Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Можеш да направиш CD Menu со било кој софтвер за таква намена. На гугл ги има многу исто така има и неколку страни..како http://ninite.com
Е баш така само јас сакам цд да си направам на принцин на нините, знаеш некоја програма?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Е баш така само јас сакам цд да си направам на принцин на нините, знаеш некоја програма?
Па ова.....ова ...и ова
Ќе пробам и јас да нарпавам сега :)

Едит: Нема да имаш опција пр да селектираш неколку апликации и сите одеднаш да ги иснталираш но со софтверот од првиот линк пробав и ок е.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Па ова.....ова ...и ова
Ќе пробам и јас да нарпавам сега :)

Едит: Нема да имаш опција пр да селектираш неколку апликации и сите одеднаш да ги иснталираш но со софтверот од првиот линк пробав и ок е.
А друг сајт сличен на нините или тој е најдобар...?
--- надополнето: Aug 7, 2011 10:51 AM ---
Инсталирав офис 2010 и сега кога ке вкличам ворд ми изглегуваа оваа ... како да го средам го реинсталирав, инсталирав и пак исто? А ис пат може и некој сериски број да ми дадете? Фала!
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
А друг сајт сличен на нините или тој е најдобар...?
--- надополнето: Aug 7, 2011 10:51 AM ---
Инсталирав офис 2010 и сега кога ке вкличам ворд ми изглегуваа оваа ... како да го средам го реинсталирав, инсталирав и пак исто? А ис пат може и некој сериски број да ми дадете? Фала!
http://allmyapps.com/
Можеби има повеќе..ама овие ги знам.
А за тоа со Word..одкако ќе притиснеш OK дали стартува word? Дали се појавува при секое стартување на word? ако е така пробај со run as administrator.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Може...пример ете - Погрешен драјвер
Вчера инсталирав HTC sync и вадев слики од мемориска, на која ми најде вируси кои ги избришав. Сабајлево никако да го вклучам лаптопот. Ќе помине она Starting Windows и кога ми ги покажува User accounts блокира, почне да свири, опкаже БСОД и се ресетира. Исто е и со Safe mode with networking/command prompt, едвај некако успеав да влезам само во Сејф мод, си поотргнав што имам од Ц ако треба да форматирам. Инаку со бутабилно усб пробав да направам систем ристор не единствена ристор точка е таа вчера кога инсталирав ХТЦ sync, откако ги извадив сликите.

Инаку, во Device Manager ми покажува извичник на еден Unknown device, што пред тоа го немаше:


А еве што ми јавува Виндовсот кога ќе влезам во сејф мод:


Ај, сега кажете што да сторам пред да пробам со формат. Веќе скенирав со АВГ антивурус во сејф мод, најде 2-3 тројанци и ги избриши, направив Disc checkup на Ц и повторно си е истото, немам повеќе идеи...
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Здраво, ако можи некој да ми поможи
Изрежав цд со песни мп3 шо ги имав спуштено од youtube и го клавам цд-то во ДВД и некој песни не се пуштат на пример 1 се пушта одам кај 3-тата да се пушти, та не се пушта и 4-та не се пушта оди на 5-та
До шо е работата шо не се пуштат некој песни ??
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
http://allmyapps.com/
Можеби има повеќе..ама овие ги знам.
А за тоа со Word..одкако ќе притиснеш OK дали стартува word? Дали се појавува при секое стартување на word? ако е така пробај со run as administrator.
Да при секое страртување се појавува кажи ми како да го средам подетално?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Вчера инсталирав HTC sync и вадев слики од мемориска, на која ми најде вируси кои ги избришав. Сабајлево никако да го вклучам лаптопот. Ќе помине она Starting Windows и кога ми ги покажува User accounts блокира, почне да свири, опкаже БСОД и се ресетира. Исто е и со Safe mode with networking/command prompt, едвај некако успеав да влезам само во Сејф мод, си поотргнав што имам од Ц ако треба да форматирам. Инаку со бутабилно усб пробав да направам систем ристор не единствена ристор точка е таа вчера кога инсталирав ХТЦ sync, откако ги извадив сликите.

Инаку, во Device Manager ми покажува извичник на еден Unknown device, што пред тоа го немаше:


А еве што ми јавува Виндовсот кога ќе влезам во сејф мод:


Ај, сега кажете што да сторам пред да пробам со формат. Веќе скенирав со АВГ антивурус во сејф мод, најде 2-3 тројанци и ги избриши, направив Disc checkup на Ц и повторно си е истото, немам повеќе идеи...
не разбирам зашто морало со бутабилно usb да правиш system restore... влези во safe mode и преку windowsot обично направи си system resotre... ама најверојатно нема да има некоја поодамнешна точка, чим немало со бутабилното usb..
проба да го uninstall-ираш тоа htc sync? зашто има 2 опции, или е bsod-от ради htc sync или вирус.

ако сакаш да ѕирнам подетално за вируси... симни на друг компјутер, hijackthis 2.0.4 и RSIT , пребаци со usb на твојот компјутер во safe mode
инсталирај го hijackthis се по default, па пушти го rsit.exe
ќе направи 2 лога, vo C:\rsit
пиши ми ги по приватна порака или paste тука

p.s. немам тестирано дали работат во safe mode овие 2 програми...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Да при секое страртување се појавува кажи ми како да го средам подетално?
Десен клик и run as administrator за да зачува тоа на почеток кога притискаш ОК. Ако не работи така кажи па ќе видиме друго решение..моментално само тоа ми текнува :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
не разбирам зашто морало со бутабилно usb да правиш system restore... влези во safe mode и преку windowsot обично направи си system resotre... ама најверојатно нема да има некоја поодамнешна точка, чим немало со бутабилното usb..
проба да го uninstall-ираш тоа htc sync? зашто има 2 опции, или е bsod-от ради htc sync или вирус.

ако сакаш да ѕирнам подетално за вируси... симни на друг компјутер, hijackthis 2.0.4 и RSIT , пребаци со usb на твојот компјутер во safe mode
инсталирај го hijackthis се по default, па пушти го rsit.exe
ќе направи 2 лога, vo C:\rsit
пиши ми ги по приватна порака или paste тука

p.s. немам тестирано дали работат во safe mode овие 2 програми...
Не ми даваше веќе ниту во сејф-мод да влезам, па форматирав. Сега е ок, само што се уште стои извичник кај тој unknown device во device manager.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
Здраво на сите!

Ми треба помош околу реинталирање на Виндоус. Значи моите дома имаат компјутер на кој имаат Windows XP ама сакам да реинсталирам Виста. Снимив све на ЦД, ама не сака да го прочита уопште ЦДто. Значи пробав и со -R и со +R, наместив во БИОС све и пак не сака...Две недели пред тоа на мојов лаптоп јас реинсталив Виста со истите ЦДа, све нормално... Што може да биде проблемот???
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво на сите!

Ми треба помош околу реинталирање на Виндоус. Значи моите дома имаат компјутер на кој имаат Windows XP ама сакам да реинсталирам Виста. Снимив све на ЦД, ама не сака да го прочита уопште ЦДто. Значи пробав и со -R и со +R, наместив во БИОС све и пак не сака...Две недели пред тоа на мојов лаптоп јас реинсталив Виста со истите ЦДа, све нормално... Што може да биде проблемот???
Проблем CD-Romot????

И BTW - VISTA?????

Оди на 7мица не се дупи...
 
Член од
4 март 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
Мислев на 7ца, се извињавам :) Виста имав претходно на лаптопов па се збунав. Нема везе. Него, ако е проблем со ЦД ромот, што да правам???:confused:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Мислев на 7ца, се извињавам :) Виста имав претходно на лаптопов па се збунав. Нема везе. Него, ако е проблем со ЦД ромот, што да правам???:confused:
Пробај др цд дали работи на тој цд-ром, ако не, дај марка и серија негова.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
Работи ЦД со слики, ги чита сликите... Ако мислеше на тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom