и во ред е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
Шо бе овој фајрфоксов воопшто не ми е респонзивен? Пет пати интернет експлорер е побрз. Нерви искинав со овој фирефоксов. Што може да е проблемов? Еве пишувам со хром и во ред е.
До сега го користеше фајрфокс, беше ок и одеднаш почна вака да ти прави?
Бриши кукис, хистори и слично.
Пробај стартувај mozilla firefox safe mode и види дали ќе ти кочи.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
До сега го користеше фајрфокс, беше ок и одеднаш почна вака да ти прави?
Бриши кукис, хистори и слично.
Пробај стартувај mozilla firefox safe mode и види дали ќе ти кочи.
Не, вчера само еднаш го стартував привремено. Него не го користам многу. Најмногу хром го користам. Ама вчера ме изнанервира фајроксов. Иначе, интернет експлорер си направив работа успешна. А иначе, на линукс, фајфоксов работи беспекорно.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Не, вчера само еднаш го стартував привремено. Него не го користам многу. Најмногу хром го користам. Ама вчера ме изнанервира фајроксов. Иначе, интернет експлорер си направив работа успешна. А иначе, на линукс, фајфоксов работи беспекорно.
Дан не ти е апдејтиран ? бидејќи спомна дека не го користиш често, туку само еднаш си го укључил. Види дали има апдејт едно друго, пробај со Ccleaner избриши cookies, temp. files etc. Ја користам фајрфокс како примарен броусер, немам никакви проблеми.. дури ми седи како подобар од хромот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom