Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Со помош na NoviCorp Win to flash а ОС Windows 7
Пробај со WINDOWS 7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL го имаш на официјалната страна на мајкрософт и со ова ќе одбериш USB дека ќе правиш бутабилно и кога ќе се креира бутираш и инсталираш
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Проблем!!
Еве веќе од 1ви Август па навака, откако имам нов сообраќај никако не сака да ми отвори некој стрим за гледање на пример фудбал. Цело време сецка, + тоа што гледам стримот да е помалце квалитетен за да го отвори без проблем.
Да не случајно го имал и некој друг овој проблем и како го решил?
Фала :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Проблем!!
Еве веќе од 1ви Август па навака, откако имам нов сообраќај никако не сака да ми отвори некој стрим за гледање на пример фудбал. Цело време сецка, + тоа што гледам стримот да е помалце квалитетен за да го отвори без проблем.
Да не случајно го имал и некој друг овој проблем и како го решил?
Фала :)
Па сами си го кажа проблемот.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Проблем!!
Еве веќе од 1ви Август па навака, откако имам нов сообраќај никако не сака да ми отвори некој стрим за гледање на пример фудбал. Цело време сецка, + тоа што гледам стримот да е помалце квалитетен за да го отвори без проблем.
Да не случајно го имал и некој друг овој проблем и како го решил?
Фала :)
Па сами си го кажа проблемот.
Значи логично е да МИ ОТВОРИ а не да НЕ МИ ОТВАРА :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Значи логично е да МИ ОТВОРИ а не да НЕ МИ ОТВАРА :)
Да де..и затоа логички е да ги прашаш нив што ти дале нов собраќај. Секој случај инсталирај понова верзија флеш плеер...апдејтирај веб пребарувач и тоа.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да де..и затоа логички е да ги прашаш нив што ти дале нов собраќај. Секој случај инсталирај понова верзија флеш плеер...апдејтирај веб пребарувач и тоа.
Дај бе не ме дупи :)
Минатиот месец и со потрошен нет си гледав натпревари......до компјутеров е...барав помош за некоја програма за прочистување освен антивирус. Демек сеа го прочистив со Tune up utilities, ке видиме што ке биде.
Во секој случај ФАЛА :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дај бе не ме дупи :)
Минатиот месец и со потрошен нет си гледав натпревари......до компјутеров е...барав помош за некоја програма за прочистување освен антивирус. Демек сеа го прочистив со Tune up utilities, ке видиме што ке биде.
Во секој случај ФАЛА :)
ок ок. моја грешка. Тоа нов собраќај го сфатив како нов оператор или нов договор :D
Како што реков прво понова верзија на флеш плеер и прелистувач. Потоа пробај со ова скенирај да исчисти.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
ок ок. моја грешка. Тоа нов собраќај го сфатив како нов оператор или нов договор :D
Како што реков прво понова верзија на флеш плеер и прелистувач. Потоа пробај со ова скенирај да исчисти.
Хахаха ја си помислив намерно ме заебаваш :)
1. Која е најнова верзија на Мозила? :icon_lol:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кај мене е 5.0.1. Пробај и со друг прелистувач..chrome или Opera...може и до firefox да е проблемот :)
Ееее ја ја имам 3.5-3.6
Ги имам и другите ама некако мозилава ми е најдобра :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Moze li bsod da se pojavi zaradi softverski problem ili mi ima nesto riknato na laptopot?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Преку кој софтвер можам да направам автоматски да ми се инсталираат програми кои сакам од цд, само да штиклирам тие и тие нешто слично како што се инсталираат драјвери на пц?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Преку кој софтвер можам да направам автоматски да ми се инсталираат програми кои сакам од цд, само да штиклирам тие и тие нешто слично како што се инсталираат драјвери на пц?
Можеш да направиш CD Menu со било кој софтвер за таква намена. На гугл ги има многу исто така има и неколку страни..како http://ninite.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom