Помош, софтверски проблеми и совети

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Pred nekoj den zemav VGA kabel za da si go povrzam kompjuterot i televizorot, vo toa uspeav no imam eden problem. Koga ke pustam film da gledam na primer,i normalno za da ne gledam vo dva ekrana go zatvaram laptopot, no mi se isklucuva cel kompjuter t.e. na stand by se stava! Kako da go resam ova i da mozam samo na televizorot da go prenesam screenot???
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Pred nekoj den zemav VGA kabel za da si go povrzam kompjuterot i televizorot, vo toa uspeav no imam eden problem. Koga ke pustam film da gledam na primer,i normalno za da ne gledam vo dva ekrana go zatvaram laptopot, no mi se isklucuva cel kompjuter t.e. na stand by se stava! Kako da go resam ova i da mozam samo na televizorot da go prenesam screenot???
OS, OS... различно е на различни.
Вака, на XP е десен клик на десктоп>Properties>ScreenSaver>Power>Advanced и подолу има едно поле на кое пишува „Кога ќе го затворам лаптопот...“ ама на англиски (close lid или така нешто). Под тоа избираш да не прави ништо.
На Vista и 7 е вака: десен клик на десктоп>Personalize>ScreenSaver>Change power options и лево исто има опција за лаптопот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Ми треба некое програмче за шкртање по слики PDF документии такви работи :) и за видео пример вметнување текст, знаци и слично TNX
???? Има ли некој жив :)

--- надополнето ---



И второ Прегледај го приврзокот 30271

Genuine прозорецот ми се појавува секогаш кога го стартувам компјутерот, не прави проблеми, ѕвездата ја нема во task bar и никако неможам да го избришам.. Чаре ?
П.С. у sistem 32 фајлот wgatray.exe го нема[/QUOTE]

Прегледај го приврзокот 30360

Има зелено кој каже одговор :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Можеби прашањево не е за тука ама мислам и дека нема потреба да отварам нова тема само за едно прашање...Дали некој знае каде во Македонија можам да најдам USB FingerPrint Scanner? На братучед ми му треба за компјутерот во фирмата и барав низ интернет ама на ebay и такви страни има колку сакаш, на нашиве на ниедна не најдов, ако некој има информации нека ми ги прати по ПП. Благодарам однапред!
 
T

Tetro

Гостин
Можеби прашањево не е за тука ама мислам и дека нема потреба да отварам нова тема само за едно прашање...Дали некој знае каде во Македонија можам да најдам USB FingerPrint Scanner? На братучед ми му треба за компјутерот во фирмата и барав низ интернет ама на ebay и такви страни има колку сакаш, на нашиве на ниедна не најдов, ако некој има информации нека ми ги прати по ПП. Благодарам однапред!
www.lancom.com.mk

http://www.lancom.com.mk/files/Notebooks_skraten.pdf страна 2-ра, на крајот
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
???? Има ли некој жив :)

--- надополнето ---


Genuine прозорецот ми се појавува секогаш кога го стартувам компјутерот, не прави проблеми, ѕвездата ја нема во task bar и никако неможам да го избришам.. Чаре ?
П.С. у sistem 32 фајлот wgatray.exe го нема



Има зелено кој каже одговор :)
Start - Run - msconfig - Startup

Тука најди и отштиклирај wgatray.exe или било што поврзано со ова Geniune advantage!
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Мош да е оф топи нз, ама да си прашам...
Ме заеба гта 4 пробав да ја уклучам ми вика requires service pack 3, e сега, дали може да го инсталирам некако сам service pack 3, за да ја играм?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Мош да е оф топи нз, ама да си прашам...
Ме заеба гта 4 пробав да ја уклучам ми вика requires service pack 3, e сега, дали може да го инсталирам некако сам service pack 3, за да ја играм?
Можеш, секако. Еве ти и линк за симнување!
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Дечки имам проблем со Dvd/Rw ROM-от. Може да режи DvD цедиња, но потоа неможе да ги вчита. Пробав со стари обични od 700 мега, нив ги вчитува, но овие не. Help? :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom