Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мислам дека бара програм за да се слика со камера :)
Лако и да е, многу му е лошо дефинирано прашањето :pos2:
Епа чим нема копче на камерата, тогаш со PrintScreen, истото е.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мислам дека бара програм за да се слика со камера :)
Лако и да е, многу му е лошо дефинирано прашањето :pos2:
Ете гледаш како ме разбра,не е до прашањето како е поставено :)

Не се прај паметен бе :)
Програм барам значи,секако ако постои таков со кој ќе можам да снимам,сликам со камерата
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.256
Поени од реакции
8.349
Неколку дена ме зеза компјутерот ... прашањево незнаев кај да го поставам ако е за во хардвер префрлете го мислењето...
Значи приметувам некои кочења на компјутерот кога гледам навечер утакмици НБА на стрим... значи во што се состојат тие кочења ... на слката се појавуваат некои точки нешто како контурните линии да се потенцираат али со друга боја... жолта плава... и често се случува исклучам стримот или филм што и да гледам и на позадина уште да ми се појавуваат такви некои црти... е арно тоа денеска решив да го отворам да го зачистам го исчистив што го исчистив али па почна да ми се исклучва мониторот ми стои црно а компјутерот си работи... го рестартирам компјутерот и кога ќе се подига виндовсот нели она зеленото што се пуни пак ми дава некои линии ...... Јас сумјам дека е до графичката прееска ја извадив ја исчистив (fx 5200 e) компјутеров е од 2004та (али е како руски тенк :) ) и така да не ми е чудно али зошто да биде така :). E сега ме интересира заебележзав дека на графичката измеѓу чипот и таа плочката некоја паста ... ваљда е слична како онаа од процесорот... дали е можно да сум ја мрднал па заради тоа да не функционира и дали можам сам да ја сменам...
Ако може да даде некој совет побрзо зошто страв ми е да го држам уклучен да не изгорам процесор кој ќе дава пари за нов ... :)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Update на графичката обавезно не со тие драјвери што се од цд од официјална страна нај новите симни ги

втора варијанта ти е update на Windows и трета ти е

да ставиш седмица со нај нови драјвери на графичка

четврта варијанта е да симнеш 3d mark и да направиш тест на сите компонети ако таму се појави BSOD имаш хардверски проблем со графичка рам или HDD
A 6 opcija idam na servis i im vikam all in
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ете гледаш како ме разбра,не е до прашањето како е поставено :)



Не се прај паметен бе :)
Програм барам значи,секако ако постои таков со кој ќе можам да снимам,сликам со камерата
Не е за паметен, туку стварно можеш да се сликаш со PrintScreen :)

Пробај со ова.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Може ли некој да ми каже што е ова?
Вчера го изгасив компјутеров, си работеше поерфектно, денес го уклучувам, палам Acess 2007 не се пали, некои ерор ми дава, после, word исто, Visual studio исто, а пошто ми треба сега Visual studio, земав да го преисталирам, неможам ни тоа, да го избришам неможам, да го инсталирам неможам.. Ај си викам ради ероров, ставив да це инсталира дирекно во C:/newfolder, пак ми го дава ова срање.. Вирус некој или?

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Може ли некој да ми каже што е ова?
Вчера го изгасив компјутеров, си работеше поерфектно, денес го уклучувам, палам Acess 2007 не се пали, некои ерор ми дава, после, word исто, Visual studio исто, а пошто ми треба сега Visual studio, земав да го преисталирам, неможам ни тоа, да го избришам неможам, да го инсталирам неможам.. Ај си викам ради ероров, ставив да це инсталира дирекно во C:/newfolder, пак ми го дава ова срање.. Вирус некој или?

Да не си крстил некој фолдер со кирилица?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
што значи тоа си го зачистил.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Скенирав, антивирус, после spybot, и на крај си го преинсталирав visual basic-от, без проблем :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе ме зафркава C дискот, сега нон-стоп е полн, пробувам да префрлам некој ствари, не се префрлуваат, и нон-стоп low disc space, low disc space, на живци ми оди, одам clean, после 5 минути, пак ...:mad:
А во D имам 50 гига, слободна меморија.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
дечки, кај да најдам бе: product key за Microsoft Office Professional 2003 SP3????
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе ме зафркава C дискот, сега нон-стоп е полн, пробувам да префрлам некој ствари, не се префрлуваат, и нон-стоп low disc space, low disc space, на живци ми оди, одам clean, после 5 минути, пак ...:mad:
А во D имам 50 гига, слободна меморија.
Направи му Error Check (преку Properties)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom