Помош, софтверски проблеми и совети

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
А да кажеше од кој провајдер си?
Да јас сум имал проблем. И го решавам на следниот начин. До бесвест им досаѓам на техничка поддршка, додека не се реши проблемот. Ако комшија ти нема телефон, јеби га ќе се јавиш од мобилен. :P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ако ви треба програма за зумирање при презентации или било што на десктопот со опција за шкрткање, Zoom It.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.579
Поени од реакции
30.153
Не знам дали е соодветна темата за прашањето што го имам.
Правев презентација во Powerpoint со флеш клипчиња и коа ја снимам кај мене си се пуштат нормално клипчињата али коа ја копирав на лаптопот не се пуштаа. Пробав со десен клик менев таму embadded video од false во true али пак ништо. Ае некој совет како да го средам да ми се пуштаат клипчињата.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не знам дали е соодветна темата за прашањето што го имам.
Правев презентација во Powerpoint со флеш клипчиња и коа ја снимам кај мене си се пуштат нормално клипчињата али коа ја копирав на лаптопот не се пуштаа. Пробав со десен клик менев таму embadded video од false во true али пак ништо. Ае некој совет како да го средам да ми се пуштаат клипчињата.
Си го копирал Power Point документот ама не си ги копирал клипчињата.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.579
Поени од реакции
30.153
Си го копирал Power Point документот ама не си ги копирал клипчињата.
Клипчињата ми стоеа на УСБ исто и презентацијата и ја пуштив од УСБ али пак не ми се гледаа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Клипчињата ми стоеа на УСБ исто и презентацијата и ја пуштив од УСБ али пак не ми се гледаа.
Кодеци и такви работи има ли на компјутерот на кој си ги пренел? Пробај на повеќе компјтуери
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.579
Поени од реакции
30.153
Ја оправив работата, еве и другите да знаат.
Кога ставате флеш клипови во Powerpoint идите десен клик на клипот и во Properties vo EmbedMovie наместете True(така на сите клипови).
Презентацијата треба да ја снимите во 97-2003 презентација и да ви биде во истиот фолдер кај што ви се клиповите. Целиот фолдер копирајте го на УСБ и нема да имате проблеми.
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Само што го форматира компјутерот му стаив Windows 7, сакав да инсталирам BS Player и одма на почеток ми се јавува прозорче со име NSIS error - Error launching installer. Се обидов и со реинсталација на плеерот па дури го симинјав и од разни web сајтови и пак не сака да се инсталира. Во што може да е проблемот?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Само што го форматира компјутерот му стаив Windows 7, сакав да инсталирам BS Player и одма на почеток ми се јавува прозорче со име NSIS error - Error launching installer. Се обидов и со реинсталација на плеерот па дури го симинјав и од разни web сајтови и пак не сака да се инсталира. Во што може да е проблемот?
Ај симни го со друг Browser да речеме со Explorer.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Само што го форматира компјутерот му стаив Windows 7, сакав да инсталирам BS Player и одма на почеток ми се јавува прозорче со име NSIS error - Error launching installer. Се обидов и со реинсталација на плеерот па дури го симинјав и од разни web сајтови и пак не сака да се инсталира. Во што може да е проблемот?
Тоа се случува само кога инсталираш бс плеер или?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
кога снимам било која програма
Додека си на почеток, земи си некоја друга поасална инсталација на Windows и убаво направи една чиста инсталација со формат.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Security Sphere 2012 Firewall Alert

Ми се појавува ова. Брат ми инсталирал Reflog Keylogger (мислам така беше) па не можам ни да го уклучам сега... ова SS 2012 да не оди со тоа? Не можам да уклучам ни task manager, NOD 32 го избришав, пробувам да инсталирам Avira, но не можам ни да почнам, најверојатно ова претходното го блокира процесот... помош?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom