Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Hamachi во комбинација со VNC би требало да ти заврши работа ...

Да ми објаснеше подетално би ти бил мн благодарен . Хамачи симнав, а од ова внц што ми треба вјуерот ?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Да ми објаснеше подетално би ти бил мн благодарен . Хамачи симнав, а од ова внц што ми треба вјуерот ?
Ахх бре мајката се сакате соџвакано :). Ај за викенд ќе пишам туторијал на блогот и ќе пратам линк
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Може ли некој да објасни како се пуштаат преводи на филмови во Медија Плеер(Виндоус 7).
Филмот и преводот ги ставив во исти фолдер, им дадов исто име и во медија плеер во секцијата Lyrics,cptions, and Subtilen штиклирав on if anvalible но превод немаше.ПОМОШ!
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Да не мислиш на Windows Media Player ?
Од толку плеери тој го најде баш.. Стави си Gom Player и терај. :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Неможам да најдам соодветни драјвери за графичката.
Имав Samsung SyncMaster 720n и имав цд со ATI драјвер и се работеше добро се додека од грмеж не ми се расипа мониторот и деновиве сум принуден да користам CRT монитор 15" марката мислам е MPR II.
Проблемот е кога го инсталирам ATI драјверот компјутерот не сака да се пушти па морам во safe mode да го
бришам. Некоја идеја?
ПС Графичката ми е ATI Redeon HD 4300/4500 Series
AIDA64 Extreme Edition или EVEREST овие два софтвера ти даваат детални информации за компјутерот.Од графичка картичка до монитор,Тастатура...овај софтвер исто така ке ти даде линк за директно да спуштиш драјвери за која били компонента од комјутерот вклучувајки и графичка.Така секогаш ке си сигурен дека имаш компактабилни драјвери кои нема да ти праат проблем
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Значи пробав буквално све, од форматирање на флешката, па се до StorageDevicePolices
( кликнам на Старт, па RUN и пишувам regedit ..го наоѓам S.D.P и го отворам WriteProtectionFile и го менам во 0 полето за value ..кликам ок, ја вадам флешката, ја ставам пак, и ништо ..пак е заклучена -.- нити можам да отворам нешто, нити да снимам :/

оп, ја средив! :) симнав програма *Repair_v2.9.1.1* направив само формат, и ја бидна! :)

темата може да се затвори или избрише ..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Има едно копченце од страната, треба да го поместиш во спротивен правец, и ќе биде ок.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
кој го познава многу добро EXCEL да ми помогне да го најдам начинот на кој наместо со стрелките да се движам по келиите а листот да стои мирен, како да можам да го движам со стрелките листот а не да се движам по келиите .има шот кат еднаш случајно ми излезе но не го запамтив.имам случка да го активира случајно трето лице и не се сеќавам како се деактивира па морам со рестарт на ком. да го отстранам .кој го познава добро excel-о нека помага (y)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Да не мислиш на Windows Media Player ?
Од толку плеери тој го најде баш.. Стави си Gom Player и терај. :)
Еве се снајдов со виндоус медиа плеерот.Требело само кодекс да се инсталират за да читат преводи
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Да ми кажи некој шо е работата шо неможам да клам некој видеа вцо nero vision ова го вади
пр.


Шо треба да се напрај ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom