Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
2 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
1
Дали некој знае како да се забрза стартувањето на Windows 7 ..... Имам пробано со повеќе верзии на windows 7 и стартувањето е многу бавно .............
--- надополнето: 3 јули 2012 во 10:46 ---
Оневозможено е да се стави слика на User Acount,( change your picture) односно оневозможен е Browse for more pictures линкот . ..... Како може да се овозможи ова ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали некој знае како да се забрза стартувањето на Windows 7 ..... Имам пробано со повеќе верзии на windows 7 и стартувањето е многу бавно .............
--- надополнето: 3 јули 2012 во 10:46 ---
Оневозможено е да се стави слика на User Acount,( change your picture) односно оневозможен е Browse for more pictures линкот . ..... Како може да се овозможи ова ?
Sto PC imas?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Дали некој знае како да се забрза стартувањето на Windows 7 ..... Имам пробано со повеќе верзии на windows 7 и стартувањето е многу бавно .............
Да, напиши во start - msconfig, отвори startup и направи screenshot од сите програми кои се таму и постирај ги овде.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ова е еден од проблемите заради кои лаптопот ти се уклучува споро,

500.0 GB - Serial ATA-300 - 5400.0 rpm спор хардиск.


второ може да бидат проблеми со малвер, а трето проблем со општи проблеми кои ги предизвикуваат разноразните програми, т.е. корупции на регистри.

Одоговри на прашањето горе па после ќе видиме што како, ако сакаш може и да пробаме со Team Viewer, ако ми веруваш се разбира, ќе ти го средам доста брзо ако не е хардверски.
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
1
Да, напиши во start - msconfig, отвори startup и направи screenshot од сите програми кои се таму и постирај ги овде.
Потребните програми/драјвери ...
--- надополнето: 3 јули 2012 во 11:09 ---
Да, напиши во start - msconfig, отвори startup и направи screenshot од сите програми кои се таму и постирај ги овде.
еве ... Untitled.png
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Од тука не гледам ништо што би можело да биде сериозен проблем за старување, ако сакаш може да пробаме со Team Viewer, ако не тоа е тоа.

Потребните програми/драјвери ...
[

еве
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
1
Од тука не гледам ништо што би можело да биде сериозен проблем за старување, ако сакаш може да пробаме со Team Viewer, ако не тоа е тоа.
Незнам што би пробале другарче, во Startup нема ништо што не е непотребно ..... за друго мислење имаш ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Незнам што би пробале другарче, во Startup нема ништо што не е непотребно ..... за друго мислење имаш ?
Другар веќе ти кажав како може да се среди ако е софтверски проблем, сими и инсталирај Team Viewer и прати ми приватна порака со id и pass, и ќе средиме.

А да, пред да ми пратиш исклучи све што ти е уклучено.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
имам win xp со оригинален клуч. Работата е што кога сакам да направам апдејт значи после свежо реинсталирање добивам грешка [Error number: 0x8024400A] што може да е, побарав на нет но очигледно не е некоја честа појава. данке
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали некој знае како да се забрза стартувањето на Windows 7 ..... Имам пробано со повеќе верзии на windows 7 и стартувањето е многу бавно .............
--- надополнето: 3 јули 2012 во 10:46 ---
Оневозможено е да се стави слика на User Acount,( change your picture) односно оневозможен е Browse for more pictures линкот . ..... Како може да се овозможи ова ?
Да не имаш Windows 7 Home?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Дали некој знае како да се забрза стартувањето на Windows 7 ..... Имам пробано со повеќе верзии на windows 7 и стартувањето е многу бавно .............
--- надополнето: 3 јули 2012 во 10:46 ---
Оневозможено е да се стави слика на User Acount,( change your picture) односно оневозможен е Browse for more pictures линкот . ..... Како може да се овозможи ова ?
Ова Солуто е одличен стартап менаџер, ке ти измери boot time како тотал време и ке ти даде детална листа кој процес/програм колку време во секунди/минути зима при бутирање како и опција пооделен стартуп програм да го ставиш во делеј листа за покасно да се подигне и слично.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
имам win xp со оригинален клуч. Работата е што кога сакам да направам апдејт значи после свежо реинсталирање добивам грешка [Error number: 0x8024400A] што може да е, побарав на нет но очигледно не е некоја честа појава. данке
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-windows_update/windows-update-error-0x8024400a-on-clean-install/4c79d20d-a4b3-4724-a6d8-4a768559038a
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Sakam da go instaliram windows vista. koga ke go uklucam toa setup, ke pricnam install windows, i posle ke mi izlezi: windows was unable to create a required installation folder . Error code: 0x8007000B

Resenie?

Dokolku e potrebno za spojuvanje so druga tema, spoeteja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom